Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji
OK
Utwórz konto
[zamknij]     
Opis produktu:
TEROSON® BOND 60 to jednoskładnikowy poliuretanowy klej do wklejania szyb. Zarówno czas naskórkowania, jak i czas utwardzania zależą od wilgotności i temperatury. Czas utwardzania może się różnić w zależności od grubości spoiny. Zwiększając temperaturę i wilgotność, można skrócić czas reakcji. Niska temperatura oraz niska wilgotność spowalniają proces utwardzania. Posiada doskonałą adhezję do szkła, szkła z powłoką ceramiczną, do powierzchni lakierowanych w połączeniu z podkładem/aktywatorem. Typowe zastosowania obejmują klejenie przednich, tylnych i bocznych szyb do karoserii pojazdów osobowych, użytkowych, specjalnych i szynowych. Dalsze informacje o produkcie można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące stosowania:
APLIKACJA PODKŁADU:
1. Przed otwarciem TEROSON® BOND ALL-IN-ONE PRIMER, należy dobrze wstrząsnąć (przez co najmniej 1 minut).
2. Nałóż podkład aplikatorem wełniany w jednym przejściu na powierzchnię (pozostaw do odparowania na 2 minut).
3. W ciągu pierwszych 2 godzin po wycięciu szyby nie ma potrzeby gruntowania warstwy starego kleju. Ale jeśli wymiana zajmie więcej niż 2 godzin, warstwę starego kleju należy aktywować TEROSON® BOND ALL-IN ONE PRIMER. UWAGA: pod warunkiem, że nie jest zabrudzona kurzem lub tłuszczem, warstwa kleju pozostała po wycięciu szyby jest najlepszą powierzchnią klejenia dla TEROSON® BOND 60.
4. W przypadku klejenia szyb, które zostały wstępnie pokryte podkładem lub klejem/uszczelniaczem na bazie PU przez dostawcę, TEROSON® BOND ALL-INONE-PRIMER jest również odpowiedni, aby zapewnić prawidłową adhezję TEROSON® BOND 60 do powłoki.
5. Używając wełnianego aplikatora, nałóż cienką warstwę TEROSON® BOND ALL-IN-ONE-PRIMER na powłokę wstępną. Pozostawić do odparowania na 2 minut. Następnie nanieś TEROSON® BOND 60 jak zwykle, ale z uwzględnieniem grubości warstwy powłoki wstępnej.

APLIKACJA:
1. Klej do szyby TEROSON® BOND 60 jest aplikowany z kartuszy lub opakowania foliowego przy użyciu pistoletów ręcznych, elektrycznych lub pneumatycznych z tłokiem.
2. Należy przestrzegać czasu gotowości do jazdy (Safe drive-away time) dla produktu TEROSON® BOND 60.

Magazynowanie:
O ile na etykiecie produktu nie ma innych wskazań, idealnym sposobem jego przechowywania będzie pozostawienie go w zamkniętych pojemnikach w chłodnym i suchym pomieszczeniu. Optymalna temperatura magazynowania: 15 do 25 °C. Przechowywanie w temperaturze poniżej 5 °C lub powyżej 25 °C może nieodwracalnie zmienić własności produktu. Resztek materiału nie należy umieszczać z powrotem w jego oryginalnym pojemniku, bo mogłoby dojść do zanieczyszczenia produktu.

Parametry:
 • Technologia : poliuretan
 • Związek chemiczny : poliuretan
 • Wygląd (nieutwardzony) : czarny
 • Składniki : jednoskładnikowy – nie wymaga mieszania
 • Lepkość : pasta
 • Utwardzanie : wilgoć
 • Zastosowanie : wklejanie szyb
 • Temperatura otoczenia podczas aplikacji : -10 do 45 °C
 • Temperatura produktu podczas aplikacji : 5 do 35 °C
 • Temperatura pracy : -40 do 90 °C
 • Krótka ekspozycja (do 1 godz.) : 120 °C
 • Czas gotowości do jazdy pojazdem z poduszką powietrzną:
  - Norma FMVSS 212/208 Test zderzeniowy 48 km/h, 100% czołowo : 60 minut
  - Test zderzeniowy Nowy test zderzeniowy Henkel 64 km/h, 40% nakładka : 60 minut

  Dalsze informacje o produkcie można znaleźć w karcie technicznej
 • Asortyment