Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji OK
english Deutsch

english Deutsch     tel.: +48 607 404319, +48 71 3735340

Spróbuj znaleźć produkt odpowiedni do Twoich potrzeb:

[zamknij]     

Teroson RB VII fi 10 mm - 8 mb (uszczelniacz butylowy - 4 x 2,5 mb) /Terostat VII

Opis produktu:
Teroson RB VII jest nie zawierającą rozpuszczalnika, plastyczną, samoprzylepną, różnorodnego zastosowania taśmą uszczelniającą na bazie kauczuku syntetycznego.
Daje dobrą ochronę przed korozją i może być pokrywana dostępnymi w handlu lakierami na bazie żywicy lub oleju. Jest odporna na działanie wody i starzenia się. Dzięki właściwościom klejącym, przykleja się do czystych i suchych powierzchni wszystkich materiałów. Wykazuje wspaniałe właściwości przyczepności z różnymi materiałami.
Dlatego też, Terostat VII stosowany jest do uszczelniania połączeń zakładkowych albo uszczelnienia pośredniego. Przy czym uszczelniane elementy muszą być mechanicznie ustawione i zamocowane, np. przez klamry, śruby, nity itp.
Dla przemysłowego zastosowania seryjnego Terostat VII jest także dostarczany w beczkach i może być przerabiany urządzeniem z podgrzewaczem. Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Zastosowanie
Terostat VII stosuje się do uszczelniania i do utrzymania odstępu pomiędzy łączonymi elementami w następujących dziedzinach:

-w przemyśle przerabiania blach, np. do uszczelniania blach z konstrukcją,
-jako ochrona przed korozją kontaktową pomiędzy stalą i metalami kolorowymi,
-przy produkcji samochodów oraz w budowie wagonów i przyczep campingowych do uszczelniania części z metalu, drewna i tw. sztucznych,
-ułożyskowania zmniejszające drgania i uszczelnianie części w przemyśle elektrycznym.

Wskazówki dotyczące stosowania:
Przygotowanie do uszczelniania
Miejsca styku elementów muszą być suche, wolne od kurzu, tłuszczu i piasku jak również od pozostałych elementów zmniejszających przyczepność (np. środka oddzielającego formy) i brudu. Śladowe ilości oleju smaru mogą zostać przez Terostat VII absorbowane.

Użycie taśmy uszczelniającej
Terostat VII rozwija się ze szpuli i przycina na odpowiednią długość. Następnie taśmę kładzie się na uszczelnianą powierzchnię i przyciska. Przy tym określa się jako zaletę to, że papieru lub folii ochronnej nie zdejmuje się z taśmy podczas rozwijania, lecz dopiero po nałożeniu i przyciśnięciu oraz po przymierzeniu elementu przeciwnego. Pozwala to na usunięcie nadmiaru za długiej taśmy względnie chroni taśmę uszczelniającą przed zabrudzeniami. Po zdjęciu folii ochronnej nakładamy drugi element i ustawiamy obydwa elementy względem siebie.

Czyszczenie
Wystający nadmiar masy można zebrać za pomocą kawałka masy Terostat VII przez tzw. dziubanie.

Magazynowanie:
 • Zagrożenie przemarznięciem: nie
 • Zalecana temperatura składowania: 10 do 25 °C
 • Czas składowania: 12 miesięcy

  Parametry:
 • Kolor: czarny
 • Zapach: bez zapachu
 • Konsystencja: plastyczna
 • Gęstość: ok. 1,65 g/cm3
 • Zawartość ciał stałych: ok. 100 %
 • Siła klejenia: mała
 • Lakierowalność: daje się lakierować
 • Temperatura stosowania: - 25 °C do + 80 °C
 • Wytrzymałość temperaturowa ( krótkotrwale do 1 godz. ): 120 °C

  Pełna informacja techniczna znajduje się w karcie technicznej produktu
 • Asortyment

  bez grupy K1
  bez grupy H1
  bez grupy H2
  bez grupy P1

  Rok zał. 1992

  PREMIUM PARTNER

  Premium partner

  dotpay

  Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem są wykonywane za pośrednictwem Dotpay.pl.