Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji OK

english     tel.: +48 607 404 319

[zamknij]     
Teroson SB 2444 - 5 KG  (Klej kontaktowy na bazie rozpuczczalnika, 90 C) / Terokal 2444 (IDH.78984)

Teroson SB 2444 - 5 KG (Klej kontaktowy na bazie rozpuczczalnika, 90 C) / Terokal 2444

Cena

405,78 PLN netto

Nr kat.

IDH.78984

kupuję

Terokal 2444 jest klejem kontaktowym na bazie polichloroprenu, do klejenia gumy z gumą i gumy z metalem, dającym sie nakładać pędzlem lub szpachelką. Klej ten charakteryzuje sięwysoką wytzrymałością i dobrą przyczepnością. Połączenie klejone jest elastyczne i odporne nawysokie temperatury.
Opis produktu:
Terokal 2444 jest klejem kontaktowym na bazie polichloroprenu, do klejenia gumy z gumą i gumy z metalem, dającym sie nakładać pędzlem lub szpachelką. Klej ten charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i dobrą przyczepnością. Połączenie klejone jest elastyczne i odporne na wysokie temperatury.

Zastosowanie:
Terokal 2444 skleja materiały gumowe z pełnej i porowatej gumy, jak również miękkie tworzywa (np. pianki poliestrowe), filc lub maty tłumiąco-głuszące do gumy, blachy stalowej ( surowej, fosforowanej, gruntowanej i lakierowanej),drewna, tworzyw poliestrowych, papy, twardego PVC i skóry. Terokal 2444 jest z powodzeniem stosowany w warsztatach samochodowych do przyklejania profili gumowych i wykładzin. Poza tym można przyklejać nim uszczelki drzwi, maty izolacyjne, a w szczególności maty tłumiące i głuszące na powierzchnie drewniane i metalowe. Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące stosowania:
Przygotowanie powierzchni
Powierzchnie klejone muszą być suche, wolne od oleju, tłuszczu i kurzu. Części gumowe należy oczyścić z talku i innych środków konserwujących.

Nakładanie i klejenie
Terokal-2444 przed użyciem należy wymieszać. Terokal-2444 należy nanosić obustronnie i równomiernie pędzlem lub szpachelką (gładką lub drobno ząbkowaną ) na powierzchnie materiałów sklejanych. Posmarowane klejem części zgodnie ze wskazówkami pracy, w zależności od nałożonej warstwy kleju, temperatury otoczenia, przewietrzania pomieszczenia, wilgotności powietrza należy pozostawić na 5 do 15 minut do odparowania rozpuszczalnika. (Bezpieczniej jest sprawdzić palcem czy nałożona warstwa kleju jest sucha, niż stosować się do podanego czasu schnięcia). Klej musi być suchy, ale powinien się jeszcze lepić. Bardzo ważne jest zachowanie dokładnego czasu schnięcia, ponieważ nie tylko za krótki lecz także za długi czas oczekiwania może wpływać na negatywny wynik klejenia. Elementy klejone ustawić w odpowiednim położeniu i krótko, jednakże mocno docisnąć. Jednostronne klejenie gumy z blachą jest możliwe, jeżeli Terokal-2444 będzie nałożony na gumę i elementy klejone zostaną połączone, gdy klej będzie jeszcze w stanie mokrym. Warunkiem jednostronnego klejenia jest to, że zaspokaja ono praktyczne wymagania.

Czyszczenie
Resztki kleju i plamy w stanie nie wyschniętym, także na narzędziach, mogą być usunięte przy pomocy zmywacza R (wcześniej sprawdzić działanie zmywacza na podłoże).

Magazynowanie:
- Zalecana temperatura składowania 10°C do 20°C
- Czas składowania: 12 miesięcy w oryginalnym opakowaniu.

Parametry:
  • Gęstość : ok. 0,89 g/cm 3
  • Konsystencja : płynna, dająca się rozsmarować.
  • Zawartość ciał stałych : ok. 30 %
  • Temperatura pracy : od -30°C do +90°C (krótkotrwale : 1 h do 100°C)
  • Zużycie : przy obustronnym nałożeniu około 250 - 300 g/m2
  • Kolor : jasno beżowy.

Pełna informacja techniczna znajduje się w karcie technicznej produktu.

Asortyment

Rok zał. 1992

PREMIUM PARTNER

Premium partner

dotpay
Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem są wykonywane za pośrednictwem Dotpay.pl.