Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji
OK
Utwórz konto
[zamknij]     

Loctite 403-20g (klej błyskawiczny / instant adhesive)

Opis produktu:
LOCTITE 403 charakteryzuje się słabym zapachem oraz silnie obniżoną zdolnością do tworzenia wykwitów, jest szczególnie odpowiedni do aplikacji, w których otoczeniu trudno jest utrzymywać wilgotność powietrza pod kontrolą. Produkt ten zapewnia szybkie klejenie różnych materiałów, takich jak metale, tworzywa i elastomery. LOCTITE 403 jest szczególnie przydatny do klejenia porowatych i chłonnych materiałów, takich jak: drewno, papier, skóra i tkaniny. Jeżeli utwardzanie trwa zbyt długo z powodu niskiej wilgotności względnej lub dużych szczelin, można zastosować aktywator LOCTITE 7455. Jednak może to doprowadzić do zmniejszenia końcowej wytrzymałości spoiny, toteż wskazane jest przeprowadzenie starannego badania przed przystąpieniem do produkcji. Chociaż wytrzymałość funkcjonalna jest osiągana w stosunkowo krótkim czasie, utwardzanie trwa przez co najmniej 24 godziny, zanim nastąpi pełna odporność chemiczna. Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące stosowania:
1. Łączone powierzchnie powinny być oczyszczone i odtłuszczone środkiem czyszczącym LOCTITE 7063 i pozostawić do wyschnięcia.
2. Aby poprawić adhezję do powierzchni z tworzyw sztucznych, można nałożyć LOCTITE 770 Primer na łączone powierzchnie. Nie stosować nadmiernej ilości. Pozostawić Primer do wyschnięcia.
3. Jeśli to konieczne, można zastosować aktywator LOCTITE 7455. Nałożyć aktywator na jedną łączoną powierzchnię (nie należy stosować aktywatora na powierzchnie, gdzie uprzednio zastosowano Primer). Pozostawić aktywator do wyschnięcia.
4. Nanieść klej na jedną z łączonych powierzchni (nie nakładać na kleju na powierzchnie, na które naniesiono aktywator). Nie należy stosować tkaniny czy też szczotki do rozprowadzania kleju. Złączyć klejone części w ciągu kilku sekund. Części muszą być dokładnie dopasowane przed klejeniem, bo krótki czas ustalania praktycznie uniemożliwia jakiekolwiek dostrojenie.
5. Aktywator LOCTITE 7455 może być zastosowany do utwardzenia nadmiaru kleju występującego poza złączem. Rozpylić lub nanieść aktywator na nadmiar kleju.
6. Tak utworzone złącze należy pozostawić nieruchome lub zaciśnięte do czasu utwardzenia się kleju.
7. Nie należy poddawać złączy wysokim obciążeniom aż do uzyskania pełnej wytrzymałości (na ogół od 24 do 72 godzin po montażu, zależnie od szczeliny złącza, materiałów oraz warunków otoczenia).

Magazynowanie:
O ile na etykiecie produktu nie ma innych wskazań, idealnym sposobem jego przechowywania będzie pozostawienie gow zamkniętych pojemnikach w chłodnym i suchym pomieszczeniu. Zalecana temperatura przechowywania oryginalnie zamkniętych pojemników: od 2 °C do 8 °C. Przed użyciem produkt należy ogrzać do temperatury otoczenia. Optymalne jego warunki stosowania to 22 °C i 50 % wilgotności względnej . Resztek materiału nie należy umieszczać z powrotem w jego oryginalnym pojemniku, gdyż mogłoby dojść do zanieczyszczenia produktu. Korporacja Henkel nie bierze odpowiedzialności za produkt, który został zanieczyszczony lub przechowywany niezgodnie ze wskazaniami.

Parametry:
 • Czas ustalania, sekund ( przy 22 °C i 50 % wilgotności względnej otaczającego powietrza ):
  -Stal : 20 do 45
  -Aluminium : 5 do 20
  -Dwuchromian cynku : 30 do 60
  -Neopren : 20 do 40
  -Kauczuk nitrylowy : 5 do 10
  -ABS : 5 do 10
  -PVC : 45 do 75
  -Poliwęglan : 10 do 20
  -Tworzywo fenolowe : 5 do 10
  -Skóra : 10 do 20
  -Drewno (sosna) : 20 do 30
  -Papier : <5
 • Wytrzymałość na ścinanie, ISO 4587 ( utwardzony przez 72 godzin przy 22 °C ):
  -Stal (po obróbce strumieniowościernej), N/mm² : 20,3
  -Aluminium, N/mm² : 14,1
  -Dwuchromian cynku, N/mm² : 2,2
  -ABS, N/mm² : 8,6
  -PVC, N/mm² : 2,7
  -Tworzywo fenolowe, N/mm² : 1,3
  -Poliwęglan, N/mm² : 6
  -Kauczuk nitrylowy *, N/mm² : 0,5
  -Polichloropren *, N/mm² : 0,7
  * zniszczenie substratu

Pełna informacja techniczna znajduje się w karcie technicznej produktu.

Asortyment