Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji OK
english

english     tel.: +48 607 404319, +48 71 3735340

Spróbuj znaleźć produkt odpowiedni do Twoich potrzeb:

[zamknij]     

Loctite UK 8303-B60 - 24 kg (dwuskładnikowy klej poliuretanowy, do 80 C ) /Macroplast UK-8303

Loctite UK 8303-B60 - 24 kg (dwuskładnikowy klej poliuretanowy, do 80 C ) /Macroplast UK-8303 (IDH.293983)

Loctite UK 8303-B60 - 24 kg (dwuskładnikowy klej poliuretanowy, do 80 C ) /Macroplast UK-8303

Cena

635,42 PLN netto

Nr kat.

IDH.293983

kupuję
Opis produktu:
Macroplast UK 8303 B60 jest bezrozpuszczalnikowym klejem dwukomponentowym na bazie poliuretanu, bez przyśpieszacza. Bazą żywicy kleju są związki organiczne hydroksylowe. Bazą utwardzacza jest izocyjanian. Wskutek wymieszania obu komponentów w proporcjach 6 : 1 powstaje, w procesie reakcji chemicznej, twardoelastyczny klej. Produkt nie wykazuje w procesie utwardzania mierzalnych zmian objętości.

Zastosowania:
Macroplast UK 8303 B60 stosowany jest do klejenia, wypełniania i pokrywania powierzchni. Wykazuje silne przyleganie do metali, drewna, tworzyw sztucznych i twardych pianek. Macroplast UK 8303 B60 stosowany jest głównie do klejenia konstrukcyjno-montażowego. Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące stosowania:

Przed rozpoczęciem nanoszenia kleju należy zapoznać się ze środkami ostrożności i radami dotyczącymi bezpieczeństwa zawartymi w karcie bezpieczeństwa. Również w przypadku produktów nie objętych obowiązkiem znakowania ze względu na bezpieczeństwo pracy należy zachować ogólne środki ostrożności związane ze stosowaniem środków chemicznych.

Przygotowanie powierzchni
Powierzchnie klejone muszą być wolne od tłuszczu i oleju, suche i niezakurzone.Metale należy zagruntować, szczególnie jeśli połączenie narażone będzie później na działanie wilgoci. Tworzywa sztuczne muszą zostać oczyszczone ze środków antyadhezyjnych. Polepszenie przylegalności można uzyskać poprzez zszorstkowanie. Również pokrycie powłoką gruntujacą lub zwykłe przemycie środkiem rozpuszczającym (izopropanol, etanol, octan) może być wystarczającym przygotowaniem powierzchni. Elementy polistyrenowe nieprzygotowane do klejenia nie dają sie złączyć Macroplastem UK 8303 B60.

Wykonanie klejenia
Żywica i utwardzacz mieszane są przed nałożeniem w podanych wyżej proporcjach aż do uzyskania jednorodności mieszaniny. Klej może być następnie nałożony tylko w ograniczonym czasie (uwarunkowanym jego żywotnością). Później ulega zżelowaniu i staje sie bezużyteczny. Należy zatem zmieszać tylko taką ilość kleju, która potrzebna jest do klejenia w czasie równym żywotności kleju. Żywotność kleju zależy od masy mieszaniny i jej temperatury. Przy większych ilościach mieszaniny lub wyższej temperaturze otoczenia czas ten ulega skróceniu. Niskie temperatury wydłużają proces utwardzania. Zbyt duża zawartość utwardzacza w mieszaninie zwiększa kruchość warstwy kleju oraz obniża lepkość mieszaniny.Macroplast UK 8303 B60 nanosić można ręcznie (szpachelką) lub maszynowo (urządzeniem do aplikacji klejów dwukomponentowych). Nanoszenie jest jednostronne.Komponenty kleju nie powinny ani przed ani podczas nakładania być narażone na kontakt z wilgocią, ponieważ później w trakcie utwardzania izocyjanian reaguje z wilgocią co prowadzi do powstawania pęcherzyków a nawet pienienia warstwy kleju. Dlatego też opakowania kleju muszą być dobrze zamknięte i przechowywane w miejscach o niskiej wilgotności.

Utwardzanie
Macroplast UK 8303 B60 może być utwardzany zarówno na zimno (w temperaturze pokojowej powyżej 15 °C ) jak i w podwyższonej temperaturze. Czas utwardzania może zostać znacząco skrócony poprzez podwyższenie temperatury lub dodanie przyśpieszacza. Wytrzymałość końcową złącze osiąga po kilku dniach. W trakcie sieciowania ważne jest aby zapewnić odpowiednie ciśnienie kontaktowe (poprzez obciążanie ciężarkami, prasę, klamry), które zapewni pełnopowierzchniowy kontakt kleju z oboma klejonymi substratami.

Czyszczenie
Produkt w postaci nieutwardzonej (na narzędziach pracy, zanieczyszczenia substratów) może zostać usunięty przy użyciu Macroplast Reiniger B 8030. W postaci utwardzonej usunięty może zostać jedynie mechanicznie.

Magazynowanie:
 • Zagrożenie przemarznięciem: tak
 • Zalecana temperatura składowania: 15 do 25 °C (nigdy < 10 °C i > 50 °C)
 • Czas składowania: 12 miesięcy w oryginalnym opakowaniu

  Parametry:
  Macroplast UK 8303:
 • Kolor: beżowy
 • Gęstość: ok. 1,65 0,05 g/cm3
 • Konsystencja: pasta
 • Lepkość: pasta

  Mieszanina (Komponenty A + B):
 • Gęstość: ok. 1,55 g/cm3
 • Konsystencja: pasta
 • Lepkość: 200 – 300 Pa.s
 • Żywotność: 60 - 75 min.
  -Mieszanina: 210 g
  -Temperatura: 25 °C
 • Czas otwarcia: 130 -150 min., zależnie od temperatury
 • Zużycie: 200 - 400 g/m2, zależnie od jakości powierzchni klejonej
 • Utwardzanie:
  -Wytrzymałość początkowa: po ok. 4 h w temperaturze pokojowej
  -Wytrzymałość końcowa: po 3 - 5 d w temperaturze pokojowej
 • Wytrzymałość na ścinanie:
  -(wg. DIN 1465): 12 MPa, patrz: Rezultaty pomiarów
 • Temperatura pracy: -40 do + 100 °C
  -krótkoterminowo (1 h): 150 °C

  Pełna informacja na temat produktu znajduje się w karcie technicznej
 • Asortyment

  Rok zał. 1992

  PREMIUM PARTNER

  Premium partner

  dotpay
  Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem są wykonywane za pośrednictwem Dotpay.pl.