Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji OK

english     tel.: +48 607 404319, +48 71 3735340

Spróbuj znaleźć produkt odpowiedni do Twoich potrzeb:

[zamknij]     

Loctite AA 302 LC -250ml (kleje utwardzane światłem UV) - Produkt niedostępny

Loctite AA 302 LC -250ml (kleje utwardzane światłem UV) - Produkt niedostępny (IDH.142470)

Loctite AA 302 LC -250ml (kleje utwardzane światłem UV) - Produkt niedostępny

Cena

868,92 PLN netto

Nr kat.

IDH.142470

kupuję
Opis produktu:
Produkt LOCTITE 302 jest jednoskładnikowym klejem o niskiej lepkości, przeznaczonym do klejenia przezroczystych tworzyw sztucznych do materiałów metalowych. Utwardzanie produktu następuje pod wpływem działania odpowiedniego światła UV.

TYPOWE ZASTOSOWANIA:
Łączenie i uszczelnianie tworzywa z metalem (np. jednorazowego sprzętu medycznego). Niska lepkość produktu pozwala na aplikacje, w których wymagane jest wnikanie kleju w złącza po ich montażu lub między ciasno pasowane części. Medyczna wersja tego produktu posiada certyfikat USP Class VI. Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące stosowania:
1. Produkt jest wrażliwy na światło UV. W czasie magazynowania i posługiwania się produktem należy ograniczyć do minimum jego kontakt ze światłem dziennym, światłem UV oraz ze sztucznym oświetleniem.
2. Należy nanosić produkt aplikatorami z czarnymi przewodami. Aby uzyskać jak najlepsze wyniki, należy oczyścić i odtłuścić powierzchnie.
3. Szybkość utwardzania światłem UV zależy od mocy lampy, odległości od źródła światła, wymaganej głębokości utwardzenia lub szczeliny klejenia i przepuszczalności materiału, przez który musi przejść promieniowanie.
4. Zalecane natężenie dla utwardzania w spoinie zamkniętej wynosi minimum 5 mW/cm² (mierzone na spoinie) przy czasie 4-5 razy dłuższym niż czas ustalania przy tym samym natężeniu.
5. Dla utwardzania kleju na odkrytych powierzchniach natężenie światła UV musi być wyższe (minimum 100 mW/cm²). Przy materiałach wrażliwych na temperaturę, takich jak termoplasty, należy stosować chłodzenie.
6. Poszczególne rodzaje tworzyw sztucznych należy sprawdzać, czy nie wystąpi na nich pęknięcie naprężeniowe pod wpływem płynnego kleju. Nadmiar kleju można zetrzeć rozpuszczalnikiem organicznym.
7. Złącza powinny ostygnąć, zanim zostaną poddane jakimkolwiek obciążeniom.

Magazynowanie:
O ile na etykiecie produktu nie ma innych wskazań, idealnym sposobem jego przechowywania będzie pozostawienie go w zamkniętych pojemnikach w chłodnym i suchym pomieszczeniu w temperaturze pomiędzy 8°C a 28°C. Optymalna temperatura magazynowania to dolna połowa tego zakresu. Resztek materiału nie należy umieszczać z powrotem w jego oryginalnym pojemniku, gdyż mogłoby dojść do zanieczyszczenia produktu. Dalsze informacje na temat okresu przydatności produktu można uzyskać w lokalnym ośrodku obsługi technicznej.

Parametry:
 • Wygląd : klarowny, jasnobursztynowy płyn
 • Ciężar właściwy przy 25°C : 1.04

  Wytrzymałość na rozciąganie, ASTM D2095 (Utwardzany 40 sek. przy 100 mW/cm², 365 nm UV):
 • Śrutowana stal konstrukcyjna do szkła, N/mm² 10

  Wytrzymałość na ścinanie, ASTM D1002 :
 • PCV do szkła, N/mm² : 2.5
 • PC do szkła, N/mm² : 2.5
 • ABS do szkła, N/mm² : 2.5

  Pełna informacja techniczna znajduje się w karcie technicznej produktu.
 • Asortyment

  Rok zał. 1992

  PREMIUM PARTNER

  Premium partner

  dotpay
  Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem są wykonywane za pośrednictwem Dotpay.pl.