Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji OK
english Deutsch

english Deutsch     tel.: +48 607 404319, +48 71 3735340

Spróbuj znaleźć produkt odpowiedni do Twoich potrzeb:

[zamknij]     

Loctite 55 -50 mb (nić do uszczelniania gwintów)

przykład użycia
Opis produktu:
Produkt LOCTITE 55 jest uszczelniaczem do gwintów rurowych o zastosowaniu ogólnym. Jest to nieutwardzająca się powlekana nić wielowłóknowa, którą nawija się na gwinty bezpośrednio z opakowania.
Produkt dostarczany jest w sztywnych pojemnikach, które służą zarazem do przechowywania i do nanoszenia.
Produkt ten posiada dopuszczenia do instalacji gazowych oraz wody pitnej. Zapewnia natychmiastową szczelność po montażu.
Nić jest zalecana do uszczelniania metalowych i plastikowych stożkowych gwintów rurowych i kształtek o średnicy do 4” NPT w instalacjach z wodą i cieczami niewodnymi. Szczególnie dobrze nadaje się do połączeń gwintowych przeznaczonych do natychmiastowego zastosowania, które mogą być w niewielkim stopniu regulowane przed użyciem. Produkt jest zwykle używany do zastosowań w temperaturze do 149 °C. Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące użycia:
1. Oczyść części szczotką drucianą przed nałożeniem produktu.
2. Przytrzymaj końcówkę nici do uszczelniania gwintów jednym palcem, dociskając ją do gwintu męskiego, ok. dwa skoki gwintu od jego końca.
3. Począwszy od końca gwintu, nawijaj nić zgodnie z kierunkiem zwojów. W celu zapewnienia maksymalnej skuteczności rowki gwintu powinny być wypełnione tak, by nie zasłaniać całkowicie skoków gwintu. UWAGA: nie ma konieczności nakładania nici jedynie w rowki gwintu.
4. WAŻNE: Nie należy nakładać zbyt dużo nici do uszczelniania gwintów LOCTITE 55. Nadmiar materiału zostanie wypchnięty podczas montażu złączy i utrudni połączenie elementów instalacji.
5. Po nawinięciu odetnij potrzebną długość nici za pomocą ostrza wbudowanego w opakowanie i wygładź końcówkę, tak aby dobrze przylegała do gwintu.
6. Istnieje możliwość repozycjonowania nici do uszczelniania gwintów LOCTITE 55 do 45° po dokręceniu, bez obaw o powstanie wycieku.

Magazynowanie:
O ile na etykiecie produktu nie ma innych wskazań, idealnym sposobem jego przechowywania będzie pozostawienie go w zamkniętych pojemnikach w chłodnym i suchym pomieszczeniu.
Optymalna temperatura magazynowania: +8°C do +21°C. Przechowywanie w temperaturze poniżej +8°C lub powyżej +28°C może nieodwracalnie zmienić własności produktu.
Resztek materiału nie należy umieszczać z powrotem w jego oryginalnym pojemniku, bo mogłoby dojść do zanieczyszczenia produktu.
Korporacja Henkel nie bierze odpowiedzialności za produkt, który został zanieczyszczony lub przechowywany niezgodnie ze wskazaniami.

Parametry:
 • Masa właściwa ( w 25 °C ) : 1,25
 • Masa nawiniętej nici, g/m : 0,54 do 0,74
 • Masa szpuli, g:
  -Szpula 12 metrowa : 7 do 10,4
  -Szpula 50 metrowa : 27,3 do 39,6
  -Szpula 100 metrowa : 54 do 80,7
  -Szpula 160 metrowa : 86,4 do 125,1
 • Długość nici na szpuli, m:
  -Szpula 12 metrowa : 12,5 do 14
  -Szpula 50 metrowa : 50,5 do 53,5
  -Szpula 100 metrowa : 101 do 109
  -Szpula 160 metrowa : 161 do 169


Pełna informacja znajduje się w karcie technicznej produktu.

Asortyment

bez grupy K1
bez grupy H1
bez grupy H2
bez grupy P1

Rok zał. 1992

PREMIUM PARTNER

Premium partner

dotpay

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem są wykonywane za pośrednictwem Dotpay.pl.