Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji
OK
Utwórz konto
[zamknij]     

Loctite EA 3450 - 25 ml (żywica epoksydowa, uniwersalna, dwuskładnikowa / epoxy resin, universal, two-compound)

Loctite EA 3450 - 25 ml (żywica epoksydowa, uniwersalna, dwuskładnikowa / epoxy resin, universal, two-compound)

nr kat.

IDH.1885773

Cena

1-9 szt.
47,46 PLN netto
10-30 szt.
40,34 PLN netto
≥ 31 szt.
40,34 PLN netto
Loctite EA 3450 - 25 ml  (żywica epoksydowa, uniwersalna, dwuskładnikowa / epoxy resin, universal, two-compound) (IDH.1885773)
Opis produktu:
LOCTITE® EA 3450™ to dwuskładnikowy klej epoksydowy, który po zmieszaniu utwardza się szybko w temperaturze pokojowej. Zapewnia połączenie o wysokiej wytrzymałości. Klej dobrze wypełnia szczeliny, toteż nadaje się do chropowatych lub źle przylegających powierzchni metalowych, ceramicznych, ze sztywnych tworzyw lub drewna. Może być też stosowany do klejenia Aluminium oraz paneli z GRP. Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym:biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące stosowania:
1. Aby zagwarantować najlepsze działanie produktu klejone powierzchnie powinny być czyste, suche i odtłuszczone.
2. W przypadku klejenia strukturalnego należy usunąć z powierzchni zanieczyszczenia, takie jak: pozostałości farb, tlenki, oleje, kurz, oddzielacze, i inne.
3. Podwójne kartusze: Po wsunięciu tego typu opakowania do pistoletu aplikacyjnego należy delikatnienaciskać na spust celem ustawienia tłoków w położeniu startowym. Następnie należy usunąć zaślepkę i wycisnąć niewielką ilość kleju celem upewnienia się, że oba składniki wypływają równomiernie i swobodnie. Dopiero wtedy należy zamontować dyszę mieszającą żywicę z utwardzaczem (inaczej zwaną mikserem statycznym) i rozpocząć dozowanie kleju. Natomiast jeśli zmieszanie składników kleju ma być wykonane ręcznie, to pożądana dawka kleju musi zostać gruntownie wymieszana w ciągu ok. 15 sekund tak, aby uzyskać jednolity kolor mieszaniny Pojemniki: Korzystając z oddzielnych opakowań każdego ze składników kleju należy odmierzyć je dokładnie według proporcji mieszania (wagowej lub objętościowej) podanej w rozdziale Opis Produktu. Następnie należy je energicznie mieszać przez ok. 15 sekund tak, aby uzyskać jednolity kolor mieszaniny.
4. W celu uzyskania maksymalnej wytrzymałości złącza, nanieść równomiernie klej na obie powierzchnie przeznaczone do klejenia.
5. Czas przydatności wymieszanego kleju wynosi 20 minuty. Wyższa temperatura i większe ilości kleju wymieszane jednorazowo mogą ten czas skrócić.
6. Należy połączyć klejone powierzchnie i utwardzić w temperaturze 25 °C przez 24 godz. aby uzyskać wysoką wytrzymałość. Podgrzanie do 93 °C, przyśpieszy utwardzanie.
7. Klejone powierzchnie powinny być dociśnięte i nie powinny się przesuwać względem siebie w trakcie utwardzania kleju. Maksymalna wytrzymałość na ścinanie uzyskiwana jest dla szczeliny0,1 do 0,2 mm .
8. Nadmiar nieutwardzonego kleju można usunąć przy pomocy organicznego rozpuszczalnika (np. acetonu).
9. Po aplikacji a przed utwardzeniem kleju urządzenia mieszające i dozujące należy umyć gorącą wodą z mydłem.

Magazynowanie:
O ile na etykiecie produktu nie ma innych wskazań, idealnym sposobem jego przechowywania będzie pozostawienie go w zamkniętych pojemnikach w chłodnym i suchym pomieszczeniu w temperaturze pomiędzy 8 °C a 28 °C. Optymalna temperatura to dolna połowa tego zakresu.
Resztek materiału nie należy umieszczać z powrotem w jego oryginalnym pojemniku, gdyż mogłoby dojść do zanieczyszczenia produktu.
Dalsze informacje na temat okresu przydatności produktu można otrzymać w lokalnym ośrodku obsługi technicznej.

Parametry:
WŁASNOŚCI FUNKCJONALNE MATERIAŁU UTWARDZONEGO:
Wytrzymałość na ścinanie:
  • Stal zwykła N/mm² : 21
  • Stali zwykłej po obróbce strumieniowościernej, N/mm² : 25
  • Aluminium, N/mm² : 11
  • Aluminium po obróbce strumieniowościernej, N/mm² : 21
  • Poliwęglan, N/mm²: 5
  • PVC, N/mm² : 2
  • Nylon, N/mm² : 3
  • ABS, N/mm²: 2
  • Drewno (buk), N/mm² : 11

Pełna informacja techniczna znajduje się na karcie technicznej produktu.

Asortyment