Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji
OK
Utwórz konto
Jesteś tutaj: Smarowanie

Smarowanie - Smary Loctite

Po co stosować smary LOCTITE?

Smarowanie to proces niezbędny w pracy maszyn i urządzeń w ruchu. Zastosowanie preparatu chemicznego o określonej gęstości sprawia, że minimalizowane jest tarcie i rozgrzewanie się elementów. W efekcie maszyna pracuje wydajniej, a jej wymienne narzędzia zachowują dłuższą żywotność. Chłodzenia szczególnie wymagają wszelkiego typu obrabiarki. Pracujące z wysoką prędkością wiertła i noże skrawające są wyjątkowo narażone na szybkie zużywanie. Problem eliminuje chemia techniczna, jakiej dostarcza marka Loctite. Jednym z produktów w naszym asortymencie jest chłodziwo do ogólnego przeznaczenia. Preparat można mieszać z wodą, a jego głównym przeznaczeniem jest obróbka szerokiej gamy materiałów jak stal, mosiądz, aluminium czy metale nieżelazne. Doskonałe chłodziwo do obróbki metali stanowi też specjalny olej mineralny (w aerozolu/płynie) marki Loctite.

Smary przeznaczone do innych zastosowań:

Do innych zastosowań polecamy olej silikonowy w aerozolu, którego zaletą jest łatwość nanoszenia oraz dopuszczenie do kontaktu z żywnością. Produkt sprawdza się w smarowaniu prowadnic, noży tnących i przenośników. Może być stosowany do części z tworzyw sztucznych i elastomerów. Wykorzystanie takiego preparatu nie tylko zmniejsza tarcie elementów, ale też dzięki niemu maszyna pracuje ciszej. Nie są więc konieczne maty wygłuszające.

W asortymencie mamy również smary montażowe anti-seize bezmetaliczne, na bazie miedzi lub aluminium, oleje luzujące i do gwintowania, smary mineralne i suche powłoki smarne. Większość produktów może być stosowana także w charakterze separatorów.

Jaką funkcję pełni smar w praktyce?

Typową funkcją smaru jest zmniejszenie tarcia i zużycia współpracujących części. Smary stosuje się także w celu zabezpieczenia przed korozją, zapieczeniem lub zatarciem.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze smaru?

Wybierając smar należy wziąć pod uwagę rodzaj aplikacji, obciążeń oraz czynniki zewnętrzne, na działanie których będzie narażona dana część. Czynniki zewnętrzne są krytycznym czynnikiem przy wyborze odpowiedniego smaru. Czynniki takie jak wysoka temperatura, silnie działające substancje chemiczne i zanieczyszczenia mogą mieć negatywny wpływ na oczekiwane działanie smaru.

Smary dzielimy na grupy:

 • Smary montażowe (Anti-Seize),
 • Smary,
 • Suche powłoki smarne,
 • Oleje smarujące,
 • Oleje penetrujące,
 • Chłodziwa i oleje do obróbki skrawaniem.

  Dalsze informacje na temat produktów można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl
 • Tryb wyświetlania: lista miniaturki

  LOCTITE LB 8103 - 400ml (smar mineralny z MoS2, do 160 °C) (IDH.1118251)

  87,79 PLN netto / szt.

  LOCTITE LB 8105 - 1000g (smar mineralny, do 150 °C) (IDH.1117480)

  272,01 PLN netto / szt.

  LOCTITE LB 8154 - 400ml spray (smar anti-seize z dodatkiem MoS2, do 450 °C) (IDH.303135)

  113,33 PLN netto / szt.

  LOCTITE LB 8191 - 400ml spray (smarna sucha powłoka z dodatkiem MoS2, do 340 °C) (IDH.142532)

  144,01 PLN netto / szt.

  TEROSON VR 500 - 35ml (preparat smarujący, plastilube) (IDH.847773)

  21,29 PLN netto / szt.

  Asortyment