Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji OK

english     tel.: +48 607 404 319

[zamknij]     
Teroson MS 9399 WH -400 ml (masa klejąco-uszczelniająca 2K, 1:1, biała) /Terostat MS 9399 (IDH.2035271)

Teroson MS 9399 WH -400 ml (masa klejąco-uszczelniająca 2K, 1:1, biała) /Terostat MS 9399

Cena

167,26 PLN netto

Nr kat.

IDH.2035271

kupuję
Opis produktu:
Teroson MS 9399 to dwuskładnikowy klej o wysokiej lepkości, niespływający, na bazie modyfikowanego polimeru silanowego, który utwardza się do stanu elastycznego niezależnie od wilgoci atmosferycznej.
Nie zawiera rozpuszczalników, izocyjanianów, ani silikonów.
Teroson MS 9399 cechuje się dobrą odpornością na promieniowanie UV i warunki atmosferyczne i może być stosowany do aplikacji w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na zewnątrz.
Ponieważ Teroson MS 9399 nakłada się z kartuszy przy pomocy miksera statycznego, klej jest mieszany bezpośrednio przed dozowaniem.
Po nałożeniu kleju elementy klejone muszą być złączone w trakcie czasu otwarcia, w temperaturze 23 °C.
W tej temperaturze klej uzyskuje wytrzymałość wstępną po upływie 1,5 do 3 godz.
Wyższa temperatura przyspiesza reakcję utwardzania.

Obszar zastosowań
Teroson MS 9399 może być stosowany do elastycznego klejenia, na przykład przy produkcji przyczepkempingowych, w przemyśle kolejowym lub stoczniowym.
Charakterystyczną cechą złączy elastycznych jest ich zdolność do dużych odkształceń.Klejony element ulegnie deformacji dopiero kiedy klej sam się w pełni odkształci.
Elastyczne właściwości kleju i jego zdolność do odkształceń minimalizują występowanie wysokich naprężeń.
Kleje elastyczne stosuje się, na przykład, do klejenia części wykonanych z różnych materiałów, jak metal i GRP.
Aby w pełni wykorzystać zalety elastycznych spoin należy zadbać o to, aby klejone elementy miały właściwy wymiar (min. grubość 1 mm), co można osiągnąć przy pomocy rozpórek lub przyciskając ścieg kleju tak, aby uzyskał on określoną grubość.
Rozpórki powinny mieć twardość Shore- A wynoszącą około 60. Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące stosowania:
Przygotowanie powierzchni
Klejone powierzchnie muszą być suche, oczyszczone i odtłuszczone. W zależności od rodzaju powierzchni może wystąpić konieczność jej mechanicznego szorstkowania lub zastosowania podkładu w celu polepszenia adhezji. Do powierzchni wykonanych z tworzywsztucznych zaleca się stosowanie Terostat 450. Do produkcji tworzyw sztucznych często stosuje się zewnętrzne środki antyadhezyjne, które muszą być całkowicie usunięte przed rozpoczęciem aplikacji klejenia lub uszczelniania. Ze względu na różny skład lakierów, a w szczególności lakierów proszkowych i dużą liczbę różnych substratów, należy przeprowadzić próbne aplikacje. Podczas klejenia i uszczelniania takich substratów jak PMMA, np. Plexiglas czy poliwęglanów, np. Makrolon lub Lexan istnieje niebezpieczeństwo powstawania pęknięć naprężeniowych. Przed użyciem należy koniecznie przeprowadzić próbne aplikacje. Produkt ten nie ma przyczepności do polietylenu, polipropylenu ani PTFE. W przypadku substratów nie wymienionych powyżej zalecamy przeprowadzenie aplikacji próbnych.

Aplikacja
TEROSON MS 9399 jest dostępny w dwóch 200 ml kartuszach (składniki A i B) w zestawie wraz z mikserem statycznym. Abyotworzyć kartusze należy zdjąć metalową pokrywkę i wyciągnąć zieloną zawleczkę. Następnie mikser statyczny należy przykręcić nakartuszę, po czym kartuszę należy włożyć do odpowiedniego pistoletu ciśnieniowego. Kiedy uchwyt pistoletu zostaje wprawiony wruch, materiał przechodzi przez mikser statyczny, gdzie dwa składniki są automatycznie ze sobą mieszane. Nie należy używać pierwszych 10 ml kleju, które wydobędzie się z pistoletu, ponieważ istnieje ryzyko, że składniki te nie zostały odpowiednio zmieszane. Jeżeli aplikacja kleju zostanie przerwana na dłużej niż 5 minut w temperaturze 23° C, to należy wymienić mikser statyczny, gdyż wprzeciwnym wypadku zwiększona lepkość produktu może doprowadzić do pęknięcia miksera. Jeśli nie chcemy wymieniaćmiksera statycznego na nowy, to im wyższa jest temperatura aplikacji, tym czas trwania takiej przerwy jest krótszy. TEROSON MS9399 nakłada się bezpośrednio na substrat. Dla zalecanego przez nas sprzętu ciśnienie podczas aplikacji nie powinno przekraczać 5bar. Klejone elementy muszą zostać złączone w trakcie czasu otwarcia. Nadmiar kleju należy usunąć bezpośrednio po aplikacji.Inne opakowania są dostępne na życzenie.

Czyszczenie
Do czyszczenia sprzętu aplikacyjnego zanieczyszczonego nieutwardzonym klejem TEROSON MS 9399 zaleca się stosowanie następujących środków czyszczących (rozcieńczalników) z portfolio Henkel: A, D lub FL.

Magazynowanie:
 • Wrażliwość na przemarzanie: nie
 • Zalecana temperatura przechowywania, °C : 10 do 25
 • Czas przydatności do użytku, mies. (w zamkniętym, oryginalnym opakowaniu) : 9

  Parametry:
  Składnik A:
  • Gęstość, biały, czarny, g/cm³ : ok. 1,4
  Składnik B:
  • Gęstość, biały, czarny, g/cm³ : ok. 1,3
  Po zmieszaniu (A+B):
  • Gęstość, czarny g/cm³ : ok. 1,35
  • Gęstość, biały, szary, g/cm³ : ok. 1,35
  • Czas otwarcia w 23° C, min:
   -Czarny: ok. 30
   -Biały: ok. 20
  • Czas ustalania (wytrzymałość wstępna) w 23 °C, godz:
   -Czarny : ok. 2,5 do 3
   -Biały : ok. 1,5 do 2
  • Twardość Shore-A (ISO 868, Durometr A)* : ok. 55
  • Wytrzymałość na rozciąganie (zgodnie z ISO 37), MPa : ok. 3.0
  • Temperatura aplikacji, °C : 15 do 40
  • Zakres temperatur pracy, °C : -40 do +100
  • Krótkotrwała ekspozycja (do 1 godz.), °C : 120

  Pełna informacja techniczna znajduje się na karcie technicznej produktu.
 • Asortyment

  Rok zał. 1992

  PREMIUM PARTNER

  Premium partner

  dotpay
  Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem są wykonywane za pośrednictwem Dotpay.pl.