Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji OK

english     tel.: +48 607 404 319

[zamknij]     
Loctite 242-250ml (zabezpieczanie połączeń gwintowych) (IDH.1521475)

Loctite 242-250ml (zabezpieczanie połączeń gwintowych)

Cena

684,69 PLN netto

Nr kat.

IDH.1521475

kupuję
Opis produktu:
Produkt LOCTITE 242 jest jednoskładnikowym anaerobowym środkiem do zabezpieczania gwintów. Jest to materiał tiksotropowy o średniej wytrzymałości. Utwardzanie produktu następuje po odcięciu kontaktu z powietrzem, kiedy znajduje się on po między ściśle przylegającymi powierzchniami metalowymi. Jest on szczególnie przydatny dla materiałów mniej aktywnych, jak np. stal nierdzewna czy powierzchnie platerowane. Zapobiega odkręcaniu się i przeciekom gwintowanych elementów złącznych. Stosuje się go szczególnie tam gdzie wymagany jest serwisowy demontaż zwykłymi narzędziami. Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące użycia:
MONTAŻ:
1. W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów klejenia, należy oczyścić wszystkie powierzchnie (zewnętrzne i wewnętrzne) zmywaczem LOCTITE 7063 i pozwolić im wyschnąć.
2. Jeśli materiał jest pasywny lub szybkość utwardzania jest zbyt mała, natryśnij na powierzchnie gwintów aktywator LOCTITE 7471 lub LOCTITE 7649 i pozwól mu odparować.
3. Wstrząśnij opakowaniem przed użyciem produktu.
4. Aby zapobiec zatykaniu się dyszy dozującej, nie pozwól podczas aplikacji na kontakt dyszy z powierzchniami metalowymi.
5. Otwory przelotowe: nanieść kilka kropel produktu na początkowe zwoje gwintu śruby.
6. Otworzy nieprzelotowe: nanieś kilka kropel produktu na dno otworu.
7. Uszczelnianie: nanieś produkt dookoła zwojów gwintu zewnętrznego, jednak pozostawiając pierwszy zwój niepokryty. Aplikuj produkt tak, aby pokrył dokładnie zwoje gwintu. Przy większych gwintach i szczelinach, trzeba użyć odpowiednio więcej produktu i również nanieść dookoła gwintu wewnętrznego.
8. Zmontuj złącze i dokręć według wymagań.

DEMONTAŻ:
9. Rozkręć złącze przy użyciu narzędzi ręcznych.
10. W przypadku uzyskania zbyt mocnego złącza, należy je podgrzać (nakrętkę lub śrubę) do temperatury ok 250 °C. Rozkręcać na gorąco.

CZYSZCZENIE:
11. Utwardzony produkt można usuwać z wykorzystaniem rozpuszczalnika LOCTITE 7200 lub używając obróbki mechanicznej, np. szczotką drucianą

Magazynowanie:
O ile na etykiecie produktu nie ma innych wskazań, idealnym sposobem przechowywania go są zamknięte pojemniki pozostawione w chłodnym i suchym miejscu w temperaturze między 8 °C a 21 °C. Okres przydatności produktu w pojemniku 250 ml wynosi 18 miesięcy - licząc od daty produkcji. Aby nie doszło do zanieczyszczenia nieużywanego produktu, nie należy wkładać do oryginalnego pojemnika resztek użytego materiału.

Parametry:
 • Czas uzyskania początkowej wytrzymałości:
  -Stal: 3 min
  -Mosiądz: 13 min
  -Dwuchromian cynku: 20 min
  -Stal nierdzewna: 15 min
 • Czas uzyskania pełnej wytrzymałości:
  -Stal: 6 godz.
  -Mosiądz: 3 godz.
  -Dwuchromian cynku: 24 godz.
  -Stal nierdzewna: 24 godz.
 • Moment zerwania, IS0-10964, Nm : 8-17
 • Moment odkręcania po zerwaniu, IS0- 10964, Nm : 3-7

Pełna informacja znajduje się na karcie technicznej produktu.

Asortyment

Rok zał. 1992

PREMIUM PARTNER

Premium partner

dotpay
Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem są wykonywane za pośrednictwem Dotpay.pl.