Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji
OK
Utwórz konto
[zamknij]     

Loctite EA 3473-500g (żywica epoksydowa z wypełniaczem metalowym / epoxy resin with metal filler)

Nr

IDH.478263

Cena

257,74 PLN
219,08 PLN netto

Loctite EA 3473-500g (żywica epoksydowa z wypełniaczem metalowym / epoxy resin with metal filler)

Opis produktu:
Produkt Loctite Hysol 3473 jest dwuskładnikowym klejem epoksydowym z wypełniaczem stalowym, którego utwardzanie przebiega w temperaturze pokojowej, po wymieszaniu składników. Jest on stosowany do naprawy i odbudowy zużytych części metalowych. Proporcja mieszania składników wynosi 1:1, a produkt charakteryzuje się niskim skurczem w czasie utwardzania i odpornością na korozję. Produkt Hysol 3473, ze względu na łatwe i wygodne stosowanie jest używany do napraw przeprowadzanych w warunkach warsztatowych oraz podczas konserwacji i przeglądów okresowych na liniach produkcyjnych.

Zastosowanie
Naprawa zużytych części takich jak wały, obudowy, rowki klinowe i kołnierze, jak również pękniętych i uszkodzonych odlewów, rur i części maszyn, wypełnienie ubytków, poziomowanie urządzeń, naprawa płyt staliwnych, wykonywanie rdzeni odlewniczych, nakładanie warstwy antykorozyjnej. Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące stosowania:
1. Aby uzyskać jak najlepsze wyniki, należy dokładnie oczyścić i odtłuścić powierzchnie np. za pomocą LOCTITE SF 7063.
2. Wymieszać każdy ze składników oddzielnie a następnie odmierzyć równe objętości każdego z nich.
3. Po dokładnym odmierzeniu składników należy mieszać je przynajmniej 2 minuty, aż do uzyskania jednolitej barwy produktu.
4. W przypadku większych pęknięć i uszkodzeń można zastosować matę z włókna szklanego lub podobnego materiału w celu podtrzymania produktu lub dokonania naprawy w postaci łaty lub opaski.
5. Przy zastosowaniu produktu jako materiału formierskiego należy użyć wosku, smaru lub separatora silikonowego aby zapobiec przyklejaniu odlewu do powierzchni formy lub rdzenia. Produkt osiąga wytrzymałość funkcjonalną po 30 minutach, a jego całkowite utwardzenie następuje po 72 godzinach.
6. Ze względu na wydzielanie ciepła podczas utwardzania proces ten może przebiegać szybciej gdy objętość produktu jest duża.
7. Złącze powinno pozostawać w zacisku do czasu ustalenia się kleju. Nie należy obciążać złącza, dopóki nie osiągnie ono pełnej wytrzymałości.

Magazynowanie:
O ile na etykiecie nie ma innych wskazań, idealnym sposobem jego przechowywania będzie pozostawienie go w zamkniętych pojemnikach w chłodnym i suchym pomieszczeniu w temperaturze pomiędzy 8 °C a 21 °C. Resztek materiału nie należy umieszczać z powrotem w jego oryginalnym pojemniku, gdyż mogłoby dojść do zanieczyszczenia produktu. Przed użyciem wychłodzone opakowanie należy doprowadzić do temperatury pokojowej.

Parametry:
 • Wybrane typowe własności materiału utwardzonego:
  - Twardość (Shore'a D) : 80
  - Wytrzymałość na ściskanie : 51 N/mm²
  - Wytrzymałość na rozciąganie : 27 N/mm²
  - Moduł sprężystości : 6,71 N/mm²
  - Temperatura pracy : od -30 °C do +95 °C
  - Kolor : szara pasta

 • Wytrzymałość na ścinanie po 7 dniach (temperatura 23 °C):
  - Stal śrutowana : 15 N/mm²


Pełna informacja techniczna znajduje się w karcie technicznej produktu.

Asortyment