Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji OK

english     tel.: +48 607 404 319

[zamknij]     
Loctite UK 8103 - 24 kg (dwuskładnikowy klej poliuretanowy, do 80 C ) (IDH.176884)

Loctite UK 8103 - 24 kg (dwuskładnikowy klej poliuretanowy, do 80 C )

Cena

533,51 PLN netto

Nr kat.

IDH.176884

kupuję
Opis produktu:
LOCTITE UK 8103 / LOCTITE UK 5400 jest bezrozpuszczalnikowym klejem dwukomponentowym na bazie poliuretanu. Bazą żywicy kleju (składnik A) są związki organiczne hydroksylowe, utwardzacza (składnik B) jest izocyjanian. Wskutek wymieszania obu komponentów w proporcjach 5 : 1 (wagowo) w procesie reakcji chemicznej powstaje twardoelastyczny klej. Produkt nie wykazuje w procesie utwardzania mierzalnych zmian objętości. Ze względu na zastosowanie naturalnych surowców (z różnych obszarów upraw), możliwe jest wystąpienie różnic w kolorze pomiędzy poszczególnymi partiami produktu.

Zastosowanie:
LOCTITE UK 8103 stosowany jest jako klej, masa zalewowa i wypełniająca oraz jako materiał powlekający. Wykazuje dobrą przylegalność do metali, drewna, tworzyw sztucznych i twardych pianek. Główny obszar zastosowań to płyty warstwowe w przemyśle samochodowym, przy budowie kontenerów, w przemyśle budowlanym, stoczniowym oraz przemyśle izolacji technicznych - do klejenia aluminium ze styropianem oraz wełny mineralnej lub twardych pianek do blach metalowych galwanizowanych. Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące stosowania:
Przygotowane powierzchni
Klejone powierzchnie muszą być suche, czyste i odtłuszczone. Stosowanie odpowiednich podkładów do powierzchni metalowych może poprawić adhezję i/lub długoterminową stabilność spoiny klejowej. Powierzchnia tworzyw sztucznych powinna być oczyszczona tak, aby usunąć wszelkie pozostałości z powierzchni substratu. Przyczepność można poprawić szlifując powierzchnię lub poddając ją obróbce strumieniowo ciernej.

Aplikacja
Składnik A przed użyciem musi być dokładnie i powoli wymieszany. Klej może być następnie nałożony tylko w ograniczonym czasie(uwarunkowanym jego żywotnością). Później ulega zżelowaniu i staje się bezużyteczny. Należy zatem zmieszać tylko taką ilość kleju, która potrzebna jest do klejenia w czasie równym żywotności kleju. Żywotność kleju zależy od masy mieszaniny i jej temperatury. Przy większych ilościach mieszaniny lub wyższej temperaturze otoczenia czas ten ulega skróceniu. Niskie temperatury wydłużają proces utwardzania. Komponenty kleju nie powinny ani przed ani podczas nakładania być narażone na kontakt z wilgocią, ponieważ później w trakcie utwardzania izocyjanian reaguje z wilgocią co prowadzi do powstawania pęcherzyków a nawet pienienia warstwy kleju. Dlatego też opakowania kleju muszą być dobrze zamknięte i przechowywane w miejscach o niskiej wilgotności.

Utwardzanie
LOCTITE UK 8103 / LOCTITE UK 5400 może być utwardzany w temp. pokojowej powyżej 15°C jak i wpodwyższonej temperaturze (do 60°C). Czas utwardzania może zostać znacząco skrócony poprzez podwyższenie temperatury lub dodanie przyśpieszacza Loctite UK 6100. W trakcie sieciowania ważne jest aby zapewnić odpowiednie ciśnienie kontaktowe (poprzez obciążanie ciężarkami, prasę, klamry), które zapewni pełnopowierzchniowy kontakt kleju z oboma klejonymi substratami.

Czyszczenie
Klej świeży, nieusieciowany (czyszczenie aplikatorów, substratów, zabrudzenia etc.) może być usunięty przy pomocy LOCTITE SF 8040. Klej usieciowany może być usunięty wyłącznie mechanicznie.

Magazynowanie:
O ile na etykiecie nie ma innych wskazań, idealnym sposobem jego przechowywania będzie pozostawienie go w zamkniętych opakowaniach w chłodnym i suchym pomieszczeniu w temperaturze pomiędzy 15°C - 25°C. Czas składowania 9 m-cy w oryginalnym opakowaniu.

Parametry:
 • Gęstość : ok. 1.56 g/cm³
 • Lepkość : 6 Pa*s
 • Czas otwarcia : 100 - 130 min
 • Wytrzymałość początkowa : po 5-8 godz. w temp. pokojowej
 • Wytrzymałość końcowa : po 5-7 dniach w temperaturze pokojowej
 • Wytrzymałość na ścinanie:
  • Przy -40 °C : > 24 MPa
  • Przy 20 °C : > 7,5 MPa
  • Przy 80 °C : > 1,5 MPa
 • Temperatura pracy : od -40°C do +100°C (krótkotrwale 1 godz. do 150°C)
 • Kolor : beżowy

Pełna informacja techniczna znajduje się w karcie technicznej produktu.

Asortyment

Rok zał. 1992

PREMIUM PARTNER

Premium partner

dotpay
Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem są wykonywane za pośrednictwem Dotpay.pl.