Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji
OK
Utwórz konto
Jesteś tutaj: Mycie, czyszczenie i pielęgnacja

Środki do odtłuszczania metalu i tworzyw

Po pierwszę co musimy wiedzieć to, że środki czyszczące i odtłuszczające LOCTITE są wysoce skuteczne i są dostępne w wersji zarówno na bazie wodnej, jak i na bazie rozpuszczalnika.

Po co stosować środki czyszczące LOCTITE przed klejeniem?

Wybierając produkt czyszczący lub odtłuszczający należy wziąć pod uwagę czas jego schnięcia, to czy pozostawia osad, jak również zapach oraz kompatybilność produktu z czyszczonym/odtłuszczonym substratem. Szczególnie ważną kwestią jest to czy produkt pozostawia osad: w przypadku dalszej obróbki części, np. lakierowania lub klejenia, osad może uniemożliwić ten proces. Kompatybilność z czyszczonym/odtłuszczonym substratem stanowi ważną kwestię, jeżeli korzystamy ze środków czyszczących do tworzyw sztucznych na bazie rozpuszczalnika.

W portfolio środków czyszczących LOCTITE znajdziemy produkty do:

 • Oczyszczania komponentów przed zastosowaniem klejów/uszczelniaczy LOCTITE,
 • Czyszczenia i odtłuszczania powierzchni warsztatowych i części,
 • Usuwania utwardzonych pozostałości po uszczelniaczach,
 • Czyszczenia rąk.

  Jednocześnie jest to również odpowiedzią na pytanie po co i dlaczego stosować środki czyszczące LOCTITE.

  Korzyści ze stosowania BONDERITE do czyszczenia w ramach utrzymania ruchu

  Pojazdy, instalacje i urządzenia przemysłowe wymagają profesjonalnego utrzymania ruchu, przyjaznego dla środowiska i zapewniającego bezpieczeństwo operatorów. Środki do utrzymania ruchu wydłużają żywotność sprzętu i pozwalają uniknąć długich i kosztownych przestojów. W ostatnich latach w branży utrzymania ruchu zaszły poważne zmiany. Obecnie popularnym rozwiązaniem stało się korzystanie z zewnętrznych wyspecjalizowanych firm, posiadających odpowiednie doświadczenie i wiedzę praktyczną oraz stosujących skuteczne i przyjazne dla środowiska produkty Henkla.Mycie, czyszczenie i odtłuszczanie to czynności wymagane zarówno dla zachowania higieny, jak i w celu przygotowania materiału do naprawy.

  Dlaczego stosowanie środków czyszczących i odtłuszczających jest aż tak istotne?

  Stosowane w usuwaniu usterek kleje Loctite mogą być zastosowane dopiero po starannym usunięciu zanieczyszczeń. Drobinki pyłu, piasku czy związków chemicznych mogą zmieniać strukturę preparatów. W efekcie tworzone połączenia i uszczelnienia są mniej doskonałe i mogą zawieść. W tej kategorii zgromadziliśmy produkty, których zadaniem jest mycie i odtłuszczanie różnych powierzchni.

  Oferujemy spory wybór uniwersalnych środków czyszczących oraz produkty wyspecjalizowane. Do tych drugich zaliczają się odtłuszczacze – zarówno do tworzyw sztucznych, jak i do metali. Warsztatom samochodowym i specjalistom od wentylacji polecamy środek do czyszczenia klimatyzacji, piankę do szyb i zmywacz do hamulców.

  Mamy też bogatą ofertę produktów do higieny osobistej i sprzątania. Proponujemy specjalistyczne produkty, takie jak: pasta do mycia rąk, płyn do podłóg i ogólnego utrzymania czystości w pomieszczeniach, płyny do zmywania szyb, chustki czyszczące i wiele innych. Z gamy produktów specjalistycznych polecamy również preparaty do ochrony przed korozją, usuwania klejów i lakierów oraz płyny do myjek ciśnieniowych. Produkty czyszczące Loctite są dostępne w małych opakowaniach jednorazowego użytku oraz w dużych pojemnikach, w postaci wydajnego koncentratu.

  Dalsze informacje na temat produktów można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl
 • Tryb wyświetlania: lista miniaturki

  LOCTITE SF 7850 - 3l (pasta do mycia rąk) (IDH.2098251)

  204,68 PLN netto / szt.

  BONDERITE C-AD D-4 - 20kg (kanister / canister) (IDH.528332)

  63,87 PLN netto / kg

  TEROSON PU 8550 CLEANER - 1l (zmywacz do szkła i lakierowanego metalu) (IDH.265324)

  50,56 PLN netto / szt.

  Asortyment