Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji
OK
Utwórz konto
[zamknij]     

Loctite 648-5 ml (mocowanie części współosiowych)

przykład użycia
Opis produktu:
Produkt LOCTITE 648 jest jednoskładnikowym, szybkim klejem anaerobowym o wysokiej wytrzymałości do mocowania połączeń cylindrycznych.
Utwardzanie produktu następuje po odcięciu kontaktu z powietrzem, kiedy znajduje się on pomiędzy ściśle przylegającymi powierzchniami metalowymi.
Produkt wykazuje dobrą odporność na podwyższoną temperaturę.
Służy do klejenia pasowanych części cylindrycznych, szczególnie tam, gdzie wymagana jest wytrzymałość w podwyższonych temperaturach.
Aplikacje obejmują mocowanie kół zębatych i zębatek na wałkach przekładni i rotorów silników elektrycznych.

Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące stosowania:
MONTAŻ:
1. W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów klejenia, należy oczyścić wszystkie powierzchnie (zewnętrzne i wewnętrzne) zmywaczem LOCTITE 7063 i pozwolić im wyschnąć.
2. Jeśli utwardzanie trwa zbyt długo albo gdy występują zbyt duże szczeliny, można przyspieszyć ten proces nanosząc uprzednio na powierzchnię aktywator LOCTITE 7649 lub LOCTITE 7471.
3. Przy pasowaniach suwliwych, nanieść produkt na wprowadzającą fazę na wałku oraz wewnątrz tulei i połączyć części ruchem skrętnym.
4. Przy połączeniach wciskanych, nanieść starannie klej na obie powierzchnie i szybko wykonać montaż z wykorzystaniem prasy.
5. Przy połączeniach wciskanych na gorąco, mocowane części powinny być pokryte równomierną warstwą produktu. Jeśli podgrzewana jest piasta, produkt nanieść na wałek. Jeśli wałek ma być ochładzany przed montażem, produkt nanieść na piastę. Jeśli stosowane jest ogrzewanie i chłodzenie jednocześnie, produkt nanosić na chłodzony element. Unikać kondensacji na chłodzonych częściach.
6. Nie należy w pełni obciążać połączonych części aż do osiągnięcia pełnej wytrzymałości.

DEMONTAŻ:
7. Rozkręć złącze przy użyciu narzędzi ręcznych.
8. W razie potrzeby podgrzej złącze do około 250 °C. Rozmontuj, gdy jest gorące.
9. Jeśli osiągnięcie tej temperatury nie jest możliwe, należy ogrzać jak do jak najwyższej i zastosować narzędzia mechaniczne.

CZYSZCZENIE:
10. Utwardzony produkt można usuwać z wykorzystaniem rozpuszczalnika LOCTITE 7200 lub używając obróbki mechanicznej, np. szczotką drucianą

Magazynowanie:
O ile na etykiecie produktu nie ma innych wskazań, idealnym sposobem jego przechowywania będzie pozostawienie go w zamkniętych pojemnikach w chłodnym i suchym pomieszczeniu. Optymalna temperatura magazynowania: +8°C do +21°C. Przechowywanie w temperaturze poniżej +8°C lub powyżej +28°C może nieodwracalnie zmienić własności produktu. Resztek materiału nie należy umieszczać z powrotem w jego oryginalnym pojemniku, bo mogłoby dojść do zanieczyszczenia produktu. Korporacja Henkel nie bierze odpowiedzialności za produkt, który został zanieczyszczony lub przechowywany niezgodnie ze wskazaniami.

Parametry:
 • Wytrzymałość na ścinanie na stali: 31 N/mm²
 • Czas uzyskania pełnej wytrzymałości (22 °C):
  -Stal : 1 godz.
  -Dwuchromian cynkowy : 72 godz.
  -Aluminium : 72 godz.
 • Czas uzyskania początkowej wytrzymałości (22 °C):
  -Stal : 3 min
  -Dwuchromian cynkowy : 40 min
  -Aluminium : 20 min
 • Temperatura pracy : od -55 °C do +175 °C
 • Kolor : zielony


Pełna informacja techniczna znajduje się w karcie technicznej produktu.

Asortyment