Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji
OK
Utwórz konto
[zamknij]     

Loctite 431-20g (klej błyskawiczny)

Opis produktu:
LOCTITE 431 jest przeznaczony do łączenia materiałów trudnych do klejenia, wymagających przenoszenia jednakowego naprężenia i rozciągania i/lub wytrzymałości na ścinanie. Produkt ten zapewnia szybkie klejenie różnych materiałów, takich jak metale, tworzywa i elastomery. LOCTITE 431 nadaje się również do klejenia porowatych materiałów, takich jak: drewno, papier, skóry lub tkaniny.
Kluczowe materiały klejone: metale, tworzywa sztuczne i elastomery

LOCTITE 431 spełnia wymogi normy ISO 10993 "Biologiczna ocena wyrobów medycznych" do zastosowań w przemyśle medycznym.
Certyfikat zgodności jest dostępny na stronie internetowej www.loctite.com lub w Dziale Technicznym Henkel Loctite.
Uwaga: Jest to regionalna aprobata. W celu uzyskania dodatkowych informacji i wyjaśnień, należy kontaktować się z lokalnym ośrodkiem obsługi technicznej.

Wskazówki dotyczące stosowania:
1. Łączone powierzchnie powinny być oczyszczone i odtłuszczone środkiem czyszczącym LOCTITE 7063 i pozostawić do wyschnięcia.
2. Aby poprawić adhezję do powierzchni z tworzyw sztucznych, można nałożyć LOCTITE 770 Primer na łączone powierzchnie. Nie stosować nadmiernej ilości. Pozostawić Primer do wyschnięcia.
3. Jeśli to konieczne, można zastosować aktywator LOCTITE 7455. Nałożyć aktywator na jedną łączoną powierzchnię (nie należy stosować aktywatora na powierzchnie, gdzie uprzednio zastosowano Primer). Pozostawić aktywator do wyschnięcia.
4. Nanieść klej na jedną z łączonych powierzchni (nie nakładać na kleju na powierzchnie, na które naniesiono aktywator). Nie należy stosować tkaniny czy też szczotki do rozprowadzania kleju. Złączyć klejone części w ciągu kilku sekund.
5. Aktywator LOCTITE 7455 może być zastosowany do utwardzenia nadmiaru kleju występującego poza złączem. Rozpylić lub nanieść aktywator na nadmiar kleju.
6. Tak utworzone złącze należy pozostawić nieruchome lub zaciśnięte do czasu utwardzenia się kleju.
7. Nie wolno poddawać złącza jakimkolwiek obciążeniom aż do uzyskania pełnej wytrzymałości (na ogół od 24 do 72 godzin po montażu, zależnie od szczeliny złącza, materiałów oraz warunków otoczenia).

Magazynowanie:
O ile na etykiecie produktu nie ma innych wskazań, idealnym sposobem jego przechowywania będzie pozostawienie go w zamkniętych pojemnikach w chłodnym i suchym pomieszczeniu.
Zalecana temperatura przechowywania oryginalnie zamkniętych pojemników: od 2 °C do 8 °C. Przed użyciem produkt należy ogrzać do temperatury otoczenia.
Optymalne jego warunki stosowania to 22 °C i 50 % wilgotności względnej.
Resztek materiału nie należy umieszczać z powrotem w jego oryginalnym pojemniku, gdyż mogłoby dojść do zanieczyszczenia produktu.
Korporacja Henkel nie bierze odpowiedzialności za produkt, który został zanieczyszczony lub przechowywany niezgodnie ze wskazaniami.
Dalsze informacje na temat okresu przydatności produktu można uzyskać w lokalnym ośrodku obsługi technicznej.

Parametry:
 • Utwardzany przez 72 godz. ( 22 °C) :
  Wytrzymałość na rozciąganie, ISO 6922:
  -Buna, N/mm² : 5 do 19
  -Stal (poddana obróbce strumieniowo-ściernej), N/mm² : 13 do 20
 • Wytrzymałość na ścinanie, ISO 4587:
  -Stal (poddana obróbce strumieniowo-ściernej), N/mm² : 25 do 31
  -Wytrawione aluminium, N/mm² : 13 do 24
  -Dwuchromian cynku, N/mm² : 3 do 10
  -ABS, N/mm² : 8 do 11
  -PVC, N/mm² : 5 do 13
  -Tworzywo fenolowe, N/mm² : 2 do 7
  -Poliwęglan, N/mm² : 7 do 11
  -Kauczuk nitrylowy, N/mm² : 0,5 do 1,5
  -Polichloropren N/mm² : 1,0 do 1,5

Pełna informacja znajduje się na karcie technicznej produktu.

Asortyment