Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji OK

english     tel.: +48 607 404 319

[zamknij]     
Loctite PC 7257-5,54 kg Magna-Crete (produkt do naprawy betonu) (IDH.1255001)

Loctite PC 7257-5,54 kg Magna-Crete (produkt do naprawy betonu)

Cena

376,18 PLN netto

Nr kat.

IDH.1255001

kupuję

Opis produktu:

LOCTITE 7257 (Magna-Crete) to unikalny dwuskładnikowy, błyskawicznie utwardzający się produkt do napraw betonu i uzupełnienia ubytków, który działa dużo lepiej od innych tradycyjnych metod naprawy betonu.

Doskonale działający produkt na bazie fosforanu magnezu, utwardza się szybciej niż beton i w przeciwieństwie do betonu, przylega zarówno do świeżego, jak i do starego betonu, jak również do większości materiałów konstrukcyjnych, również takich, jak drewno czy stal.
Ponieważ LOCTITE 7257 (Magna-Crete) działa bez dodatku wody, ten produkt naprawczy można stosować w dowolnej temperaturze bez ryzyka, że się skurczy. Ponadto, produkt jest odporny na zamarzanie, odmarzanie i sól zapobiegającą zamarzaniu.

Produkt ten jest przeznaczony przede wszystkim do napraw wysokich betonowych ścian, dziur w drogach, pasów startowych, kotwienia, przemysłowych podłóg chłodniczych, doków załadunkowych, zalewania ław i podkładów, kolumn, jezdni mostowych, łączników konstrukcji parkingów, kolumn betonowych, napraw podłóg, ramp, zalewania torów, śrub kotwowych i pochwytów poręczy.

Produkt ten jest zazwyczaj stosowany w aplikacjach o zakresie temperatury pracy od -26 °C do +1090 °C. Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące stosowania:

1. Przygotowanie: w celu uzyskania najlepszych rezultatów powierzchnia musi być czysta, sucha i nie mogą się na niej znajdować żadne luźne osady. Należy usunąć cały brud, mieszankę bitumiczną i substancje oleiste z obszaru, na który będziemy nanosić produkt tak, aby powierzchnia była szorstka i czysta.
2. Formy: jeżeli potrzebne są formy, należy wykorzystać formy wykonane z tworzyw sztucznych lub formy Formica.
3. Mieszanie: w celu zmieszania produktu, należy dodać wypełniacz do aktywatora i dobrze wymieszać. Należy dodać taką ilość aktywatora, aby uzyskać konsystencję potrzebną do danej aplikacji. Należy zmieszać około 3.8 litra aktywatora z 20.4 kilogramami wypełniacza (w proporcjach około 1:5). Produkt powinien być zmieszany bezpośrednio przed nałożeniem go na powierzchnię.
4. Zalewanie głębokich szczelin: w przypadku napraw szczelin o głębokości przekraczającej 2.5 cm, należy dodać 13.6 kg suchego żwiru groszkowego do każdych 20.4 kg Magna-Crete jako wypełnienie. Suchy żwir groszkowy powinien być dodany do aktywatora przed zmieszaniem wypełniacza Magna-Crete W przypadku dużych aplikacji, należy zastosować mieszankę do wysokich temperatur HOT WEATHER MIX - dodatek letni), aby przedłużyć czas ustalania i uzyskać dłuższy czas otwarcia.
5. Woda: powierzchnia, na którą nakładany jest produkt może być wilgotna, ale należy usunąć z niej stojącą wodę. Nie powinno się stosować wody do rozcieńczania płynu, ani też do rozwodnienia konsystencji Magna-Crete.
6. Aplikacja w niskiej temperaturze: w przypadku aplikacji w niskiej temperaturze czas ustalania wydłuża się. W przypadku aplikacji w temperaturze poniżej 7 °C należy stosować mieszankę do niskich temperatur (COLD WEATHER MIX - dodatek zimowy) (jedno 0.45 kg opakowanie na 20.4 kg Magna-Crete co skraca czas utwardzania średnio o 10 minut), aby przyspieszyć czas ustalania zmieszanych składników. Dodatek zimowy należy dodać po dokładnym zmieszaniu Magna-Crete, bezpośrednio przed nałożeniem Magna-Crete lub zalaniem otworu produktem.
7. Aplikacja w wysokiej temperaturze: w przypadku aplikacji w temperaturze przekraczającej 29 °C, należy stosować mieszankę do wysokich temperatur (HOT WEATHER MIX - dodatek letni) (jedno 0.45 kg opakowanie na 20.4 kg Magna-Crete co wydłuża czas utwardzania o około 10 minut), aby zrównoważyć reakcję egzotermiczną i czas otwarcia produktu po zmieszaniu składników. Dodatek letni należy dokładnie wymieszać z płynną zawiesiną Magna-Crete. Następnie Magna-Crete można mieszać i nakładać/zalewać otwory.
8. Czyszczenie: w pobliżu miejsca aplikacji należy mieć przygotowany wystarczający zapas wody do umycia miksera i narzędzi, jak tylko produkt zacznie się utwardzać, co zajmuje od 9 do 15 minut w temperaturze 20 °C.

Magazynowanie:
O ile na etykiecie produktu nie ma innych wskazań, idealnym sposobem jego przechowywania będzie pozostawienie go w zamkniętych pojemnikach w chłodnym i suchym pomieszczeniu. Optymalna temperatura magazynowania: +8°C do +21°C. Przechowywanie w temperaturze poniżej +8 °C lub powyżej +28 °C może nieodwracalnie zmienić własności produktu. Resztek materiału nie należy umieszczać z powrotem w jego oryginalnym pojemniku, gdyż mogłoby dojść do zanieczyszczenia produktu. Korporacja Henkel nie bierze odpowiedzialności za produkt, który został zanieczyszczony lub przechowywany niezgodnie ze wskazaniami.

Parametry:
 • Czas ustalania, minuty:
  -Wstępne : 3 do 11
  -Końcowe : 15 do 22
 • Wytrzymałość na ściskanie:
  -Po 2 godzinach N/mm² : 17 do 21
  -Po 3 dniach N/mm² : 28 do 41
  -Po 28 dniach N/mm² : 48 do 55
  -Po 1 roku N/mm² : 90

  Pełna informacja techniczna znajduje się w karcie technicznej produktu
 • Asortyment

  Rok zał. 1992

  PREMIUM PARTNER

  Premium partner

  dotpay
  Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem są wykonywane za pośrednictwem Dotpay.pl.