Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji OK

english     tel.: +48 71 373-53-40

[zamknij]     
Teroson RB VII - 15 x 2,0 mm (taśma butylowa - 160 mm) / Terostat VII   (IDH.142148)

Teroson RB VII - 15 x 2,0 mm (taśma butylowa - 160 mm) / Terostat VII

Cena

337,00 PLN netto

Nr kat.

IDH.142148

kupuję
Pliki do pobrania:
  1. Karta techniczna
Terostat VII jest nie zawierającą rozpuszczalnika, plastyczną, samoprzylepną, różnorodnego zastosowania taśmą uszczelniającą na bazie kauczuku syntetycznego.
Daje dobrą ochronę przed korozją i może być pokrywana dostępnymi w handlu lakierami na bazie żywicy lub oleju. Jest odporna na działanie wody i starzenia się. Dzięki właściwościom klejącym, przykleja się do czystych i suchych powierzchni wszystkich materiałów. Wykazuje wspaniałe właściwości przyczepności z różnymi materiałami.
Dlatego też, Terostat VII stosowany jest do uszczelniania połączeń zakładkowych albo uszczelnienia pośredniego. Przy czym uszczelniane elementy muszą być mechanicznie ustawione i zamocowane, np. przez klamry, śruby, nity itp.
Dla przemysłowego zastosowania seryjnego Terostat VII jest także dostarczany w beczkach i może być przerabiany urządzeniem z podgrzewaczem.

Zastosowanie

Terostat VII stosuje się do uszczelniania i do utrzymania odstępu pomiędzy łączonymi elementami w następujących dziedzinach:

-w przemyśle przerabiania blach, np. do uszczelniania blach z konstrukcją,
-jako ochrona przed korozją kontaktową pomiędzy stalą i metalami kolorowymi,
-przy produkcji samochodów oraz w budowie wagonów i przyczep campingowych do uszczelniania części z metalu, drewna i tw. sztucznych,
-ułożyskowania zmniejszające drgania i uszczelnianie części w przemyśle elektrycznym.

Przygotowanie do uszczelniania:
Miejsca styku elementów muszą być suche, wolne od kurzu, tłuszczu i piasku jak również od pozostałych elementów zmniejszających przyczepność (np. środka oddzielającego formy) i brudu. Śladowe ilości oleju smaru mogą zostać przez Terostat VII absorbowane.

Użycie taśmy uszczelniającej:
Terostat VII rozwija się ze szpuli i przycina na odpowiednią długość. Następnie taśmę kładzie się na uszczelnianą powierzchnię i przyciska. Przy tym określa się jako zaletę to, że papieru lub folii ochronnej nie zdejmuje się z taśmy podczas rozwijania, lecz dopiero po nałożeniu i przyciśnięciu oraz po przymierzeniu elementu przeciwnego. Pozwala to na usunięcie nadmiaru za długiej taśmy względnie chroni taśmę uszczelniającą przed zabrudzeniami. Po zdjęciu folii ochronnej nakładamy drugi element i ustawiamy obydwa elementy względem siebie.

Czyszczenie:
Wystający nadmiar masy można zebrać za pomocą kawałka masy Terostat VII przez tzw. dziubanie.

Parametry

Kolor: czarny
Zapach: bez zapachu
Konsystencja: plastyczna
Gęstość: ok. 1,65 g/cm3
Zawartość ciał stałych: ok. 100 %
Siła klejenia: mała
Lakierowalność: daje się lakierować
Temperatura stosowania: - 25 C do + 80 C Wytrzymałość temperaturowa ( krótkotrwale do 1 godz. ): 120 C.

Asortyment

Rok zał. 1992

PREMIUM PARTNER

Premium partner

dotpay
Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem są wykonywane za pośrednictwem Dotpay.pl.