Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji OK

english     tel.: +48 607 404 319

[zamknij]     
Teroson PU 9100 GREY - 310 ml (masa klejąco uszczelniająca, szara) / Terostat 9100 PUR (IDH.744474)

Teroson PU 9100 GREY - 310 ml (masa klejąco uszczelniająca, szara) / Terostat 9100 PUR

Cena

33,50 PLN netto

Nr kat.

IDH.744474

kupuję
Opis produktu:
Terostat – 9100 jest jednoskładnikową, o konsystencji pasty masą klejąco-uszczelniającą na bazie poliuretanowej, która utwardza się przez wilgoć zawartą w powietrzu do postaci elastyczno-gumowej. Tworzenie się „skórki” na powierzchni masy i czas wskrośnego utwardzania się, zależą od wilgotności i temperatury powietrza oraz od grubości nałożonego ściegu. Przez podwyższenie temperatury i wilgotności można ten proces przyspieszyć; niskie temperatury oraz mała wilgotność spowalniają proces utwardzania.

Terostat –9100 charakteryzuje się następującymi właściwościami:
- dobrą przyczepnością bez podkładu do wielu metali i tworzyw sztucznych,
- może być lakierowana,
- stabilnością,
- szybkim utwardzaniem się,
- wspaniałą elastycznością,

Zastosowanie:
Terostat 9100 stosuje się do elastycznego uszczelniania i klejenia przy naprawach karoserii pojazdów a także w budowie wagonów i kontenerów: np. przyklejanie do karoserii elementów tuningu, jak spojlery i listwy oraz elastyczne połączenia różnych materiałów. Tymczasowe ustalenie spoiny za pomocą taśmy klejącej albo podkładki jest konieczne do zupełnego utwardzenia kleju/uszczelniacza. Terostat 9100 służy przede wszystkim do uszczelniania i spoinowania. Terostat 9100 nie jest generalnie biorąc odpowiedni dla konstrukcyjnego klejenia. Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące stosowania:
Nakładanie
Do nakładania masy Terostat 9100 z kartuszy 310 ml stosuje się wyciskacz ręczny Teroson-Staku-Pistole ręczny lub Teroson MultiPress-Pistole pneumatyczny. Ciśnienie powietrza roboczego powinno wynosić od 2 do 5 bar.Po nałożeniu można Terostat – 9100 wygładzać szpachelką lub przyrządem do fug zwilżonych wodą lub zmywaczem FL. Niska temperatura materiału uszczelniacza prowadzi do wzrostu lepkości, a w rezultacie do wolniejszego tempa jego wyciskania. Może temu zaradzić przez doprowadzenie masy, przed nakładaniem, do temperatury pokojowej. Jeżeli powierzchnie uszczelniane także są zimne, to ich temperatura może spadać poniżej punktu rosy i wywoływać kondensację pary wodnej. Można temu zaradzić także przez doprowadzenie uszczelnianego miejsca do temperatury pokojowej.

Lakierowanie
Terostat – 9100 można lakierować w systemie „mokre na mokre”, jedno - lub dwuskładnikowymi lakierami na bazie żywic alkidowych i akrylowych. Polakierowanie nie wpływa na wskrośne utwardzanie się masy. Lakiery nitro z pojemników spray i lakiery zawierające alkohol, rozpuszczalnik lakieru i utwardzacz przeszkadzają w utwardzaniu się masy Terostat –9100. Antykorozyjne podkłady gruntujące mogą być nakładane tylko na utwardzoną masę, ponieważ pokrycie świeżej masy podkładem utrudnia w większości przypadków dyfuzję pary wodnej. Jeżeli przyspieszenie schnięcia lakieru jest przeprowadzane w kabinie lakierniczej albo przez podgrzewanie promiennikiem IR, musi być zachowany minimalny czas 30 min. dla zapoczątkowania reakcji. Dopiero po tym czasie można polakierowaną masę Terostat –9100 podgrzewać. Maksymalne obciążenie temperaturowe dla nieutwardzonej masy wynosi 90 °C przez 1 godzinę. Świeżo nałożona masa Terostat 9100 nie jest zgodna z tworzywem MS, z którego wykonane są masy Terostat 9120 i Terostat 9320. Masa poliuretanowa przed nałożeniem na nią materiałów na bazie MS, musi być całkowicie utwardzona.

Magazynowanie:
 • Zagrożenie przemarznięciem: nie
 • Zalecana temperatura składowania: 10 do 25 °C
 • Czas składowania: 12 miesięcy w oryginalnym opakowaniu

  Parametry:
 • Kolor: szary
 • Zapach: aromatyczny ( po utwardzeniu się bez zapachu)
 • Konsystencja: pasty; może być rozsmarowany
 • Gęstość: ok. 1,26 g/cm3
 • Stabilność: bardzo dobra
 • Rodzaj utwardzania się: pod wpływem wilgoci
 • Czas tworzenia się skórki: 10 – 15 min ( Norma DIN 50014: 23 °C, 50 % wilg. wzgl.)
 • Prędkość utwardzania się: ok. 3 mm/24 godz. ( Norma DIN 50014: 23 °C, 50 % wilg. wzgl.)
 • Twardość wg Shore’a: ok. 40 +/- 5 ( Norma DIN 53505 )
 • Wytrzymałość na rozciąganie ( DIN 53504): ok. 1,5 MPa
 • Wydłużenie względne przy rozrywaniu (DIN 53504): ok. 600 %
 • Zmiana objętości: < 4 %
 • Temperatura nakładania: od 5 °C do 30 °C.
 • Wytrzymałość temperaturowa: - 30 °C do + 90 °C ( krótkotrwale do 1 godz. ): 120 °C.

  Pełna informacja na temat produktu znajduje się w karcie technicznej.
 • Asortyment

  Rok zał. 1992

  PREMIUM PARTNER

  Premium partner

  dotpay
  Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem są wykonywane za pośrednictwem Dotpay.pl.