Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji OK
english Deutsch

english Deutsch     tel.: +48 607 404319, +48 71 3735340

Spróbuj znaleźć produkt odpowiedni do Twoich potrzeb:

[zamknij]     

Loctite 276-250ml (zabezpieczanie połączeń gwintowych)

przykład użycia

Opis produktu:

LOCTITE 276 jest przeznaczony do trwałego zabezpieczania i uszczelniania połączeń gwintowych.
Utwardzanie produktu następuje po odcięciu kontaktu z powietrzem, kiedy znajduje się pomiędzy ściśle przylegającymi metalowymi powierzchniami.
LOCTITE 276 jest szczególnie odpowiedni do szybkiego utwardzania bez konieczności zastosowania aktywatorów, oraz/lub do materiałów mniej aktywnych, takich jak powierzchnie powlekane. Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące stosowania:

MONTAŻ:
1. W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów klejenia, wyczyść wszystkie powierzchnie zmywaczem LOCTITE SF 7063 i pozwól im wyschnąć.
2. Jeśli materiał jest pasywny lub szybkość utwardzania jest zbyt mała, natryśnij na powierzchnie gwintów aktywator LOCTITE SF 7471 lub LOCTITE SF 7649 i pozwól mu odparować.
3. Aby zapobiec zatykaniu się dyszy dozującej, nie pozwól podczas aplikacji na kontakt dyszy z powierzchniami metalowymi.
4. Otwory przelotowe: nanieś kilka kropel produktu na początkowe zwoje gwintu śruby.
5. Otworzy nieprzelotowe: nanieś kilka kropel produktu na dno otworu.
6. Uszczelnianie: nanieś produkt dookoła zwojów gwintu zewnętrznego, jednak pozostawiając pierwszy zwój niepokryty. Aplikuj produkt tak, aby pokrył dokładnie zwoje gwintu. Przy większych gwintach i szczelinach, trzeba użyć odpowiednio więcej produktu i również nanieść dookoła gwintu wewnętrznego.
7. Zmontuj złącze i dokręć według wymagań.
DEMONTAŻ:
8. Rozkręć złącze przy użyciu narzędzi ręcznych.
9. W przypadku uzyskania zbyt mocnego złącza, należy je podgrzać (nakrętkę lub śrubę) do temperatury ok 250 °C. Rozkręcać na gorąco.
10. Podgrzać nakrętkę lub śrubę do temp. ok. 250 °C. Rozkręcać na gorąco.

CZYSZCZENIE:
11. Utwardzony produkt można usuwać z wykorzystaniem rozpuszczalnika LOCTITE SF 7200 lub używając obróbki mechanicznej, np. szczotką drucianą.

Magazynowanie:

O ile na etykiecie produktu nie ma innych wskazań, idealnym sposobem jego przechowywania będzie pozostawienie go w zamkniętych pojemnikach w chłodnym i suchym pomieszczeniu.
Optymalna temperatura magazynowania: +8°C do +21°C. Przechowywanie w temperaturze poniżej+8°C lub powyżej +28°C może nieodwracalnie zmienić własności produktu.
Resztek materiału nie należy umieszczać z powrotem w jego oryginalnym pojemniku, gdyż mogłoby dojść do zanieczyszczenia produktu.

Parametry:

Po 24 godzinach w 22°C:
  • Moment zerwania (stalowe śruby i nakrętki M10 bez naprężania) Nm : 60
  • Moment odkręcania po zerwaniu (stalowe śruby i nakrętki M10 bez naprężania) Nm : 41
  • Moment zerwania (naprężane momentem 5 Nm:stalowe śruby i nakrętki M10 ) Nm : 55
  • Wytrzymałość na ścinanie (stalowe wałki i tuleje, odtłuszczone) N/mm² ≥20

Pełna informacja techniczna znajduje się na karcie technicznej produktu.

Asortyment

bez grupy K1
bez grupy H1
bez grupy H2
bez grupy P1

Rok zał. 1992

PREMIUM PARTNER

Premium partner

dotpay

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem są wykonywane za pośrednictwem Dotpay.pl.