Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji
OK
Utwórz konto
[zamknij]     

Teroson MS 931 WH -290 ml(masa klejąco uszczelniająca, biała) / Terostat MS 931

Teroson MS 931 WH -290 ml(masa klejąco uszczelniająca, biała) / Terostat MS 931

nr kat.

IDH.2469968

Cena

32,90 PLN
21,40 PLN netto
Opis produktu:
Teroson MS 931 jest jednokomponentowym klejem/uszczelniaczem na bazie polimeru MS, który może być nakładany poprzez wylewanie i natryskiwanie. Produkt utwardza się do postaci elastomeru poprzez absorpcję wilgoci z powietrza. Czas naskórkowania i utwardzania zależy od temperatury i wilgotności powietrza, a czas utwardzania zależy dodatkowo od głębokości spoiny. Poprzez podwyższenie temperatury i wilgotności powietrza czas utwardzania może zostać skrócony, podczas gdy niska temperatura i wilgotność powietrza spowalniają proces utwardzania i naskórkowania. Teroson MS 931 nie zawiera rozpuszczalników, izocyjanianów, silikonów, PVC i jest bezzapachowy. Wykazuje dobrą odporność na promieniowanie ultrafioletowe i może tym samym być stosowany zarówno w pomieszczeniach zamkniętych jak i na zewnątrz. Aby uzyskać większą szybkość utwardzania, TEROSON MS 939 można stosować w technologii dwuskładnikowej. Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące stosowania:
Przygotowanie powierzchni
Substraty muszą być suche, oczyszczone i odtłuszczone. W zależności od rodzaju powierzchni może wystąpić konieczność poddania jej mechanicznej obróbce ściernej lub zastosowania podkładu w celu polepszenia adhezji. Podczas produkcji tworzyw sztucznych często stosuje się produkty antyadhezyjne innych producentów, należy je dokładnie usunąć przed rozpoczęciem klejenia lub uszczelniania. Ze względu na różny skład lakierów, w szczególności lakierów proszkowych oraz dużej liczby różnych substratów, konieczne jest przeprowadzenie testów. Do czyszczenia należy stosować zmywacz + rozcieńczalnik TEROSON VR, TEROSON VR 10 lub TEROSON SB 450 z asortymentu firmy Henkel. Podczas klejenia i uszczelniania takich substratów jak PMMA, np. Plexiglas czy poliwęglanów, np. Makrolon lub Lexan istnieje niebezpieczeństwo powstawania pęknięć naprężeniowych. Przed użyciem należy koniecznie przeprowadzić próbne aplikacje. Produkt ten nie ma przyczepności do polietylenu, polipropylenu ani PTFE. W przypadku substratów nie wymienionych powyżej zalecamy przeprowadzenie aplikacji próbnych.

Aplikacja
Terostat MS 931 jest dostępny w 290 ml kartuszach z przeznaczeniem do dozowania przy pomocy pistoletów ręcznych i ciśnieniowych Teroson, gdzie przy aplikacji przy użyciu sprężonego powietrza wymagane jest ciśnienie od 2 do 5 bar. Niska temperatura kleju/uszczelniacza sprawia, że zwiększa się jego lepkość, co z kolei prowadzi do wolniejszego dozowania produktu. Można tego uniknąć podgrzewając produkt przed aplikacją do temperatury pokojowej. Teroson MS 931 można także nakładać bezpośrednio z hoboków lub beczek przy pomocy pomp wysokociśnieniowych z tłokami nadążnymi. Patrz wskazówki dotyczące użycia dla produktówTeroson MS w hobokach i beczkach.

Czyszczenie
Do czyszczenia sprzętu aplikacyjnego zanieczyszczonego nieutwardzonym klejem Teroson MS 931 zaleca się stosowanie następujących środków czyszczących (rozcieńczalników) A, D lub FL.

Magazynowanie:
 • Wrażliwość na przemarzanie : nie
 • Zalecana temperatura przechowywania, °C : 10 do 25
 • Czas przydatności do użytku, mies. (w zamkniętym, oryginalnym opakowaniu) : 12

  Parametry:
  • Kolor: biały
  • Gęstość, g/cm³: ok. 1,6
  • Czas naskórkowania, min*: 15 do 30
  • Czas utwardzania, mm/24 godz.: ok. 3 do 4
  • Twardość Shore-A (ISO 868, durometr A): ok. 30
  • Temperatura aplikacji, °C: 5 do 40
  • Zakres temperatur pracy, °C: -40 do +80
  • Krótkotrwała ekspozycja (do 1 godz.), °C: 120
  • Lepkość*, Pa.s: ca.15

  Pełna informacja techniczna znajduje się w karcie technicznej produktu.
 • Asortyment