Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji
OK
Utwórz konto
[zamknij]     

Loctite 406-50g (klej błyskawiczny)

Opis produktu:
Produkt LOCTITE 406 jest szybko utwardzającym się jednoskładnikowym, klejem cyjanoakrylowym o niskiej lepkości. Jest on przeznaczony głównie do tworzyw sztucznych i gumy.
Do trudno sklejalnych tworzyw sztucznych, jak polietylen, polipropylen, PTFE (teflon) i gumy fluorowej (silikonowej) stosować razem z podkładem LOCTITE 770.

Szybkie klejenie wielu materiałów metalowych, tworzyw sztucznych i elastomerów. Szczególnie przydatny doklejenia części z tworzyw lub gumy (EPDM), gdzie niezbędne jest szybkie ustalanie detali.
Klejenie gumy silikonowej do obudowy z tworzywa sztucznego w mechanizmach zamków drzwiowych w samochodach; obudowy z tworzywa do butli gaśnicy; wklejanie węża gumowego w oplot oraz wklejanie gumowych uszczelek.W normalnych warunkach wilgoć powierzchniowa inicjuje proces utwardzania. Jakkolwiek wytrzymałość funkcjonalna następuje w stosunkowo krótkim czasie, to proces utwardzania trwa nadal przez co najmniej 24 godziny, zanim produkt uzyska pełną odporność chemiczną. Jeśli utwardzanie trwa zbyt długo z powodu dużych szczelin, można przyspieszyć proces używając aktywatora. Może to jednak zmniejszyć wytrzymałość końcową spoiny. Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące stosowania:
1. Łączone powierzchnie powinny być oczyszczone i odtłuszczone. Powierzchnie oczyścić rozpuszczalnikowym środkiem czyszczącym LOCTITE 7063 i pozostawić do wyschnięcia.
2. Aby poprawić adhezję do powierzchni z tworzyw sztucznych o niskiej energii powierzchniowej, można nałożyć LOCTITE Primer na łączone powierzchnie. Nie stosować nadmiernej ilości Primer. Pozostawić Primer do wyschnięcia.
3. Jesli to konieczne, można zastosować aktywator LOCTITE 7455. Nalożyć aktywator na jedną łączoną powierzchnię (nie należy stosować aktywatora na powierzchnie, gdzie uprzednio zastosowano Primer). Pozostawić aktywator do wyschnięcia.
4. Nanieść klej na jedną z łączonych powierzchni (nie nakładać kleju na powierzchnie, na które naniesiono aktywator). Nie należy stosować tkaniny czy też szczotki do rozprowadzania kleju. Złączyć klejone części w ciągu kilku sekund. Części muszą być dokładnie dopasowane przed klejeniem, bo krótki czas ustalania praktycznie uniemożliwia jakiekolwiek dostrojenie.
5. Aktywator LOCTITE 7455 może być zastosowany do utwardzenia nadmiaru kleju występującego poza złączem. Rozpylić lub nanieść aktywator na nadmiar kleju.
6. Tak utworzone złącze należy pozostawić nieruchome lub zaciśnięte do czasu utwardzenia się kleju.
7. Nie należy poddawać złącza wysokim obciążeniom aż do uzyskania pełnej wytrzymałości (na ogół od 24 do 72 godzin po montażu, zależnie od szczeliny złącza, materiałów oraz warunków otoczenia).

Magazynowanie:
O ile na etykiecie produktu nie ma innych wskazań, idealnym sposobem jego przechowywania będzie pozostawienie go w zamkniętych pojemnikach w chłodnym i suchym pomieszczeniu w temperaturze pomiędzy 8 °C a 21 °C. Optymalna temperatura dla nieotwartych pojemników z produktami cyjanoakrylowymi to 2 °C do 8 °C. Wychłodzone pojemniki powinny uzyskać temperaturę pokojową zanim się je otworzy.

Parametry:
 • Czas utwardzania w zależności od materiału:
  -Stal (odtłuszczona) : 10 do 20 s
  -Aluminium odtłuszczone : 2 do 10 s
  -Dwuchromian cynkowy : 30 do 90 s
  -Kauczuk nitrylowy : < 5 s
  -ABS : 2 do 10 s
  -Neopren : < 5 s
  -PCV : 2 do 10 s
  -Poliwęglan : 15 do 50 s
  -Materiały fenolowe : 5 do 15 s
 • Wytrzymałość na ścinanie po 24 godzinach (22 °C):
  -Stal piaskowana : 22 N/mm²
  -Aluminium wytrawione : 15 N/mm²
  -Dwuchromian cynkowy : 10 N/mm²
  -ABS : 5 N/mm²
  -PCV : 5 N/mm²
  -Poliwęglan : 4 N/mm²
  -Materiały fenolowe : 10 N/mm²
  -Guma neoprenowa : 10 N/mm²
  -Kauczuk nitrylowy : 10 N/mm²
 • Wytrzymałość na rozciąganie:
  -Stal śrutowana : 18,5 N/mm²
  -Guma Buna N : 10 N/mm²
 • Zakres temperatury pracy: -40 °C do +120 °C


Pełna informacja techniczna znajduje się w karcie technicznej produktu.

Asortyment