Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji
OK
Utwórz konto
[zamknij]     

Loctite 243-50ml (klej do zabezpieczania gwintów o średniej wytrzymałości / blue medium strength threadlocker)

przykład użycia
Opis produktu:
Produkt LOCTITE 243 jest jednoskładnikowym anaerobowym środkiem do zabezpieczania gwintów. Jest to materiał tiksotropowy o średniej wytrzymałości. Utwardzanie produktu następuje po odcięciu kontaktu z powietrzem, kiedy znajduje się on pomiędzy ściśle przylegającymi powierzchniami metalowymi. Jest on szczególnie przydatny dla materiałów mniej aktywnych, jak np. stal nierdzewna czy powierzchnie platerowane.

Toleruje lekko zaolejone gwinty.
Demontaż połączenia nie wymaga jego podgrzania lub stosowania specjalnych narzędzi.
Przy zabezpieczaniu gwintów w temperaturze poniżej 5 °C należy najpierw nanieść na jedną z powierzchni aktywator LOCTITE 7649. Pełną wytrzymałość uzyskujemy wówczas już po kilkunastu minutach.
Skuteczny w złączach gwintowych z wszystkich rodzajów metali.
Chroni przed poluzowaniem spowodowanym drganiami części takich jak np. śruby mocujące pomp, silników, skrzyń biegów i pras.
Zalecany do stosowania w przypadkach gdy urządzenia w czasie przeglądu rozkręcane są przy użyciu narzędzi ręcznych i gdy części są zaolejone.
Pozwala na zastąpienie ślepych otworów gwintowanych otworami przelotowymi, których wykonanie jest prostsze i tańsze.
Umożliwia zastąpienie drogich kształtowych połączeń typu śruba z kołnierzem żebrowanym, kołnierzem zębatym lub nakrętek z wkładką poliamidową (jednorazowe) zwykłą znormalizowana nakrętką i śrubą. Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące stosowania:
MONTAŻ:
1. W celu osiągnięcia najlepszej adhezji i rezultatów klejenia, wyczyść wszystkie powierzchnie zmywaczem LOCTITE 7063 i pozwól im wyschnąć.
2. Jeśli materiał jest pasywny lub szybkość utwardzania jest zbyt mała, natryśnij na powierzchnie gwintów Aktywator LOCTITE 7471 lub LOCTITE 7649 i pozwól mu odparować.
3. Aby zapobiec zatykaniu się dyszy dozującej, nie pozwól podczas aplikacji na kontakt dyszy z powierzchniami metalowymi.
4. Otwory przelotowe: nanieś kilka kropel produktu na początkowe zwoje gwintu śruby.
5. Otworzy nieprzelotowe: nanieś kilka kropel produktu na dno otworu.
6. Uszczelnianie: nanieś produkt dookoła zwojów gwintu zewnętrznego, jednak pozostawiając pierwszy zwój niepokryty. Aplikuj produkt tak, aby pokrył dokładnie zwoje gwintu. Przy większych gwintach i szczelinach, trzeba użyć odpowiednio więcej produktu i również nanieść dookoła gwintu wewnętrznego.
7. Zmontuj złącze i dokręć według wymagań.

DEMONTAŻ:
8. Rozkręć złącze przy użyciu narzędzi ręcznych.
9. W przypadku uzyskania zbyt mocnego złącza, należy je podgrzać (nakrętkę lub śrubę) do temperatury ok 250 °C. i rozkręcać na gorąco.

CZYSZCZENIE:
10. Utwardzony produkt można usuwać z wykorzystaniem rozpuszczalnika LOCTITE 7200 lub używając obróbki mechanicznej, np. miękką szczotką drucianą.
11. Zakończ proces czyszczenia, wycierając miękką ściereczką zwilżoną środkiem LOCTITE SF 7063.

Magazynowanie:
O ile na etykiecie produktu nie ma innych wskazań, idealnym sposobem jego przechowywania będzie pozostawienie go w zamkniętych pojemnikach w chłodnym i suchym pomieszczeniu.
Optymalna temperatura magazynowania: +8°C do +21°C. Przechowywanie w temperaturze poniżej+8°C lub powyżej +28°C może nieodwracalnie zmienić własności produktu.
Resztek materiału nie należy umieszczać z powrotem w jego oryginalnym pojemniku, gdyż mogłoby dojść dozanieczyszczenia produktu.
Korporacja Henkel nie bierze odpowiedzialności za produkt, który został zanieczyszczony lub przechowywany niezgodnie ze wskazaniami.

Parametry:
 • Rozmiar gwintu : do M36
 • Wytrzymałość : średnia
 • Czas uzyskania pełnej wytrzymałości (22 °C):
  -Stal : 3 godz.
  -Stal nierdzewna: 3 godz.
  -Mosiądz : 30 min
  -Dwuchromian cynkowy : 6 godz.
  -Cynk : 24 godz.
 • Czas uzyskania początkowej wytrzymałości (22 °C):
  -Stal : 15 min
  -Stal nierdzewna : 15 min
  -Mosiądz : 5 min
  -Dwuchromian cynkowy : 30 min
  -Cynk : 30 min
 • Moment zerwania dla śruby M10 : 26 Nm
 • Moment odkręcania po zerwaniu: 5 Nm
 • Temperatura pracy : od -55 °C do +180 °C
 • Kolor : niebieski

Pełna informacja techniczna znajduje się w karcie technicznej produktu.

Asortyment