Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji
OK
Utwórz konto
Jesteś tutaj: Elektronika / Kleje epoksydowe

Kleje epoksydowe dwuskładnikowe do elektroniki

Produkty epoksydowe charakteryzują się pojedynczym sposobem utwardzania wymagającym jedynie ogrzewania do osiągnięcia pełnej wytrzymałości. Temperatura wymagana do ich utwardzania jest niższa niż dla klejów akrylowych.

Epoksydy do elektroniki i ich najważniejsze cechy:

Większość epoksydów utwardza się w temperaturze nie przekraczającej 100 C. Zwykle posiadają one wybitną adhezję do wielu materiałów i bardzo wysoką wytrzymałość. Cechują się ponadto wspaniałymi własnościami dielektrycznymi. Ze względu na ich wrażliwość termiczną muszą być magazynowane w niskiej temperaturze (5 C) dla zapewnienia maksymalnego okresu przechowywania. Ogólnie, kleje epoksydowe były trudne do szybkiego dozowania bez występowania efektu nitkowania. Popularność klejów epoksydowych wzrosła pomimo ich ograniczeń i są one stosowane przez większość producentów urządzeń elektronicznych.

Kleje epoksydowe do elektroniki Loctite:

Loctite 3609 (czerwony) nadaje się, w przeciwieństwie do innych epoksydów, do dozowania z bardzo dużą szybkością. Ma on ponadto zwiększoną wytrzymałość na mokro i jest dobrze ustabilizowany. Loctite 3611 jest epoksydem o szczególnie niskiej lepkości opracowanej dla nanoszenia techniką "pin transfer". Jego główną przewagą nad innymi epoksydami stosowanymi w technologii "pin tranfser" jest niższa chłonność wilgoci w podajniku dozownika eliminująca defekty, które mogą powstać w procesie utwardzania, w związku z odparowywaniem wilgoci.

Kleje epoksydowe i inne produkty do elektroniki dzielimy na kategorię:

  • Akcesoria do lutowania,
  • Kleje SMD,
  • Silikony uszczelniające do elektroniki.

    Dalsze informacje na temat produktów można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl
  • Tryb wyświetlania: lista miniaturki

    Asortyment