Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji
OK
Utwórz konto
[zamknij]     

Loctite 577-50ml (uszczelniacz połączeń gwintowych)

przykład użycia

Opis produktu:
Produkt LOCTITE 577 jest jednoskładnikowym szybkim uszczelniaczem anaerobowym o wysokiej lepkości.
Utwardzanie produktu następuje po odcięciu kontaktu z powietrzem, kiedy znajduje się on pomiędzy ściśle przylegąjącymi powierzchniami metalowymi.
Służy do uszczelniania gwintowych złączek metalowych od 3/4" do 3".
Nadaje się szczególnie do stosowania na stali nierdzewnej bez potrzeby aktywowania powierzchni. Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl
Wskazówki dotyczące stosowania:
MONTAŻ:
1. W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów klejenia oraz adhezji, należy oczyścić wszystkie powierzchnie (zewnętrzne i wewnętrzne) zmywaczem LOCTITE 7063 i pozwolić im wyschnąć.
2. Jeśli materiał jest pasywny lub gdy prędkość utwardzania jest za niska, należy na powierzchnie natrysnąć Aktywator LOCTITE 7471 lub LOCTITE 7649 i pozwolić im wyschnąć.
3. Nanieść zamkniętą wstęgę produktu (360°) wzdłuż drugiej nitki gwintu (nie pokrywając pierwszej nitki gwintu). Nanieść materiał w gwinty aby dokładnie wypełnić szczeliny. Złącza montować tak, aby dokładnie wypełnić szczeliny. Ilość produktu należy dobierać odpowiednio do geometrii uszczelnianych złączy, ze szczególnym uwzględnieniem rozmiarów gwintów. W przypadku gwintów o większych rozmiarach i o większych szczelinach, należy nanieść zamknięte wstęgi produktu na oba gwinty, męski i żeński.
4. Złącza należy wykonywać zgodnie z zaleceniami producentów złączy, np. odnośnie wartości momentu montażowego.
5. Prawidłowo zmontowane złącza wykazują natychmiastową szczelność w zakresie niskich ciśnień. Dla uzyskania szczelności w pełnym zakresie warunków ich pracy, należy odczekać minimum 24 godziny, aby produkt utwardził się wystarczająco.

DEMONTAŻ:
6. Rozkręć złącze przy użyciu narzędzi ręcznych.
7. Gdy narzędzia ręczne nie wystarczają z powodu wydłużonych odmian złączy lub ich większych średnic (ponad 1"), należy je podgrzać lokalnie do temp. ok. 250°C i zdemontować na gorąco.

CZYSZCZENIE:
8. Utwardzony produkt można usuwać z wykorzystaniem rozpuszczalnika LOCTITE 7200 lub używając obróbki mechanicznej np. szczotką drucianą.

Magazynowanie:
O ile na etykiecie nie ma innych wskazań, idealnym sposobem jego przechowywania będzie pozostawienie go w zamkniętych pojemnikach w chłodnym i suchym pomieszczeniu w temperaturze pomiędzy 8 °C a 28 °C.
Resztek materiału nie należy umieszczać z powrotem w jego oryginalnym pojemniku, gdyż mogłoby dojść do zanieczyszczenia produktu.

Parametry:
 • Wytrzymałość na ścinanie na stali: 11 N/mm²
 • Czas uzyskania pełnej wytrzymałości przy szczelinie 0,05 mm (22 °C):
  -Stal : około 6 godz.
  -Mosiądz : około 1 godz.
  -Stal nierdzewna: około 36 godz.
  -Dwuchromian cynkowy: 12 godz.
 • Czas uzyskania początkowej wytrzymałości (22 °C):
  -Stal : około 25 min
  -Mosiądz : około 15 min
  -Stal nierdzewna : około 4,5 godz.
  -Dwuchromian cynkowy : około 3 godz.
 • Temperatura pracy : od -55 °C do +150 °C
 • Kolor : żółty

Pełna informacja znajduje się w karcie technicznej produktu.

Asortyment