Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji OK

english     tel.: +48 607 404 319

[zamknij]     
Teroson MS 939 GY -290ml (masa klejąco-uszczelniająca, szara) / Terostat MS 939 (IDH.2001099)

Teroson MS 939 GY -290ml (masa klejąco-uszczelniająca, szara) / Terostat MS 939

Cena

37,89 PLN netto

Nr kat.

IDH.2001099

kupuję
Opis produktu:
Terostat MS-939 stosowany jest do elastycznego klejenia metali i tworzyw sztucznych np. klejenie poszycia bocznego oraz dachu w pojazdach i przyczepach kempingowych, elastyczne uszczelnianie szwów i złączy w produkcji samochodów, wagonów, kontenerów, nadbudówek samochodowych, w przemyśle metalowym i produkcji urządzeń, elektrotechnice, przetwórstwie tworzyw sztucznych, klimatyzacji i wentylacji. Produkt wykazuje przylegalność do: blachy (surowej odtłuszczonej, fosforanowej, cynkowanej ogniowo i elektrolitycznie, chromowanej i lakierowanej), stali stopowej, mosiądzu, aluminium (surowego, anodowanego i lakierowanego), szkła, PA, PVC, PUR-RIM, poliestru, EPDM i większości materiałów termoplastycznych. Terostat MS-939 nie wykazuje przylegalności do PE, PP, PTFE. Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące stosowania:
Przygotowanie powierzchni
Substraty muszą być suche, oczyszczone i odtłuszczone. W zależności od rodzaju powierzchni może wystąpić konieczność poddania jej mechanicznej obróbce ściernej lub zastosowania podkładu w celu polepszenia adhezji. Do produkcji tworzyw sztucznych często stosuje się zewnętrzne środki antyadhezyjne, które muszą być całkowicie usunięte przed rozpoczęciem aplikacji klejenia lub uszczelniania. Ze względu na różny skład lakierów, a w szczególności lakierów proszkowych i dużą liczbę różnych substratów, należy przeprowadzić próbne aplikacje. Do czyszczenia powierzchni przed klejeniem lub uszczelnianiem zaleca się zastosowanie następujących środków czyszczących (rozcieńczalników) z portfolio Henkel: A lub FL lub Terostat 450. Terostat 450 w szczególności nadaje się do czyszczenia tworzyw sztucznych i powłok proszkowych. Podczas klejenia i uszczelniania takich substratów jak PMMA, np. Plexiglas czy poliwęglanów, np. Makrolon lub Lexan istnieje niebezpieczeństwo powstawania pęknięć naprężeniowych. Przed użyciem należy koniecznie przeprowadzić próbne aplikacje. Produkt ten nie ma przyczepności do polietylenu, polipropylenu ani PTFE. W przypadku substratów nie wymienionych powyżej zalecamy przeprowadzenie aplikacji próbnych.

Zastosowanie
Niska temperatura kleju/uszczelniacza sprawia, że zwiększa się jego lepkość, co z kolei prowadzi do wolniejszegodozowania produktu. Można tego uniknąć podgrzewając produkt przed aplikacją do temperatury pokojowej. TerostatMS 939 można także nakładać bezpośrednio z hoboków lub beczek przy pomocy pomp wysokociśnieniowych z tłokami nadążnymi.

Czyszczenie
Do czyszczenia sprzętu aplikacyjnego zanieczyszczonego nieutwardzonym klejem Terostat MS 939 zaleca się stosowanie następujących środków czyszczących (rozcieńczalników) z portfolio Henkel: A lub FL.

Magazynowanie:
 • Wrażliwość na mróz : nie
 • Zalecana temperatura przechowywania, °C : 10 do 25
 • Dopuszczalny czas przechowywania (w zamkniętym oryginalnym opakowaniu), mies. : 12

  Parametry:
  • Szybkość utwardzania: 3 do 4 mm/24 godz. (23 °C, 50% wilgotności względnej) :
  • Czas formowania się naskórka : ok. 10 do 15 min
  • Przyleganie na mokro : dobre
  • Temperatura nanoszenia : 5 °C do 40 °C
  • Zmiana objętości : < 2%
  • Wytrzymałość na rozciąganie : ok. 3,0 MPa
  • Wytrzymałość na ścinanie : ok. 2,5 MPa
  • Moduł E 10 : 0,3 MPa
  • Twardość : około 60 Shore'a
  • Wydłużenie przy zerwaniu : 250 %
  • Temperatura pracy : od -40 °C do +100 °C (krótkotrwale do 120 °C)
  • Kolor : szary

  Pełna informacja techniczna znajduje się w karcie technicznej produktu.
 • Asortyment

  Rok zał. 1992

  PREMIUM PARTNER

  Premium partner

  dotpay
  Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem są wykonywane za pośrednictwem Dotpay.pl.