Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji OK

english     tel.: +48 607 404 319

[zamknij]     
Loctite 2400-50ml (zabezpieczanie połączeń gwintowych) (IDH.1947402)

Loctite 2400-50ml (zabezpieczanie połączeń gwintowych)

Cena

155,24 PLN netto

Nr kat.

IDH.1947402

kupuję
przykład użycia

Opis produktu:

LOCTITE 2400 jest przeznaczony do zabezpieczania i uszczelniania połączeń gwintowych, gdy wymagany jest serwisowy demontaż zwykłymi narzędziami. Utwardzanie produktu następuje po odcięciu kontaktu z powietrzem, kiedy znajduje się pomiędzy ściśle przylegającymi metalowymi powierzchniami. Szczególnie jest przydatny dla materiałów mniej aktywnych, np. stal nierdzewna czy powierzchnie platerowane. Tiksotropowa natura produktu LOCTITE 2400 zapobiega skapywaniu płynu. Zabezpiecza gwinty do M36.
LOCTITE 2400 to jeden z produktów koncernu Henkel spełniających zaostrzone normy BHP. Produkt posiada tzw. białą kartę charakterystyki bez żadnych sformułowań dotyczących ryzyka i bezpieczeństwa stosowania. Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące stosowania:
MONTAŻ:
1. W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów klejenia, należy oczyścić wszystkie powierzchnie (zewnętrzne i wewnętrzne) zmywaczem LOCTITE 7063 i pozwolić im wyschnąć.
2. Jeśli materiał jest pasywny lub szybkość utwardzania jest zbyt mała, natryśnij na powierzchnie gwintów Aktywator LOCTITE 7471 lub LOCTITE 7649 i pozwól mu odparować.
3. Wstrząśnij opakowaniem przed użyciem produktu.
4. Aby zapobiec zatykaniu się dyszy dozującej, nie pozwól podczas aplikacji na kontakt dyszy z powierzchniami metalowymi.
5. Otwory przelotowe: nanieść kilka kropel produktu na początkowe zwoje gwintu śruby.
6. Otworzy nieprzelotowe: nanieś kilka kropel produktu na dno otworu.
7. W przypadkach uszczelniania gwintów: nanieść zamkniętą wstęgę produktu (360°) wzdłuż drugiej nitki gwintu (nie pokrywając pierwszej nitki gwintu). Ilość produktu należy dobierać odpowiednio do geometrii uszczelnianych złączy, ze szczególnym uwzględnieniem rozmiarów gwintów.
8. Zmontuj złącze i dokręć według wymagań.

DEMONTAŻ:
1. Rozkręć złącze przy użyciu narzędzi ręcznych.
2. W przypadku uzyskania zbyt mocnego złącza, należy je podgrzać (nakrętkę lub śrubę) do temperatury ok 250 °C. Rozkręcać na gorąco.

CZYSZCZENIE:
1. Utwardzony produkt można usuwać z wykorzystaniem rozpuszczalnika LOCTITE 7200 lub używając obróbki mechanicznej, np. szczotką drucianą.

Magazynowanie:

O ile na etykiecie produktu nie ma innych wskazań, idealnym sposobem jego przechowywania będzie pozostawienie go w zamkniętych pojemnikach w chłodnym i suchym pomieszczeniu.
Optymalna temperatura magazynowania: +8 °C do +21 °C. Przechowywanie w temperaturze poniżej +8 °C lub powyżej +28 °C może nieodwracalnie zmienić własności produktu.
Resztek materiału nie należy umieszczać z powrotem w jego oryginalnym pojemniku, gdyż mogłoby dojść do zanieczyszczenia produktu. Korporacja Henkel nie bierze odpowiedzialności za produkt, który został zanieczyszczony lub przechowywany niezgodnie ze wskazaniami.

Parametry:

 • Wytrzymałość na ścinanie na stali: 5 N/mm²
 • Czas uzyskania pełnej wytrzymałości przy szczelinie 0,05 mm (22 °C):
  -Stal : około 6 godz.
  -Mosiądz : około 6 godz.
  -Stal nierdzewna : około 24 godz.
  -Dwuchromian cynkowy : 3 godz.
  -Platynowany nikiel : 72 godz.
 • Czas uzyskania początkowej wytrzymałości przy szczelinie 0,05 mm (22 °C):
  -Stal : około 10 min
  -Mosiądz: około 3 min
  -Stal nierdzewna: około 10 min
  -Dwuchromian cynkowy: około 5 min
  -Platynowany nikiel: 20 min
 • Temperatura pracy: od -55 °C do +150 °C
 • Kolor: niebieski


Pełna informacja techniczna znajduje się w karcie technicznej produktu.

Asortyment

Rok zał. 1992

PREMIUM PARTNER

Premium partner

dotpay
Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem są wykonywane za pośrednictwem Dotpay.pl.