Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji OK
english

english     tel.: +48 607 404319, +48 71 3735340

Spróbuj znaleźć produkt odpowiedni do Twoich potrzeb:

[zamknij]     

Loctite SF 7649-150 ml (aktywator do produktów anaerobowych) / aktywator N

Loctite SF 7649-150 ml (aktywator do produktów anaerobowych) / aktywator N

Cena

94,75 PLN netto

Nr kat.

IDH.142479

kupuję
Opis produktu:
Aktywator LOCTITE 7649 jest jednoskładnikowym, nie zawierającym CFC, aktywatorem powierzchniowym na bazie rozpuszczalnika. Produkt wpływa na przyspieszenie utwardzania anaerobowych klejów i uszczelniaczy LOCTITE. Aktywator jest WYSOCE ŁATWOPALNY. Aktywatora 7649 używa się w przypadkach, gdy jest potrzebne przyspieszenie procesu utwardzania anaerobowych produktów LOCTITE. Zalecany jest szczególnie do zastosowań z metalami pasywnymi lub na powierzchniach obojętnych oraz przy dużych szczelinach. Aktywatora LOCTITE 7649 można także używać, kiedy temperatury utwardzania są niższe od temperatury pokojowej. Stosowanie go jest szczególnie wskazane w warunkach poniżej 15°C. Dalsze informacje o produkcie można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące stosowania:
1. Nanieść aktywator natryskowo lub pędzlem na obie powierzchnie przeznaczone do sklejenia. Przy małych szczelinach wystarczy pokryć aktywatorem tylko jedną powierzchnię. Zanieczyszczone powierzchnie mogą wymagać powtórnego naniesienia aktywatora lub uprzedniego specjalnego odtłuszczenia, jeśli zanieczyszczenie nie daje się rozpuścić. Powierzchnie porowate mogą potrzebować dwukrotnego pokrycia aktywatorem.
2. Odczekać, aż rozpuszczalnik wyparuje przy dobrej wentylacji i powierzchnie będą zupełnie suche.
3. Po aktywacji części powinny zostać sklejone w ciągu miesiąca. Należy je chronić, aby przed klejeniem nie uległy zanieczyszczeniu.
4. Nanieść anaerobowy produkt LOCTITE na jedną lub obie powierzchnie i natychmiast połączyć części.
5. O ile to możliwe, przez kilka sekund przesuwać po sobie obie połączone powierzchnie, aby dobrze rozprowadzić klej doprowadzając go do maksymalnej aktywacji.
6. Zabezpieczyć złącze i odczekać do jego ustalenia, przed podjęciem dalszych czynności.

Magazynowanie:
Aktywator jest zaliczany do środków WYSOCE ŁATWOPALNYCH, toteż musi być przechowywany w odpowiedni sposób i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nie magazynować w pobliżu środków utleniających i materiałów zapalnych. O ile na etykiecie produktu nie ma innych wskazań, idealnym sposobem jego przechowywania będzie pozostawienie go w zamkniętych pojemnikach w chłodnym i suchym pomieszczeniu w temperaturze pomiędzy 8°C a 28°C (46°F do 82°F). Optymalna temperatura magazynowania to dolna połowa tego zakresu. Resztek materiału nie należy umieszczać z powrotem w jego oryginalnym pojemniku, gdyż mogłoby dojść do zanieczyszczenia produktu.

Parametry:
  • Typ chemiczny: zasadowa sól miedzi
  • Rozpuszczalnik: aceton
  • Wygląd: klarowny zielony płyn
  • Ciężar właściwy przy 25 °C: 0,79
  • Czas przydatności po nałożeniu, [dni]: 30
  • Czas wysychania w 20 °C, [s]: 30 do 70

Pełna informacja techniczna znajduje się w karcie technicznej produktu.

Asortyment

Rok zał. 1992

PREMIUM PARTNER

Premium partner

dotpay
Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem są wykonywane za pośrednictwem Dotpay.pl.