Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji OK

english     tel.: +48 71 373-53-40

[zamknij]     
Teroson VR 10-1L (zmywacz ) / Reiniger FL (IDH.1581831)

Teroson VR 10-1L (zmywacz ) / Reiniger FL

Cena

48,59 PLN netto

Nr kat.

IDH.1581831

kupuję
Pliki do pobrania:
  1. Karta techniczna

Opis produktu:

Zmywacz FL to płynny uniwersalny zmywacz i rozpuszczalnik na bazie benzyny (nie zawiera substancji zapachowych i cechuje się niską zawartością nheksanu). Produkt nie zawiera węglowodorów chlorowanych. Przy krótkotrwałym kontakcie nie ma szkodliwego działania na lakier stosowany do karoserii samochodowych. Nie blokuje utwardzania się klejów/uszczelniaczy na bazie poliuretanu.

Obszary zastosowań:

Zmywacz FL jest głównie stosowany do odtłuszczania i zmywania powierzchni przed klejeniem i uszczelnianiem. Dokładne oczyszczenie powierzchni, które mają być sklejone, jest niezbędne w celu uzyskania doskonałej adhezji. Szczególnie ważne jest oczyszczenie powierzchni z kurzu, oleju i smarów.
W zależności od bazy klejów i uszczelniaczy, zmywacz FL może być także stosowany do usuwania zanieczyszczeń oraz nadmiaru tych produktów, jak również do usuwania niektórych produktów stosowanych do ochrony podwozia.
W wielu przypadkach, zmywacz FL może być także stosowany jako rozpuszczalnik do niektórych klejów/uszczelniaczy i powłok ochronnych. Należy jednakże pamiętać o tym, że w normalnych warunkach, produkty te stosuje się nierozcieńczone. Rozcieńczanie produktów może okazać się użyteczne w przypadku, kiedy ich rzadsza konsystencja jest potrzebna do specjalnych metod aplikacji lub z innych względów.

Aplikacja:

W zależności od stopnia zanieczyszczenia oraz wielkości i kształtu części, które mają zostać oczyszczone przy pomocy zmywacza FL, produkt najlepiej nakłada się i wyciera pędzlem lub czystą szmatką. Aby uniknąć zanieczyszczeń zawartości pojemnika zmywacz powinno się albo wylewać na szmatkę (nie należy przykładać szmatki do otworu i przekręcać pojemnika do góry dnem!) lub przelać niezbędną ilość produktu do innego pojemnika (np. do puszki), a pojemnik oryginalny natychmiast zamknąć.,br>Oczyszczona powierzchnia musi całkowicie wyschnąć (w zależności od panujących warunków proces ten trwa około 2-10 minut) przed nałożeniem na nią kleju lub uszczelniacza. Czas odparowania zmywacza można skrócić przedmuchując powierzchnię sprężonym powietrzem, ale w niektórych przypadkach rezultaty czyszczenia mogą zostać zniweczone przez zastosowanie sprężonego powietrza zawierającego olej.
Po oczyszczeniu materiałów porowatych należy odczekać około 30 minut. Podczas czyszczenia pozostawionych, ściętych warstw (np. klejów do szyb) należy postępować zgodnie ze wskazówkami zastosowań odnoszącymi się do tych produktów.

Pełna informacja techniczna znajduje się na karcie technicznej produktu.

Asortyment

Rok zał. 1992

PREMIUM PARTNER

Premium partner

dotpay
Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem są wykonywane za pośrednictwem Dotpay.pl.