Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji OK

english     tel.: +48 607 404 319

[zamknij]     
Teroson SB 2140 - 23 KG (klej kontaktowy na bazie rozpuszczalnika, 120 C / Macroplast B 2140 (IDH.68517)

Teroson SB 2140 - 23 KG (klej kontaktowy na bazie rozpuszczalnika, 120 C / Macroplast B 2140

Cena

1072,32 PLN netto

Nr kat.

IDH.68517

kupuję
Opis produktu:
Teroson SB 2140 jest rozpuszczalnikowym klejem kontaktowym na bazie polichloroprenu.
Produkt charakteryzuje się dużą odpornością na wysokie temperatury i zdolnością do sklejania różnorodnych materiałów.
Teroson SB 2140 jest nakładany natryskowo i stosowany jest przede wszystkim tam, gdzie warstwa klejowa wystawiona jest na działanie temperatur do 120 °C.

Zastosowania
Teroson SB 2140 posiada uniwersalne zastosowanie do klejenia różnorodnych materiałów jak drewno, różne tworzywa sztuczne, metale, filce i wielu innych, zarówno w łączeniu takich samych, jak i różnorodnych materiałów.

W wykonaniu przemysłowym Teroson SB 2140 stosowany jest do klejenia wielkopowierzchniowego, na przykład do tekturowych wkładów komórkowych (plaster miodu) w drzwiach aluminiowych lub stalowych, lub do naklejenia płyt lub mat z włókien mineralnych na ocynkowaną blachę stalową lub na eloksalowaną blachę aluminiową.

Teroson SB 2140 nie jest odpowiedni do klejenia spienionego polistyrenu, PE (polietylenu), PP (polipropylenu), PFE (teflonu) i miękkiego PCW (polichlorku winylu). Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące stosowania:
Przygotowanie
Powierzchnie klejonych materiałów muszą być płaskie, suche (drewno 8‑12% wilgotności resztkowej), bez tłuszczów, olejów i kurzu. Do czyszczenia nadaje się rozpuszczalnik Macroplast B 8002, aceton, benzyna itp. Klej przed nałożeniem dokładnie wymieszać.

Nakładanie kleju
Macroplast B 2140 nanieść równomiernie pistoletem, pędzlem lub szpachlą zębatą na obie klejone części (części o powierzchniach chłonnych należy pokryć kilkakrotnie, po odparowaniu rozpuszczalnika z poprzedniej warstwy). Klejenie powinno być, w miarę możliwości przeprowadzone w temperaturze pokojowej, przy czym korzystna jest wyższa temperatura, niższa wydłuża czas odparowania rozpuszczalnika.Części z naniesionym klejem pozostawić do odparowania rozpuszczalnika na czas około 15‑20 minut w zależności od grubości warstwy, warunków temperaturowych, stopnia wentylacji pomieszczenia i wilgotności powietrza. Miarodajnym dla oceny czasu odparowania rozpuszczalnika jest próba palcem, a nie podane czasy. Warstwa kleju musi być wyczuwalnie sucha, ale jeszcze lekko klejąca. Jeżeli zaszła konieczność przerwania pracy, warstwa klejowa może być znowu uaktywniona przez lekkie zwilżenie rozpuszczalnikiem Macroplast B 8002. Należy ponownie odczekać czas odparowania rozpuszczalnika.

Klejenie właściwe, docisk
Klejone części muszą być składane bardzo starannie i dokładnie, ponieważ po zetknięciu się obu warstw kleju nie będzie możliwa korekta ich wzajemnego położenia ze względu na dużą wytrzymałość początkową spoiny. Następnie części docisnąć wzajemnie, bardzo silnie, pod naciskiem, co najmniej 5 bar. Dla wielkości wytrzymałości spoiny nie jest istotny czas docisku, a jedynie siła docisku. W przypadku większych powierzchni, prasowanych płyt wielowarstwowych (sandwiczowych), metalu itp. dociskanie powinno mieć miejsce w prasie. W zależności od sztuk warsztatowych może okazać się również wystarczające przewalcowanie (elastyczny docisk powierzchniowy przez walec dociskowy). Celem uniknięcia bąbli powietrza należy prowadzić docisk od środka ku krawędziom.

Magazynowanie:
 • Zagrożenie od niskich temperatur nie istnieje
 • Zalecana temperatura magazynowania od 10°C do 20°C
 • Czas magazynowania 12 miesięcy

  Parametry:
 • Kolor: beżowy
 • Zapach: w zależności od rozpuszczalnika
 • Gęstość: 0,83 g/cm3
 • Zużycie: przy obustronnym nałożeniu kleju, w zależności od właściwości podkładu i sposobu nakładania: około 150‑250 g/m3
 • Czas odparowania rozpuszczalnika: 15‑20 minut
 • Temperatura klejenia: 18–25°C
 • Temperatura zastosowania: -30° do 120°C (krótkotrwała (do 1 h): 130 °C)

  Pełna informacja techniczna znajduje się w karcie technicznej produktu.
 • Asortyment

  Rok zał. 1992

  PREMIUM PARTNER

  Premium partner

  dotpay
  Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem są wykonywane za pośrednictwem Dotpay.pl.