Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji
OK
Utwórz konto
[zamknij]     

Loctite 511-50ml (uszczelniacz połączeń gwintowych)

przykład użycia
Opis produktu:
LOCTITE 511 jest przeznaczony do zabezpieczania i uszczelniania metalowych połączeń gwintowych rur i kształtek. Produkt utwardza się po odcięciu kontaktu z powietrzem pomiędzy ściśle przylegającymi metalowymi powierzchniami. Szybkość utwardzania zależy od grubościszczeliny. Szczeliny w połączeniach gwintowuch zależą od rodzaju gwintu, jego jakości i rozmiaru. Dalsze informacje o produkcie można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl


Wskazówki dotyczące stosowania:
MONTAŻ:
1. W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów klejenia, należy oczyścić wszystkie powierzchnie (zewnętrzne i wewnętrzne) zmywaczem LOCTITE 7063 i pozwolić im wyschnąć.
2. Jeśli materiał jest pasywny lub szybkość utwardzania jest zbyt mała, natryśnij na powierzchnie gwintów aktywator LOCTITE 7471 lub LOCTITE 7649 i pozwól mu odparować.
3. Wstrząśnij opakowaniem przed użyciem produktu.
4. Aby zapobiec zatykaniu się dyszy dozującej, nie pozwól podczas aplikacji na kontakt dyszy z powierzchniami metalowymi.
5. Otwory przelotowe: nanieść kilka kropel produktu na początkowe zwoje gwintu śruby.
6. Otworzy nieprzelotowe: nanieś kilka kropel produktu na dno otworu.
7. Uszczelnianie: nanieś produkt dookoła zwojów gwintu zewnętrznego, jednak pozostawiając pierwszy zwój niepokryty. Aplikuj produkt tak, aby pokrył dokładnie zwoje gwintu. Przy większych gwintach i szczelinach, trzeba użyć odpowiednio więcej produktu i również nanieść dokokoła gwintu wewnętrznego.
8. Zmontuj złącze i dokręć według wymagań.

DEMONTAŻ:
1. Rozkręć złącze przy użyciu narzędzi ręcznych.
2. W przypadku uzyskania zbyt mocnego złącza, należy je podgrzać (nakrętkę lub śrubę) do temperatury ok 250 °C. Rozkręcać na gorąco.

CZYSZCZENIE:
1. Utwardzony produkt można usuwać z wykorzystaniem rozpuszczalnika LOCTITE lub używając obróbki mechanicznej, np. szczotką drucianą.

Magazynowanie:
O ile na etykiecie produktu nie ma innych wskazań, idealnym sposobem jego przechowywania będzie pozostawienie go w zamkniętych pojemnikach w chłodnym i suchym pomieszczeniu. Optymalna temperatura magazynowania: +8 °C do +21 °C. Przechowywanie w temperaturze poniżej +8 °C lub powyżej +28 °C może nieodwracalnie zmienić własności produktu. Resztek materiału nie należy umieszczać z powrotem w jego oryginalnym pojemniku, bo mogłoby dojść do zanieczyszczenia produktu. Korporacja Henkel nie bierze odpowiedzialności za produkt, który został zanieczyszczony lub przechowywany niezgodnie ze wskazaniami.

Parametry:
 • Wytrzymałość na ścinanie na stali : 6 N/mm²
 • Czas uzyskania pełnej wytrzymałości przy szczelinie 0,05 mm (22 °C) :
  -Stal : około 24 godz.
  -Mosiądz : około 3 godz.
  -Stal nierdzewna : 24 godz.
  -Dwuchromian cynkowy : 72 godz.
 • Czas uzyskania początkowej wytrzymałości (22 °C):
  -Stal : około 5 min
  -Mosiądz : około 3 min
  -Stal nierdzewna : około 40 min
  -Dwuchromian cynkowy : około 3 godz.
 • Temperatura pracy : od -55 °C do +150 °C
 • Kolor : kremowy

  Pełna informacja techniczna znajduje się w karcie technicznej produktu.
 • Asortyment