Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji
OK
Utwórz konto
[zamknij]     
PRODUKT NIEDOSTĘPNY. W CELU DOBRANIA ZAMIENNIKA PROSIMY O KONTAKT Z NASZYM BIUREM.

Opis produktu:
LOCTITE NS 5550 to aktywowany termicznie uszczelniacz, opracowany specjalnie do stosowania w wysokich temperaturach i środowiskach o wysokim ciśnieniu. Produkt utwardza się pod wpływem ciepła, by utworzyć mechanicznie uszczelnienie na metalowych złączach kołnierzowych i połączeniach, a jednocześnie umożliwia demontaż na potrzeby utrzymania ruchu i napraw. Można go także nakładać na gotowe uszczelki tradycyjne by wydłużyć ich żywotność. LOCTITE NS 5550 nadaje się do instalacji wysokociśnieniowych z parą, węglowodorami, gazami i innymi cieczami przemysłowymi, jak również do środowisk o wysokiej temperaturze, jak np. elektrowni, papierni, kopali, rafinerii, itp. Jest niezawodny, łatwy w użyciu i objęte pakietem wsparcia sprzedażowego i technicznego firmy Henkel. Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Zapraszamy na naszego BLOGA o Loctite 5550.

Wskazówki dotyczące stosowania:
1. Aby uzyskać najlepsze wyniki, wyczyść całą powierzchnię (zewnętrzną i wewnętrzną) rozpuszczalnikiem do czyszczenia LOCTITE SF 7063 i pozostaw do wyschnięcia.
2. Nałóż równą powłokę na całej powierzchni, za pomocą szpachelki.
3. Produkt może być używany z istniejącymi uszczelkami. W takim przypadku nałóż cienką warstwę na obie strony uszczelki, a także na matujące powierzchnie.
4. Podczas montażu złącza należy przestrzegać normalnych procedur dokręcania, w razie potrzeby postępować zgodnie ze specyfikacjami producenta.
5. Produkt utwardzi się podczas pracy z ciepłem i wymaga co najmniej 150 °C, aby osiągnąć pełne utwardzenie. Czas zmienia się w zależności od temperatury, jak podano w profilu
6. Zastosowania wysokociśnieniowe lub próby ciśnieniowe w otoczeniu, wymagają wstępnego utwardzania za pomocą zewnętrznego źródła ciepła.
7. Natychmiast po użyciu należy zastosować odpowiedni środek czyszczący, np. LOCTITE SF 7070 lub rozpuszczalnik, taki jak aceton lub alkohol izopropylowy. Po utwardzeniu materiał można usunąć tylko mechanicznie.

Magazynowanie:
Produkt jest sklasyfikowany jako palny i musi być przechowywany w odpowiedni sposób, zgodnie z odpowiednimi przepisami. Nie przechowywać w pobliżu środków utleniających lub materiałów palnych. Przechowuj produkt w nieotwartym pojemniku w suchym miejscu. O ile na etykiecie produktu nie ma innych wskazań, idealnym sposobem jego przechowywania będzie pozostawienie go w zamkniętych pojemnikach w chłodnym i suchym pomieszczeniu w temperaturze pomiędzy 8 °C a 21 °C. Optymalna temperatura magazynowania to dolna połowa tego zakresu. Resztek materiału nie należy umieszczać z powrotem w jego oryginalnym pojemniku, gdyż mogłoby dojść do zanieczyszczenia produktu.

Parametry:
  • Typ chemiczny : żywica utwardzana termicznie
  • Wygląd : brązowa pasta
  • Typ utwardzania : utwardzania termiczne
  • Gęstość w 25 °C, g/ml : 1,330
  • Lepkość, mPa·s (cP) : 1,910,000
  • Smarowność, K-Factor 1,25 calowe B-7 nakrętki : 0,13

Pełną informacje techniczną można znaleźć w karcie technicznej produktu.

Asortyment