Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji OK

english     tel.: +48 607 404 319

[zamknij]     
Loctite UK 8160/UK 5400-3,6 kg zestaw (dwuskładnikowy klej poliuretanowy, pasta, do 80 C ) /Macroplast UK 8160/UK5400 (IDH.80080)

Loctite UK 8160/UK 5400-3,6 kg zestaw (dwuskładnikowy klej poliuretanowy, pasta, do 80 C ) /Macroplast UK 8160/UK5400

Cena

240,07 PLN netto

Nr kat.

IDH.80080

kupuję
Opis produktu:
Macroplast UK 8160 jest bezrozpuszczalnikowym klejem dwuskładnikowym na bazie poliuretanu.Bazą żywicy są związki organiczne hydroksylowe, bazą utwardzacza jest izocyjanian. Po wymieszaniu obu składników w proporcjach 5:1 (wagowo) lub 4,1:1 (objętościowo) powstaje twardoelastyczny klej.

Zastosowanie:
Macroplast UK 8160 stosowany jest do elastycznego, opdpornego na zginania klejenia metali, drewna i tworzyw sztucznych z twardymi piankami - szczególnie w przemyśle samochodowym i przy budowie kontenerów, w przemyśle budowlanym, stoczniowym i do izolacji technicznych o odporności temperaturowej do - 190 °C. Poza tym Macroplast UK 8160 stosowany jest do napraw uszkodzonych złącz klejonych. Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące stosowania:
Przygotowanie powierzchni
Powierzchnie klejone muszą być wolne od tłuszczu i oleju, suche i niezakurzone. Metale należy zagruntować, szczególnie jeśli połączenie narażone będzie później na działanie wilgoci. Tworzywa sztuczne muszą zostać oczyszczone ze środków antyadhezyjnych. Polepszenie przylegalności można uzyskać poprzez zszorstkowanie. Również pokrycie powłoką gruntujacą lub zwykłe przemycie środkiem rozpuszczającym (izopropanol, etanol, octan) może być wystarczającym przygotowaniem powierzchni. Elementy polistyrenowe nieprzygotowane do klejenia nie dają sie złączyć Macroplastem UK 8160.

Wykonanie klejenia
Żywica i utwardzacz mieszane są przed nałożeniem w podanych wyżej proporcjach aż do uzyskania jednorodności mieszaniny. Klej może być następnie nałożony tylko w ograniczonym czasie (uwarunkowanym jego żywotnością). Później ulega zżelowaniu i staje sie bezużyteczny. Należy zatem zmieszać tylko taką ilość kleju, która potrzebna jest do klejenia w czasie równym żywotności kleju. Żywotność kleju zależy od masy mieszaniny i jej temperatury. Przy większych ilościach mieszaniny lub wyższej temperaturze otoczenia czas ten ulega skróceniu. Niskie temperatury wydłużają proces utwardzania. Zbyt duża zawartość utwardzacza w mieszaninie zwiększa kruchość warstwy kleju oraz obniża lepkość mieszaniny. Macroplast UK 8160 nanosić można ręcznie (szpachelką) lub maszynowo (urządzeniem do aplikacji klejów dwukomponentowych). Nanoszenie jest jednostronne. Komponenty kleju nie powinny ani przed ani podczas nakładania być narażone na kontakt z wilgocią, ponieważ później w trakcie utwardzania izocyjanian reagujez wilgocią co prowadzi do powstawania pęcherzyków a nawet pienienia warstwy kleju. Dlatego też opakowania kleju muszą być dobrze zamknięte i przechowywane w miejscach o niskiej wilgotności.

Utwardzanie
Macroplast UK 8160 może być utwardzany zarówno na zimno (w temperaturze pokojowej powyżej 15 °C ) jak i w podwyższonej temperaturze. Czas utwardzania może zostać znacząco skrócony poprzez podwyższenie temperatury lub dodanie przyśpieszacza. Wytrzymałość końcową złącze osiąga po kilku dniach. W trakcie sieciowania ważne jest aby zapewnić odpowiednie ciśnienie kontaktowe (poprzez obciążanie ciężarkami, prasę, klamry), które zapewni pełno powierzchniowy kontakt kleju z oboma klejonymi substratami.

Czyszczenie
Produkt w postaci nieutwardzonej (na narzędziach pracy, zanieczyszczenia substratów) może zostać usunięty przy użyciu Macroplast Reiniger B 8030. W postaci utwardzonej usunięty może zostać jedynie mechanicznie.

Magazynowanie:
O ile na etykiecie nie ma innych wskazań, idealnym sposobem jego przechowywania będzie pozostawienie go w zamkniętych opakowaniach w chłodnym i suchym pomieszczeniu w temperaturze pomiędzy 10°C -25°C. Czas składowania 12 m-cy w oryginalnym opakowaniu.

Parametry:
 • Gęstość : ok. 1.45 g/cm3
 • Konsystencja : pasta
 • Czas otwarcia : 60 - 90 min
 • Wytrzymałość początkowa : po 5 - 8 godz.
 • Wytrzymałość końcowa : 5-7 dni.
 • Wytrzymałość końcowa : po 1 dobie w temperaturze pokojowej
 • Wytrzymałość na ścinanie:
  • Po 1 dniu : 5 MPa
  • Po 2 dniach : 7 MPa
  • Po 4 dniach : 8 MPa
  • Po 7 dniach : 10 MPa
 • Temperatura pracy od :190°C do +100°C (krótkotrwale - 1h do 150°C)
 • Kolor - beżowy

Pełna informacja techniczna znajduje się w karcie technicznej produktu.

Asortyment

Rok zał. 1992

PREMIUM PARTNER

Premium partner

dotpay
Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem są wykonywane za pośrednictwem Dotpay.pl.