Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia podczas robienia zakupów. Korzystając z naszych usług, akceptujesz używanie takich plików. Dowiedz się więcej o plikach cookie oraz o tym, jak można je wyłączyć . Rozumiem

english     tel.: +48 71 373-53-40

[zamknij]     
Loctite 406-20g (klej błyskawiczny) (IDH.1924110)

Loctite 406-20g (klej błyskawiczny)

Cena

1-5 szt.
59,41 PLN netto
6-12 szt.
56,44 PLN netto
13-36 szt.
53,47 PLN netto
37- szt.
47,53 PLN netto

Nr kat.

IDH.1924110

kupuję
Opis produktu:
Produkt LOCTITE 406 jest szybko utwardzającym się jednoskładnikowym, klejem cyjanoakrylowym o niskiej lepkości. Jest on przeznaczony głównie do tworzyw sztucznych i gumy.
Do trudno sklejalnych tworzyw sztucznych, jak polietylen, polipropylen, PTFE (teflon) i gumy fluorowej (silikonowej) stosować razem z podkładem LOCTITE 770.

Szybkie klejenie wielu materiałów metalowych, tworzyw sztucznych i elastomerów. Szczególnie przydatny doklejenia części z tworzyw lub gumy (EPDM), gdzie niezbędne jest szybkie ustalanie detali.
Klejenie gumy silikonowej do obudowy z tworzywa sztucznego w mechanizmach zamków drzwiowych w samochodach; obudowy z tworzywa do butli gaśnicy; wklejanie węża gumowego w oplot oraz wklejanie gumowych uszczelek.W normalnych warunkach wilgoć powierzchniowa inicjuje proces utwardzania. Jakkolwiek wytrzymałość funkcjonalna następuje w stosunkowo krótkim czasie, to proces utwardzania trwa nadal przez co najmniej 24 godziny, zanim produkt uzyska pełną odporność chemiczną. Jeśli utwardzanie trwa zbyt długo z powodu dużych szczelin, można przyspieszyć proces używająć aktywatora. Może to jednak zmniejszyć wytrzymałość końcową spoiny.

Wskazówki dotyczące stosowania:
1. Łączone powierzchnie powinny być oczyszczone i odtłuszczone. Powierzchnie oczyścić rozpuszczalnikowym środkiem czyszczącym LOCTITE i pozostawić do wyschnięcia.
2. Aby poprawić adhezję do powierzchni z tworzyw sztucznych o niskiej energii powierzchniowej, można nałożyć LOCTITE Primer na łączone powierzchnie. Nie stosować nadmiernej ilości Primer. Pozostawić Primer do wyschnięcia.
3. Jesli to konieczne, można zastosować LOCTITE Activator. Nalożyć aktywator na jedną łączoną powierzchnię (nie należy stosować aktywatora na powierzchnie, gdzie uprzednio zastosowano Primer). Pozostawić aktywator do wyschnięcia.
4. Nanieść klej na jedną z łączonych powierzchni (nie nakładać kleju na powierzchnie, na które naniesiono aktywator). Nie należy stosować tkaniny czy też szczotki do rozprowadzania kleju. Złączyć klejone części w ciągu kilku sekund. Części muszą być dokładnie dopasowane przed klejeniem, bo krótki czas ustalania praktycznie uniemożliwia jakiekolwiek dostrojenie.
5. LOCTITE Activator może być zastosowany do utwardzenia nadmiaru kleju występującego poza złączem. Rozpylić lub nanieść aktywator na nadmiar kleju.
6. Tak utworzone złącze należy pozostawić nieruchome lub zaciśnięte do czasu utwardzenia się kleju.
7. Nie należy poddawać złącza wysokim obciążeniom aż do uzyskania pełnej wytrzymałości (na ogół od 24 do 72 godzin po montażu, zależnie od szczeliny złącza, materiałów oraz warunków otoczenia).

Magazynowanie:
O ile na etykiecie produktu nie ma innych wskazań, idealnym sposobem jego przechowywania będzie pozostawienie go w zamkniętych pojemnikach w chłodnym i suchym pomieszczeniu w temperaturze pomiędzy 8 °C a 21 °C. Optymalnatemperatura dla nieotwartych pojemników z produktami cyjanoakrylowymi to 2 °C do 8 °C. Wychłodzone pojemnikipowinny uzyskać temperaturę pokojową zanim się je otworzy.

Parametry:
 • Czas utwardzania w zależności od materiału:
  -Stal (odtłuszczona) : 10 do 20 sek.
  -Aluminium odtłuszczone : 2 do 10 sek.
  -Dwuchromian cynkowy : 30 do 90 sek.
  -Kauczuk nitrylowy : < 5
  -ABS : 2 do 10 sek.
  -Neopren : < 5
  -PCV : 2 do 10 sek.
  -Poliwęglan : 15 do 50 sek.
  -Materiały fenolowe : 5 do 15 sek.
 • Wytrzymałość na ścinanie po 24 godzinach (22 °C):
  -Stal piaskowana : 22 N/mm2
  -Aluminium wytrawione : 15 N/mm2
  -Dwuchromian cynkowy : 10 N/mm2
  -ABS : 5 N/mm2
  -PCV : 5 N/mm2
  -Poliwęglan : 4 N/mm2
  -Materiały fenolowe : 10 N/mm2
  -Guma neoprenowa : 10 N/mm2
  -Kauczuk nitrylowy : 10 N/mm2
 • Wytrzymałość na rozciąganie:
  -Stal śrutowana : 18,5 N/mm2
  -Guma Buna N : 10 N/mm2
 • Zakres temperatury pracy: -40 °C do +120 °C


Pełna informacja techniczna znajduje się w Karcie Technicznej Produktu.

Asortyment

Rok zał. 1992

PREMIUM PARTNER

Premium partner

dotpay
Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem są wykonywane za pośrednictwem Dotpay.pl.