Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji OK

english     tel.: +48 607 404 319

[zamknij]     
Loctite 5400-50ml (uszczelniacz połączeń gwintowych) (IDH.1953597)

Loctite 5400-50ml (uszczelniacz połączeń gwintowych)

Cena

114,19 PLN netto

Nr kat.

IDH.1953597

kupuję
przykład użycia
Opis produktu:
LOCTITE 5400 jest przeznaczony do zabezpieczania i uszczelniania metalowych połączeń gwintowych rur i kształtek do 3". Utwardzanie produktu następuje po odcięciu kontaktu z powietrzem, kiedy znajduje się pomiędzy ściśle przylegającymi metalowymi powierzchniami. Tiksotropowe własności produktu LOCTITE 5400 zapobiegają jego skapywaniu.
LOCTITE 5400 to jeden z produktów koncernu Henkel spełniających zaostrzone normy BHP.
Produkt posiada tzw. białą kartę charakterystyki bez żadnych sformułowań dotyczących ryzyka i bezpieczeństwa stosowania. Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące stosowania:
MONTAŻ:
1. W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów klejenia, należy oczyścić wszystkie powierzchnie zmywaczem LOCTITE SF 7063 i pozwolić im wyschnąć.
2. Jeśli materiał jest pasywny lub gdy prędkość utwardzania jest za niska, należy na powierzchnie natrysnąć aktywator LOCTITE SF 7471 lub LOCTITE SF 7649 i pozwolić im wyschnąć.
3. Nanieść zamkniętą wstęgę produktu (360°) wzdłuż drugiej nitki gwintu (nie pokrywając pierwszej nitki gwintu). Nanieść materiał w gwinty aby dokładnie wypełnić szczeliny. Złącza montować tak, aby dokładnie wypełnić szczeliny. Ilość produktu należy dobierać odpowiednio do geometrii uszczelnianych złączy, ze szczególnym uwzględnieniem rozmiarów gwintów. W przypadku gwintów o większych rozmiarach i o większych szczelinach, należy nanieść zamknięte wstęgi produktu na oba gwinty, męski i żeński.
4. Złącza należy wykonywać zgodnie z zaleceniami producentów złączy, np. odnośnie wartości momentu montażowego.
5. Prawidłowo zmontowane złącza wykazują natychmiastową szczelność w zakresie niskich ciśnień. Dla uzyskania szczelności w pełnym zakresie warunków ich pracy, należy odczekać minimum 24 godziny, aby produkt utwardził się wystarczająco.

DEMONTAŻ:
6. Rozkręć złącze przy użyciu narzędzi ręcznych.
7. Gdy narzędzia ręczne nie wystarczają z powodu wydłużonych odmian złączy lub ich większych średnic (ponad 1"), należy je podgrzać lokalnie do temp. ok. 250 °C i zdemontować na gorąco.

CZYSZCZENIE:
8. Utwardzony produkt można usuwać z wykorzystaniem rozpuszczalnika LOCTITE SF 7200 lub używając obróbki mechanicznej np. szczotką drucianą.

Magazynowanie:
O ile na etykiecie produktu nie ma innych wskazań, idealnym sposobem jego przechowywania będzie pozostawienie go w zamkniętych pojemnikach w chłodnym i suchym pomieszczeniu.
Optymalna temperatura magazynowania: +8°C do +21°C. Przechowywanie w temperaturze poniżej +8°C lub powyżej +28°C może nieodwracalnie zmienić własności produktu.
Resztek materiału nie należy umieszczać z powrotem w jego oryginalnym pojemniku, gdyż mogłoby dojść do zanieczyszczenia produktu. Korporacja Henkel nie bierze odpowiedzialności za produkt, który został zanieczyszczony lub przechowywany niezgodnie ze wskazaniami.

Parametry:
 • Wytrzymałość na ścinanie na stali: 5 N/mm²
 • Czas uzyskania pełnej wytrzymałości przy szczelinie 0,05 mm (22 °C):
  -Stal : około 72 godz.
  -Mosiądz : około 1 godz.
  -Stal nierdzewna : około 24 godz.
  -Dwuchromian cynkowy : 72 godz.
 • Czas uzyskania początkowej wytrzymałości (22 °C):
  -Stal : około 25 min
  -Mosiądz : około 10 min
  -Stal nierdzewna : około 1 godz.
  -Dwuchromian cynkowy : około 35 min
 • Temperatura pracy : od -55 °C do +150 °C
 • Kolor : ciemno pomarańczowy


Pełna informacja znajduje się w karcie technicznej produktu.

Asortyment

Rok zał. 1992

PREMIUM PARTNER

Premium partner

dotpay
Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem są wykonywane za pośrednictwem Dotpay.pl.