Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji OK

english     tel.: +48 71 373-53-40

[zamknij]     
Teroson MS 939 GY -290ml (masa klejąco-uszczelniająca, szara) / Terostat MS 939 (IDH.2001099)

Teroson MS 939 GY -290ml (masa klejąco-uszczelniająca, szara) / Terostat MS 939

Cena

37,15 PLN netto

Nr kat.

IDH.2001099

kupuję
Pliki do pobrania:
 1. Karta techniczna

Terostat MS-939 jest jednokomponentowym, stabilnym klejem/uszczelniaczem o wysokiej lepkościna bazie modyfikowanego polimeru silanowego do nakładania pistoletem. Utwardza się do stanu elastycznego poprzez absorbcję wilgoci z powietrza. Terostat MS-939 nie zawiera rozpuszczalników,izocjanianów, silikonów, PCV i jest bezzapachowy. Wykazuje dobrą przyczepność do wielu rodzajówpodłoży. Podatny jest na malowanie powierzchniowe przy zastosowaniu odpowiednichpowłok. Terostat MS-939 wykazuje dobrą odporność na promieniowanie ultrafioletowe.

Terostat MS-939 stosowany jest do elastycznego klejenia metali i tworzyw sztucznych np. klejenieposzycia bocznego i dachu w pojazdach i przyczepach kempingowych, elstyczne uszczelnianie szwów i złączy w produkcji samochodów, wagonów, kontenerów , nadbudówek samochodowych, w przemyśle metalowymi produkcji urządzeń, elektrotechnice, przetwórstwie tworzyw sztucznych, klimatyzacji i wentylacji.Produkt wykazuje przylegalność do: blachy ( surowej odtłuszczonej,fosforanowej, cynkowanejogniowo i elektrolitycznie, chromowanej i lakierowanej), stali stopowej, mosiądzu, aluminium(surowego, anodowanego i lakierowanego), szkła, PA, PVC, PUR-RIM, poliestru, EPDM i większościmateriałów termoplastycznych. Terostat MS-939 nie wykazuje przylegalności do PE, PP, PTFE.

Wskazówki dotyczące stosowania.
Terostat MS-939 wyciska się z kartuszy przy pomocy wyciskacza ( ręcznego lub pneumatycznego). Powierzchnie uszczelniane muszą być wolne od tłuszczu i oleju, suche i niezakurzone. Do przygotowania powierzchni należy użyć produktu Reiniger FL lub innego odtłuszczacza.


Magazynowanie

O ile na etykiecie nie ma innych wskazań, idelnym sposobem jego przechowywania będzie pozostawienie go w zamkniętych tubach w chłodnym i suchym pomieszczeniu w temperaturze pomiędzy 10 C a 25 C. Czas składowania 12 m-cy.
 • Szybkość utwardzania: 3 do 4 mm/24h (23C-50% rh)
 • Czas formowania się naskórka - ok. 10 do 15 min
 • Przyleganie na mokro - dobre
 • Temperatura nanoszenia - 5 C do 40 C
 • Zmiana objętości - < 2%
 • Wytrzymałość na rozciąganie - ok. 3,0 MPa
 • Wytrzymałość na ścinanie - ok. 2,5 MPa
 • Moduł E 10 - 0,3 MPa
 • Twardość - około 60 Shore'a
 • Wydłużenie przy zerwaniu - 250 %
 • Temperatura pracy - od -40 C do +100 C (krótkotrwale-1h do 120C)
 • Kolor - czarny, biały, szary

Pełna informacja techniczna znajduje się w Karcie Technicznej Produktu.

Asortyment

Rok zał. 1992

PREMIUM PARTNER

Premium partner

dotpay
Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem są wykonywane za pośrednictwem Dotpay.pl.