Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji
OK
Utwórz konto
Jesteś tutaj: Przygotowanie powierzchni

Przygotowanie powierzchni do klejenia

Firma Henkel oferuje pełny zakres aktywatorów i podkładów dla następujących technologii klejenia LOCTITE:

Po co stosować aktywator lub podkład Loctite?

1. Podkłady / aktywatory LOCTITE do klejów błyskawicznych:

Podkłady LOCTITE stosuje się, aby poprawić adhezję do substratów. Nakłada się je przed nałożeniem kleju. W przypadku substratów z tworzyw sztucznych o niskiej energii powierzchniowej, np. poliolefin (PP,PE) najlepszą adhezję można uzyskać stosując LOCTITE 770. Aktywatory LOCTITE stosuje się, aby przyspieszyć reakcję utwardzania. Aktywatory nakłada się przed lub po nałożeniu kleju. Aktywatory na bazie heptanu przedłużają żywotność części i zapewniają estetyczny wygląd spoiny klejowej. Nadają się także do kruchych tworzyw sztucznych, podatnych na powstawanie pęknięć naprężeniowych. Aktywatory można nakładać także po nałożeniu kleju, np. w celu utwardzenia pozostałości kleju. Gwarantują one doskonały wygląd estetyczny, zapobiegając powstawaniu białego nalotu podczas utwardzania klejów błyskawicznych.

2. Aktywatory LOCTITE do modyfikowanych klejów akrylowych:

Aktywatory LOCTITE do modyfikowanych klejów akrylowych są potrzebne, aby zainicjować proces utwardzania. Zwykle aktywator nakłada się na jedną łączoną część, a modyfikowany klej akrylowy na drugą. Proces utwardzania rozpoczyna się w chwili, kiedy części zostają połączone. Czas ustalania zależy od kleju, substratu oraz stopnia czystości klejonych powierzchni.

3. Aktywatory LOCTITE do produktów do zabezpieczania złączy gwintowych, uszczelniania rur i złączy gwintowych, uszczelniania powierzchni, mocowania i anaerobowych klejów akrylowych:

Aktywatory LOCTITE stosuje się dla tej grupy klejów, aby przyśpieszyć ich reakcje utwardzania. Zaleca się je do zastosowań z metalami pasywnymi, takimi jak stal nierdzewna oraz na powierzchniach platerowanych lub pasywowanych. Aktywatory są dostępne w wersji na bazie rozpuszczalnika i w wersji nie zawierającej rozpuszczalnika.

Chemia techniczna a przygotowanie powierzchni do klejenia

Efektywne klejenie elementów preparatami marki Loctite wymaga wcześniejszego przygotowania powierzchni. Jest ono wprawdzie uzależnione od typu używanego kleju, ale procesy takie jak oczyszczanie czy odtłuszczanie należy przeprowadzić w każdej sytuacji.
Do usuwania różnych zanieczyszczeń polecamy odtłuszczacze chemiczne i zmywacze z asortymentu dostępnego w naszym sklepie.

Profesjonalne przygotowanie powierzchni przed klejeniem:

Bezpośrednie przygotowanie powierzchni do procesu klejenia wymaga często zastosowania odpowiedniego podkładu lub aktywatora. Pierwszego z nich wymaga między innymi klej do szyb marki Teroson wyprodukowany na bazie poliuretanu. Oferujemy również specjalistyczny podkład pod klej do tworzyw sztucznych trudnosklejalnych. W grupie produktów Loctite dominują specjalistyczne aktywatory, czyli preparaty chemiczne niezbędne do wywołania reakcji sieciowania klejów z podłożem, np. klejów akrylowych. Na uwagę zasługują także aktywatory, dzięki którym znacznie szybciej utwardzają się kleje błyskawiczne na bazie cyjanoakrylu oraz kleje anaerobowe. Tego typu substancje klejące mają bardzo krótki czas wysychania. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy wskazane jest dodatkowe skrócenie tego procesu. Aktywatory sprawdzają się przy takich pracach jak klejenie kabli lub cewek do PCB, zabezpieczanie elementów nastawczych przed manipulacją, montaż prowadnic krawędziowych, izolatorów wsporczych i usztywnień płytek.

Dalsze informacje na temat produktów można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl
Tryb wyświetlania: lista miniaturki

LOCTITE SF 737 - 120ml (aktywator do klejów akrylowych, organiczny akcelerator) (IDH.195704)

272,16 PLN netto / szt.

TEROSON Bond All In One - 25ml (podkład kleju do szyb) (IDH.2670908 )

46,68 PLN netto / szt.

Asortyment