Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji OK

english     tel.: +48 71 373-53-40

[zamknij]     
Teroson RB 4100 BK -310 ml (masa uszczelniajaca) (IDH.804495)

Teroson RB 4100 BK -310 ml (masa uszczelniajaca)

Cena

46,75 PLN netto

Nr kat.

IDH.804495

kupuję
Pliki do pobrania:
 1. Karta techniczna

Opis produktu:

Teroson RB 4100 jest czarną masą uszczelniającą o konsystencji pasty na bazie kauczuku butylowego z małym dodatkiem rozpuszczalników.
Po odparowaniu rozpuszczalników pozostaje trwale plastyczna oraz odporna na starzenie, działanie wody i czynników atmosferycznych z dobrą funkcją uszczelniającą na połączeniu ramy karoserii/ uszczelki gumowej/ szyby.
Wypływający spod uszczelki materiał można bardzo łatwo usunąć z szyby, jak i z lakieru metodą dziobania, ponieważ kohezja (wewnętrzna wytrzymałość) masy jest większa niż jej adhezja do podłoża (przyczepność).

Zastosowania:

Teroson RB 4100 służy do uszczelniania szyb samochodowych w nowych uszczelkach gumowych: przednich, tylnych i bocznych. Uszczelniane są powierzchnie pomiędzy uszczelką i karoserią oraz pomiędzy uszczelką i szybą.
Teroson RB 4100 może być także stosowany do uszczelniania połączeń blach karoseryjnych i listew ozdobnych. Uszczelnia nowe uszczelki zakładane na czyste podłoże: szybę i karoserię. Przy wilgotnych szybach albo zabrudzonym podłożu zaleca się zastosowanie masy Teroson RB 4120.

Przygotowanie powierzchni:

Powierzchnie uszczelniane muszą być suche, wolne od kurzu, tłuszczu i piasku jak również od pozostałych elementów zmniejszających przyczepność i brudu.

Nakładanie:

Teroson RB 4100 wyciska się z kartuszy przy pomocy ręcznego wyciskacza – Staku Pistole lub wyciskacza pneumatycznego – Multi Press Pistole i Power Line Pistole.
Masę wprowadza się pomiędzy uszczelkę gumową i karoserię oraz pomiędzy uszczelkę i szybę na całym obwodzie otworu szyby, tak aby masa wypełniła wszystkie trudno dostępne profile.
Należy jednak pamiętać o tym, żeby nie wprowadzać za dużo masy. Nadmiar wypływającej z pod uszczelki masy należy z grubsza usunąć drewnianą szpatułką. Przy tym nie uniknie się wyciągnięcia masy spod uszczelki.
Śladowe pozostałości masy można usunąć po około 10 minutach po nałożeniu, stosując metodę dziobania i przy pomocy małej kulki uformowanej z masy Teroso RB II, VII lub IX.

Uwaga:
Tak długo jak masa zawiera rozpuszczalnik, występuje mocne ciągnienie się nitek.
Dlatego przy usuwaniu nadmiaru masy zaleca się albo odpowiednio długo odczekać, albo większą ilość – jak wyżej zostało opisane – usunąć za pomocą drewnianej szpatułki.
Nie zaleca się stosowania zmywaczy i rozpuszczalników, ponieważ prowadzi do rozmazania i zabrudzenia powierzchni.

Magazynowanie:

 • Zagrożenie przemarznięciem: nie
 • Zalecana temperatura składowania: 10 do 25 °C
 • Czas składowania: 12 miesięcy

Parametry:

 • Kolor: czarny
 • Zapach: benzyny
 • Konsystencja: porowata
 • Gęstość: ok. 1,33 g/cm3
 • Zawartość ciał stałych: ok. 85 %
 • Stabilność: dobra
 • Odporność: na wodę i środki zmywające do szyb (w 20 °C)
 • Temperatura stosowania: - 30 °C do 80 °C, ( krótkotrwale do 1 godz. ): 100 °C.


Pełna informacja techniczna znajduje się na Karcie Technicznej Produktu.

Asortyment

Rok zał. 1992

PREMIUM PARTNER

Premium partner

dotpay
Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem są wykonywane za pośrednictwem Dotpay.pl.