Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji OK

english     tel.: +48 607 404 319

[zamknij]     
Teroson WT 112 DB-40kg  (masa natryskowa wygłuszająca) / Terophon 112DB (IDH.691488)

Teroson WT 112 DB-40kg (masa natryskowa wygłuszająca) / Terophon 112DB

Cena

997,02 PLN netto

Nr kat.

IDH.691488

kupuję
Pliki do pobrania:
  1. Karta techniczna
Trudnozapalna, wyciszająca masa nakładana natryskowo lub ręcznie

Terophon-112 DB jest natryskową masą wyciszającą na bazie wodnej dyspersji żywic syntetycznych i dodatków nadających jej własności ognioodpornościowe. Produkt jest wykonany z surowców nie zawierających szkodliwych związków (nie zawiera halogenu, ciężkich metali i azbestu). Jest przyjazny dla środowiska naturalnego.
Terophon-112 DB jest masą trudnozapalającą się; wg DIN 4102 część 1, klasa B1 przy grubości suchej warstwy do 4,5 mm (Protokół Z-PA-III 2.2338 Instytutu Techniki Budowlanej, Berlin).
Obok wysokiej skuteczności akustycznej produkt ma także właściwości izolacji cieplnej.
Terophon-112 DB ma dobrą przyczepność do stali szlachetnych, ocynkowanych blach i anodowanego aluminium. Nieocynkowane blachy stalowe i surowe aluminium muszą być pokryte środkiem antykorozyjnym (podkład gruntujący, lakier). Natrysk masy na pionowe powierzchnie jest możliwy do grubości 6 mm, przy jednorazowym nałożeniu.
Terophon-112 DB można także nakładać ręcznie (szpachlą, raklą). Zalecamy jednak w ten sposób nakładać masę tylko na małe powierzchnie i przy poprawianiu warstwy natryśniętej.
Terophon-112 DB schnie bez pęknięć na dużych, niepofałdowanych powierzchniach. Nagromadzenia materiału w żłobkach albo zagięciach, jak również niekorzystne dla schnięcia warunki, np. z powodu braku konwekcji, może prowadzić do powstawania pojedynczych rys. Po pełnym wyschnięciu nałożonej warstwy można ją polakierować. Z powodu dużej różnorodności rodzajów lakierów zaleca się przeprowadzenie prób. Poza tym należy zauważyć, że taka nadbudowa lakierowa zmienia wymaga ponownego badania palności wg normy DIN 4102 B1.
Pokrywanie masą Terophon-112 DB nie powinno być wykonywane na powierzchniach stale mokrych albo narażonych na bezpośrednie działanie pogody. Krótkotrwały wpływ natrysku wody, benzyny, oleju i smaru nie wpływa negatywnie na trwałość produktu. Warunki takie tj. wysoka wilgotność powietrza i przekraczanie punktu rosy mogą jednak przy ich trwałym występowaniu doprowadzić do ściekania wody kondensacyjnej a nawet do odwarstwienia się Terophonu-112 DB.
Ze względu na różnice w jakości stosowanych do produkcji Terophonu-112 DB surowców naturalnych (wynikające z faktu, że surowce te dostarczane są z wielu źródeł) mogą pomiędzy różnymi szarżami produkcyjnymi wystąpić różnice w odcieniach kolorów


Zastosowanie
Terophon-112 DB stosowany jest do wygłuszania, względnie absorpcji, drgań cienkościennych blach konstrukcyjnych w budowie pojazdów, wagonów, łodzi, urządzeń i aparatów. Produkt znajduje zastosowanie także przy budowie kanałów wentylacyjnych, obudów wentylatorów, wind, zwałowarek śmieci, do wewnętrznego pokrywania elementów fasadowych, jak również przy budowie kontenerów.


Nakładanie
Powierzchnia na którą nakładamy Terophon-112 DB musi być czysta, sucha, wolna od tłuszczu i środków oddzielających. Do zmywania wskazany jest Reiniger FL. Specjalny podkład nie jest wymagany; nie ocynkowana blacha i nieanodowane aluminium muszą jednak być zabezpieczone antykorozyjnie . Terophon-112 DB należy, jeśli konieczne, przed użyciem zamieszać. Zwykle jest to konieczne w przypadku magazynowania ponad 3 miesiące. Terophon-112 DB jest już dostarczany w stanie gotowym do natryskiwania z zastosowaniem powietrza rozpylającego. W praktyce sprawdziło się natryskiwanie z przestrzeganiem następujących parametrów natryskiwania z zastosowaniem pompy tłokowej przełożenie 12:1
- ciśnienie materiału: 2 – 4 bar
- ciśnienie rozpylacza: 4 – 6 bar
- dysza: ? 6 mm


Magazynowanie.
Zagrożenie przemarznięciem: tak
Zalecana temperatura składowania: 15 °C do 25 °C
Czas składowania: 6 miesięcy


Dane techniczne.
Kolor: jasnoszary do jasno-beżowego
Zapach: słaby alkoholu
Konsystencja: gęsta zawiesina
Gęstość:
- mokra: ok. 1,4 g/cm3
- sucha: ok. 1,2 g/cm3
Zawartość ciał stałych: ok. 65 %
Wartość pH: ok. 9
Zmywacz/rozpuszczalnik: woda
Czas schnięcia (4 mm mokry) przy normie DIN50014: ok. 24 godz.
- przy 40 °C powietrza: ok. 8 godz.
- przy 80 °C powietrza: ok. 3 godz.
Zmniejszenie objętości podczas schnięcia: ok. 18 %
Zużycie na 1 mm suchej warstwy: ok. 1,4 kg/m2
Zdolność wchłaniania wody z kondensacji przez suchą warstwę o grubości 1 mm: > 80 g/m2
Właściwości palne: trudno zapalny (DIN 4102 część1, klasa B1)
Przewodność cieplna (DIN 52612) ok. 0,21 W/mK
Temperatura nakładania: 10 °C do 40 °C
Temperatura stosowania: - 50 °C do 120 °C (krótkotrwale do 1 godz.): 160 °C
Dane akustyczne(patrz tabela w karcie technicznej) :
Współczynnik strat DIN 53440 : 0,22
Temperatury: 20 °C
Częstotliwości: 200 Hz
Materiał: blacha stalowa 1mm
Stosunek grubości masa/blacha 2 : 1


Pełna informacja techniczna znajduje się w Karcie Technicznej Produktu.

Asortyment

Rok zał. 1992

PREMIUM PARTNER

Premium partner

dotpay
Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem są wykonywane za pośrednictwem Dotpay.pl.