Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji
OK
Utwórz konto
[zamknij]     

Loctite 245-50ml (zabezpieczanie połączeń gwintowych)

Opis produktu:
Średnio wytrzymały produkt do zabezpieczania połączeń śrubowych przed samoodkręceniem.
Demontaż połączenia nie wymaga jego podgrzania lub użycia specjalnych narzędzi.
Przy zabezpieczaniu gwintów w temperaturze poniżej 5 °C należy najpierw nanieść na jedną z powierzchni aktywator LOCTITE 7649. Pełną wytrzymałość uzyskujemy wówczas już po kilkunastu minutach.
Skuteczny w złączach gwintowych z wszystkich rodzajów metali. Stosowany przede wszystkim przy gwintach od M36 do M80 z normalnym skokiem. Chroni przed poluzowaniem spowodowanym drganiami części takich jak np. śruby mocujące pomp, silników, skrzyń biegów, pras i przegubów.
Zalecany do stosowania w przypadkach gdy urządzenia w czasie przeglądu rozkręcane są przy użyciu narzędzi ręcznych.
Pozwala na zastąpienie ślepych otworów gwintowanych otworami przelotowymi, których wykonanie jest prostsze i tańsze.
Umożliwia zastąpienie drogich kształtowych połączeń typu śruba z kołnierzem żebrowanym, kołnierzem zębatym lub nakrętek z wkładką poliamidową (jednorazowe) zwykłą znormalizowana nakrętką i śrubą. Dalsze informacje na temat produktu, można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące stosowania:
1. W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów klejenia, wyczyść wszystkie powierzchnie zmywaczem LOCTITE 7063 i pozwól im wyschnąć.
2. Jeśli materiał jest pasywny lub szybkość utwardzania jest zbyt mała, natryśnij na powierzchnie gwintów aktywator LOCTITE 7471 lub LOCTITE 7649 i pozwól mu odparować.
3. Aby zapobiec zatykaniu się dyszy dozującej, nie pozwól podczas aplikacji na kontakt dyszy z powierzchniami metalowymi.
4. Otwory przelotowe: nanieś kilka kropel produktu na początkowe zwoje gwintu śruby.
5. Otworzy nieprzelotowe: nanieś kilka kropel produktu na dno otworu.
6. Uszczelnianie: nanieś produkt dookoła zwojów gwintu zewnętrznego, jednak pozostawiając pierwszy zwój niepokryty. Aplikuj produkt tak, aby pokrył dokładnie zwoje gwintu. Przy większych gwintach i szczelinach, trzeba użyć odpowiednio więcej produktu i również nanieść dookoła gwintu wewnętrznego.
7. Zmontuj złącze i dokręć według wymagań.

Magazynowanie:
O ile na etykiecie produktu nie ma innych wskazań, idealnym sposobem jego przechowywania będzie pozostawienie go w zamkniętych pojemnikach w chłodnym i suchym pomieszczeniu.
Optymalna temperatura magazynowania: +8°C do +21°C. Przechowywanie w temperaturze poniżej+8°C lub powyżej +28°C może nieodwracalnie zmienić własności produktu.
Resztek materiału nie należy umieszczać z powrotem w jego oryginalnym pojemniku, gdyż mogłoby dojść dozanieczyszczenia produktu.
Korporacja Henkel nie bierze odpowiedzialności za produkt, który został zanieczyszczony lub przechowywany niezgodnie ze wskazaniami.

Parametry:
 • Rozmiar gwintu : od M36 do M80
 • Wytrzymałość : średnia
 • Czas uzyskania pełnej wytrzymałości (22 °C):
  -Stal : 48 godz.
  -Stal nierdzewna : 50 godz.
  -Mosiądz : 1 godz.
  -Dwuchromian cynkowy : 12 godz.
 • Czas uzyskania początkowej wytrzymałości (22 °C):
  -Stal : 30 min
  -Stal nierdzewna : 4 godz.
  -Mosiądz : 15 min.
  -Dwuchromian cynkowy : 2 godz
 • Moment zerwania : 12 Nm
 • Temperatura pracy : od -55 °C do +150 °C
 • Kolor : niebieski

Pełna informacja techniczna znajduje się w karcie technicznej produktu.

Asortyment