Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji OK

english     tel.: +48 607 404 319

[zamknij]     
Teroson PU 8597-570 ml (klej do szyb, szybki 1h/4h) /Terostat 8597 (IDH.317767)

Teroson PU 8597-570 ml (klej do szyb, szybki 1h/4h) /Terostat 8597

Cena

48,23 PLN netto

Nr kat.

IDH.317767

kupuję
Opis produktu:
Terostat 8597 jest jednoskładnikowym, o dużej wytrzymałości i przyczepności początkowej klejem na bazie poliuretanu, który utwardza się pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu do stanu gumowo-elastycznego materiału. Optymalne warunki dla prawidłowego i szybkiego utwardzania się, to wilgotność względna powietrza min. 50 % i temperatura około 20 °C. Czas po którym tworzy się skórka na powierzchni masy i czas jej całkowitego utwardzenia się zależy od wilgotności i temperatury powietrza oraz dodatkowo od grubości nałożonego ściegu. Podwyższając temperaturę i zwiększając wilgotność skracamy ten czas; niższa temperatura i mniejsza wilgotność ten czas wydłuża. Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące stosowania:
1. Przygotowanie powierzchni:
Pokrywane powierzchnie muszą być suche, odtłuszczone, bez oleju i kurzu oraz innych zabrudzeń. Do oczyszczenia szkła, ceramiki i powierzchni lakierowanych zaleca się Zmywacz FL. Przycięta i wyrównana warstwa starego kleju nie wymaga przemywania zmywaczem. Jeżeli jest to konieczne, to po przemyciu zmywaczem należy odczekać min. 30 minut w celu jego odparowania, ponieważpowierzchnie muszą być zupełnie suche zanim rozpoczniemy nakładanie kleju.

2. Nakładanie podkładu:
Za pomocą filcowego wacika ( aplikatora ) należy nanieść cienką warstwę podkładu Terostat-8517 H na czyste powierzchnie szyby, ceramiki i powierzchni lakierowanych. Nałożona warstwa musi być cienka i równomierna, a jej grubość w stanie mokrym powinna wynosić około 0,05 mm. Podkład pozostawiamy do wyschnięcia przez minimum 15 minut przed rozpoczęciem nakładania kleju.Jeżeli wklejamy szybę na świeżo przyciętą i wyrównaną warstwę starego kleju nie należy nakładać na nią podkładu. Zakładając, że jest czysta i odtłuszczona tworzy ona najlepszą powierzchnię do klejenia nowym klejem Terostat-8596.

3. Nakładanie aktywatora:
Do szyb powlekanych, czyli szyb z cienką warstwą poliuretanu naniesioną przez producenta musi być zastosowany aktywator Terostat-8525 w celu zapewnienia odpowiedniej adhezji kleju Terostat-8596. Przed nałożeniem kleju, cienką warstwę poliuretanu na szybie przemywamy aktywatorem i pozostawiamy do wyschnięcia przez około 15 min. Czynność tę wykonujemy filcowym wacikiem, pędzelkiem lub czystą szmatką. Bezpośrednio potem nakładamy Terostat-8596, biorąc pod uwagę 2 milimetrową warstwę poliuretanu na szybie powlekanej. Szyby wstępnie powlekane cienką warstwą poliuretanu są stosowane w wielu modelach samochodów produkowanych przez koncern VW / Audi.

4. Nakładanie kleju:
Klej Terostat-8596 może być wyciskany z kartuszy za pomocą typowych pistoletów ręcznych lub pneumatycznych. Spośród wyciskaczy firmy Teroson możemy użyć następujących pistoletów:- Ręczny Staku Pistole Art. Nr 167.65 YUlotka dołączona do zestawu do wklejania szyb zawiera szczegółową instrukcję postępowania podczas wymiany szyby.

Magazynowanie:
 • Zagrożenie przemarznięciem: nie
 • Zalecana temperatura magazynowania: 10 °C do 25 °C
 • Czas magazynowania: 18 miesięcy w oryginalnym opakowaniu

  Parametry:
  • Kolor: czarny
  • Zapach: słaby
  • Konsystencja: gęsta, nie ściekająca pasta
  • Gęstość: około 1,2 g/cm3
  • Zawartość ciał stałych: 100 %
  • Sposób utwardzania: pod wpływem wilgoci
  • Prędkość utwardzania: około 5 mm/24 h (23°C, 50% wilg.)- DIN 50014
  • Twardość wg Shore A: około 55 ( DIN 53505 )
  • Wytrzymałość na rozciąganie: około 8,5 MPa ( DIN 53504 )
  • Wytrzymałość przy wydłużeniu 100 %: około 2,5 MPa ( DIN 53504 )
  • Moduł sprężystości poprzecznej: około 1,2 Mpa ( DIN 54451 )
  • Wydłużenie przy zerwaniu: około 300 % ( DIN 53504 )
  • Wytrzymałość na ścinanie: 2,0 MPa ( po 24 godzinach; DIN 50014 )

  Pełna informacja techniczna znajduje się w karcie technicznej produktu.
 • Asortyment

  Rok zał. 1992

  PREMIUM PARTNER

  Premium partner

  dotpay
  Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem są wykonywane za pośrednictwem Dotpay.pl.