Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji
OK
Utwórz konto
Jesteś tutaj: Zabezpieczanie połączeń gwintowych przed odkręceniem

Kleje do gwintów i śrub Loctite

Zabezpieczanie gwintów

Produkty LOCTITE do zabezpieczania połączeń gwintowych to jednoskładnikowe kleje płynne i w sztyfcie. W temperaturze pokojowej utwardzają się stanowiąc wysokowytrzymałe termoutwardzalne tworzywo, które wypełnia przestrzeń na gwincie w połączeniach wykonanych ze stali, aluminium, miedzi i większości innych powierzchni metalowych. Utwardzają się w skutek braku dostępu powietrza. Całkowicie wypełniają przestrzenie pomiędzy współpracującymi gwintami w połączeniu.

Po co stosować produkty LOCTITE do zabezpieczania połączeń gwintowych?

Produkty LOCTITE do zabezpieczania połączeń gwintowych zapobiegają ich samoodkręcaniu spowodowanemu przez drgania oraz obciążenia dynamiczne. Są to produkty o płynnej konsystencji, łatwo rozpływające się na gwincie, wypełniające szczeliny pomiędzy współpracującymi gwintami. Produkty LOCTITE do zabezpieczania połączeń gwintowych skutecznie je zabezpieczają, eliminując korozję cierną poprzez stworzenie zespolonego złącza.

Produkty LOCTITE do zabezpieczania połączeń gwintowych są skuteczniejsze niż tradycyjne mechaniczne metody zabezpieczania połączeń gwintowych:


1. Elementy mechaniczne, np. podkładki odginane, zawleczki, stosowane tylko po to, aby zapobiegać wypadaniu śrub i nakrętek,
2. Elementy zwiększające tarcie (np. nakrętki samohamowane): stosowane, aby zwiększyć elastyczność połączenia i/lub zwiększyć tarcie, nie gwarantują permanentnego zabezpieczenia połączeń gwintowych przed działaniem sił dynamicznych,
3. Elementy zabezpieczające, jak śruby z kołnierzem zębatym lub żebrowym, kontrnakrętki lub specjalne podkładki, zapobiegają samodkręceniu się, ale są kosztowne i zajmują więcej miejsca pod kołnierzem oraz mogą uszkadzać powierzchnię.

Zalety produktów LOCTITE do zabezpieczania połączeń gwintowanych w porównaniu do tradycyjnych mechanicznych metod zabezpieczania połączeń gwintowych:


1. Zapobiegają samoodkręcaniu się, nieszczelnościom i korozji,
2. Są odporne na drgania,
3. Produkty jednoskładnikowe - czysta i łatwa aplikacja,
4. Mogą być stosowane do wszystkich rozmiarów gwintów - zmniejszają koszty magazynowe,
5. Uszczelniają gwinty - umożliwiają również uszczelnianie otworów przelotowych.

Przygotowanie powierzchni:

Odpowiednie przygotowanie powierzchni jest najważniejszym czynnikiem zapewniającym najlepsze możliwe działania kleju:

1. Przed nałożeniem produktu, należy oczyścić i odtłuścić powierzchnię przy pomocy LOCTITE SF 7063, a następnie je dokładnie wysuszyć,
2. Jeżeli części miały styczność z wodnymi roztworami do mycia, lub z chłodziwami pozostawiającymi ochronną otoczkę na powierzchni, należy je spłukać gorącą wodą,
3. Jeżeli produkt jest stosowany w niskich temperaturach (5 - 15 °C) zalecane jest stosowanie aktywatora LOCTITE SF 7649 lub LOCTITE 7471.

Przykładowy sprzęt dozujący:

Półautomatyczny sprzęt dozujący LOCTITE 97009/97121/97201:
Zintegrowany półautomatyczny system dozujący LOCTITE składający się ze sterownika i zbiornika, które służy do dozowania wielu produktów LOCTITE zabezpieczających połączenia gwintowane za pomocą zaworu zaciskowego. System zapewnia cyfrowy pomiar czasu, sygnalizuje opróżnienie zbiornika i cyklu dozowania. Zawór zaciskowy pozwala na stacjonarne lub ręczne dozowanie. Zbiorniki są przewidziane na opakowania do 2 kg, a urządzenie może być wyposażone w czujnik sygnalizujący niski poziom produktu.

Aplikator ręczny LOCTITE 97001:
Aplikatory ręczne łatwo montuje się bezpośrednio na butelki 50 ml lub 250 ml produktów anaerobowych LOCTITE, przekształcając w ten sposób butelkę w przenośne urządzenie dozujące. Zostały one tak zaprojektowane, aby dozować pod każdym kątem krople o wielkości od 0,01 do 0,04 ml bez wyciekania ani straty produktu (zalecane do produktów o lepkości do 2,500 mPa*s).

Więcej informacji na temat pół-automatycznego lub całkowicie zautomatyzowanego sprzętu dozującego, dostępnych zaworów, części zapasowych, akcesoriów i końcówek dozujących znajduje się w przewodniku sprzętowym LOCTITE.

Produkty zabezpieczające gwinty i śruby przed odkręceniem dzielimy na kategorie:

 • Wysoka wytrzymałość demontażu,
 • Średnia wytrzymałość demontażu,
 • Niska wytrzymałość demontażu.

  Dalsze informacje na temat produktów można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

 • Tryb wyświetlania: lista miniaturki

  Loctite 243-250ml (zabezpieczanie połączeń gwintowych) (IDH.1342482)

  1-4 szt.
  649,69 PLN netto
  5-24 szt.
  617,21 PLN netto
  25-48 szt.
  584,72 PLN netto
  ≥ 49 szt.
  552,24 PLN netto

  Loctite 243-50ml (zabezpieczanie połączeń gwintowych) (IDH.1335863)

  1-4 szt.
  159,10 PLN netto
  5-24 szt.
  151,14 PLN netto
  25-48 szt.
  143,19 PLN netto
  ≥ 49 szt.
  135,23 PLN netto

  Loctite 276-250ml (zabezpieczanie połączeń gwintowych) (IDH.1266354)

  626,64 PLN netto

  Asortyment