Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji
OK
Utwórz konto
[zamknij]     
Opis produktu:
LOCTITE EA 9497 jest dwuskładnikowym klejem epoksydowym o średniej lepkości, utwardzający się w temperaturze pokojowej, do łączenia wielu różnych materiałów, dzięki czemu jest odpowiednim klejem ogólnego przeznaczenia.
LOCTITE EA 9497 nadaje się najlepiej do aplikacji wymagających efektywnego rozpraszania ciepła, np. do klejenia elementów z blach dobrze przewodzących ciepło, czy też do powlekania podzespołów elektronicznych.
Inne cechy charakterystyczne tego produktu w stanie utwardzonym to wysoka odporność na ściskanie, oraz wysoka temperatura szklenia. Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące stosowania:
1. Aby zagwarantować najlepsze działanie produktu klejone powierzchnie powinny być czyste, suche i odtłuszczone. W tym celu można użyć odtłuszczacza LOCTITE SF 7063. W przypadku klejenia strukturalnego specjalne przygotowanie powierzchni może zwiększyć wytrzymałość i trwałość złącza.
2. Przed użyciem należy zmieszać żywicę z utwardzaczem. Korzystając z pojemników bez dyszy mieszającej, żywicę należy zmieszać z utwardzaczem w stosunku wagowym lub objętościowym, w proporcjach opisanych w karcie danych technicznych. W przypadku mieszania ręcznego należy odważyć lub odmierzyć potrzebną ilość żywicy i utwardzacza i dobrze je ze sobą zmieszać, a następnie mieszać przez około 15 sek.,aż do uzyskania jednolitej barwy.
3. Nie należy mieszać ilości produktu przekraczających 4 kg w masie, ponieważ może to doprowadzić do wydzielenia dużej ilości ciepła. Mieszanie mniejszych ilości minimalizuje to zjawisko.
4. Po zmieszaniu nałóż klej tak szybko jak to możliwe na jedną z łączonych powierzchni. W celu uzyskania maksymalnej wytrzymałości połączenia nałóż klej równomiernie na obie łączone powierzchnie. Części powinny być odpowiednio ustalone natychmiast po nałożeniu zmieszanego kleju.
5. Czas przydatności zmieszanego kleju wynosi 3 do 4 godz. w 22 °C. Wyższa temperatura i większe ilości kleju wymieszane jednorazowo mogą ten czas skrócić.
6. Uważaj, aby zmontowane części nie poruszały się podczas utwardzania. Należy odczekać aż spoina osiągnie pełną wytrzymałość. Nie należy obciążać złącza dopóki nie osiągnie ono pełnej wytrzymałości.
7. Nadmiar nieutwardzonego kleju można usunąć przy pomocy organicznego rozpuszczalnika (np. acetonu).
8. Po aplikacji a przed utwardzeniem kleju urządzenia mieszające i dozujące należy umyć wodą z mydłem.

Magazynowanie:
O ile na etykiecie produktu nie ma innych wskazań, idealnym sposobem jego przechowywania będzie pozostawienie go w zamkniętych pojemnikach w chłodnym i suchym pomieszczeniu. Optymalna temperatura magazynowania:8 °C do 21°C.
Przechowywanie w temperaturze poniżej 8 °C lub powyżej 28°C może nieodwracalnie zmienić własności produktu.
Resztek materiału nie należy umieszczać z powrotem w jego oryginalnym pojemniku, gdyż mogłoby dojść do zanieczyszczenia produktu.

Parametry:
Utwardzany przez 7 dni w temp. 22°C. Wytrzymałość na ścinanie, ISO4587:
 • Stal zwykła węglowa, N/mm² : 20
 • Stal nierdzewna, N/mm² : 9
 • Aluminium, N/mm² : 7
 • Aluminium (szlifowane), N/mm² : 15
 • Mosiądz, N/mm² : 5
 • Miedź, N/mm² : 5
 • Dwuchromian cynku, N/mm² : 5
 • ABS, N/mm² : 6
 • Poliwęglan, N/mm² : 4
 • Poli(metakrylan metylu), N/mm² : 1
 • Epoksyd wzmacniany włóknem szklanym, N/mm² : 8
 • Drewno twarde(Teak), N/mm² : 12
 • Drewno miękkie (czerwona sosna), N/mm² : 8

  Pełna informacja techniczna znajduje się w karcie technicznej produktu.
 • Asortyment