Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji OK

english     tel.: +48 607 404 319

[zamknij]     
Teroson VR 610-4,5 L (preparat luzujący) /MO Universal (IDH.841026)

Teroson VR 610-4,5 L (preparat luzujący) /MO Universal

Cena

245,72 PLN netto

Nr kat.

IDH.841026

kupuję
Opis produktu:
Olej natryskowy dla połączeń wsuwanych i śrubowych. TEROSON VR 610 jest oparty na bazie nafty i olejów, które łączą w sobie różne właściwości. Obok dobrej penetracji, pozwalającej na luzowanie zardzewiałych połączeń gwintowych, izoluje przed wilgocią i dlatego może być stosowany jako preparat kontaktowy np. do ochrony styków rozdzielacza zapłonu. Poza tym zawiera składniki do czasowej ochrony antykorozyjnej. W końcu zmniejsza tarcie pomiędzy elementami metalowymi i usuwa piszczenie wszystkich ruchomych części. Jest stosowany jest do luzowania zapieczonych i zardzewiałych połączeń śrubowych jak również także do smarowania zawiasów i innych ruchomych części. Poza tym może być stosowany jako środek kontaktowy do izolowania wilgoci w samochodowych układach zapłonowych, w celu poprawienia rozruchu silnika. Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące stosowania:
1. Pojemnik z preparatem przed użyciem krótko wstrząsać.
2. Natrysk następuje przez naciśnięcie końcówki natryskowej. Należy przy tym pamiętać, aby rurka końcówki natryskowej była skierowana na właściwy element.
3. Zamontowany zawór kulowy pozwala na natrysk MO Universal w każdym położeniu pojemnika.
4. Do luzowania zardzewiałych połączeń gwintowych natryskujemy na właściwe miejsce. Należy poczekać około 5 minut aby preparat mógł wniknąć w drobne szczeliny. Po tym czasie połączenie gwintowane można lekko rozłączyć.
5. Jako preparat kontaktowy MO Universal stosowany jest do układu zapłonowego, przez krótkie natryśnięcie na styki przewodów wysokiego napięcia. Przez wypieranie wody ułatwia uruchamianie silnika. Ważne jest przy tym, żeby silnik znajdował się w stanie zimnym. MO Universal ma wprawdzie relatywnie wysoki punkt zapłonu (ok.60 °C), nie może jednak być natryskiwany na gorące miejsca.
6. Do zmniejszania tarcia w połączeniach wsuwanych, elementy połączone demontujemy, natryskujemy MO Universal i montujemy ponownie np. zawiasy.

Magazynowanie:
 • Zagrożenie przemarznięciem: nie
 • Zalecana temperatura składowania: 10 do 30 °C ( nigdy ponad 50 °C )Czas składowania: 12 miesięcy

  Parametry:
  • Kolor : lekko żółty
  • Zapach : nafty
  • Konsystencja : płynny
  • Gęstość : 0,84 g/cm³


  Pełna informacja techniczna znajduje się w karcie technicznej produktu.
 • Asortyment

  Rok zał. 1992

  PREMIUM PARTNER

  Premium partner

  dotpay
  Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem są wykonywane za pośrednictwem Dotpay.pl.