Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji OK

english     tel.: +48 607 404 319

[zamknij]     
Teroson RB 81 - 25x1.5mm (taśma butylowa - 40 mb) / Terostat 81 (IDH.329798)

Teroson RB 81 - 25x1.5mm (taśma butylowa - 40 mb) / Terostat 81

Cena

128,85 PLN netto

Nr kat.

IDH.329798

kupuję
Opis produktu:
Terostat-81 jest czarną, wysokojakościową, mocno klejącym sznurem uszczelniającym na bazie kauczuku butylowego o własnościach plasto-elastycznych. Jego duża siła klejenia daje na powierzchniach kontaktowych pewność dokładnego uszczelnienia. Terostat-81 ma własnośc samospawające. Krótkotrwałe działanie podwyższonych temperatur np. przy lakierowaniu piecowym, nie ma wpływu na jakość i funkcjonowanie produktu.
Terostat-81 jest odporny na procesy starzenia i ze względu na doskonałą przylegalność do czystych powierzchni metalicznych i niemetalicznych znajduje różnorodne zastosowania.

Do przemysłowej produkcji seryjnej Terostat-81 dostarczany jest również w beczkach z przeznaczeniem do nanoszenia na gorąco.

Zastosowanie
Terostat-81 stosowany jest do uszczelniania i klejenia w następujących przypadkach:
- uszczelnianie, podszywanie lub klejenie osłon, listew ram ochronnych z metali, listew ozdobnych, tablic ochronnych ram przy produkcji kontenerów i pojemników br>- uszczelnianie zakładek w konstrukcjach stalowych, aluminiowych, szklanych i z tworzyw sztucznych przy obróbce blach i w przemyśle metalowym, elektrotechnice i produkcji urządzeń i maszyn
- klejenie folii PE, pasm (np. EPDM) lub innych elementów z tworzyw sztucznych
- jako ochrona przed korozją kontaktową przy łączeniu różnych metali
- jako podłoże antywibracyjne i uszczelniające przy produkcji części elektrotechnicznych

Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące stosowania:
Nakładanie
Uwaga wstępna:

Przed rozpoczęciem stosowania produktu należy zapoznać się ze środkami ostrożności i radami dotyczącymi bezpieczeństwa zawartymi w karcie bezpieczeństwa. Również w przypadku produktów nie objętych obowiązkiem znakowania ze względu na bezpieczeństwo pracy należy zachować ogólne środki ostrożności związane ze stosowaniem środków chemicznych.

Przygotowanie powierzchni
Powierzchnie klejone muszą być wolne od tłuszczu i oleju, suche, niezakurzone i bez jakichkolwiek substancji antyadhezyjnych.
Na mocno porowatych podłożach zalecane jest zastosowanie podkładu Primer-188. Przy stosowaniu na tworzywach sztucznych należy każdorazowo sprawdzić przydatność produktu przed jego ostatecznym zastosowaniem.

Wykonanie uszczelniania/klejenia
Do nanoszenia Terostatu-81 z beczek nadają się urządzenia z pompami tłokowymi, zębatymi i rotacyjnymi. W urządzeniach takich ogrzewane są zarówno sama pompa jak i płyta dociskająca klej w pojemniku, wąż transportujący materiał oraz głowica nanosząca. Na skutek podgrzania Terostat-81 staje się plastyczny i tym samym łatwy w nanoszeniu.
Urządzenia z niezależnym systemem grzania i regulacji temperatury poszczególnych elementów są najkorzystniejszym technicznie rozwiązaniem przy czym najniższa temperatura ustawiana jest na płycie dociskającej a najwyższa na głowicy nanoszącej. Temperatura nakładania wynosi od 80 do 120 *C przy czym jej wartość optymalna zależy od planowanej wydajności urządzenia i pozostałych wymagań procesu nanoszenia.
Głowica (pistolet) nanosząca może być umocowana na stałe w określonym miejscu, kierowana ręcznie lub sterowana automatycznie (robot, sterowanie CNC).
Rodzaj stosowanej dyszy głowicy zależy od indywidualnych wymagań i warunków działania klienta.

Magazynowanie:
Zagrożenie przemarznięciem: brak
Zalecana temperatura składowania: 10 do 25 *C
Czas składowania: 24 miesiące (praktycznie nieograniczony w przypadku magazynowania w suchym i chłodnym pomieszczeniu)

Parametry:

  • Kolor: czarny
  • Gęstość: ok. 1,24 g/cm3
  • Konsystencja: miękki, plasto-elastyczny
  • Zawartość ciał stałych: ok. 100 %
  • Wartość elastograficzna: ok. 0,107 Nm
  • Penetracja: ok. 601/10 mm (Stożek 150 g, 6 s, 20 *C)Przyleganie: bardzo silne
  • Podatność na lakierowanie: podatny na malowanie
  • Temperatura pracy: - 40*C do 80*C krótkookresowo (1h): 200 *C

Pełna informacja techniczna znajduje się w karcie technicznej produktu.

Asortyment

Rok zał. 1992

PREMIUM PARTNER

Premium partner

dotpay
Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem są wykonywane za pośrednictwem Dotpay.pl.