Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji
OK
Utwórz konto
[zamknij]     
przykład użycia
Opis produktu:
Teroson PU 6700 jest dwuskładnikowym klejem na bazie poliuretanu, który utwardza się w temperaturze pokojowej. Aby przyspieszyć utwardzanie, zaleca się podwyższenie temperatury do około 60 -70 °C.
Klej ten jest oferowany w praktycznych, podwójnych kartuszach i charakteryzuje się krótkim czasem utwardzania.
Teroson PU 6700 może być lakierowany wszystkimi dostępnymi na rynku lakierami samochodowymi.

Zastosowanie:
Teroson PU 6700 ma zastosowanie w naprawach karoserii samochodowych do przyklejania elementów karoseryjnych i tuningu.
Przykładowe obszary zastosowań:
 • przyklejanie i jednoczesne uszczelnianie wzmocnienia do pokrywy silnika, dachu do ramy, błotnika do nadkola,
 • przyklejanie elementów z tworzyw sztucznych, jak np.: wzmacniane włóknem szklanym duroplasty (SMC, BMC/ZMC),
 • ochrona antykorozyjna w połączeniach obrzeżnych na pokrywie silnika, bagażnika i drzwiach.
Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące stosowania:
Przygotowanie podłoża:
Powierzchnie klejone muszą być wolne od oleju, tłuszczu, wilgoci, brudu i środków oddzielających.Powierzchnie elementów z tworzyw sztucznych należy dodatkowo oczyścić mechanicznie (przeszlifować papierem ściernym, szczotką drucianą, piaskować). Przez mechaniczne działanie usuwa się z tworzywa zewnętrzną warstwę na której mogą znajdować się zabrudzenia zmniejszające przyczepność, np. środki oddzielające z form wtryskowych. Powierzchnie metalowe powinny być albo zagruntowane, albo przeszlifowane.

System Teromix:
System Teromix składa się z wyciskacza ręcznego przystosowanego do podwójnych kartusz z klejem Teromix i statycznej dyszy mieszającej. Dokładna instrukcja obsługi załączona jest do każdego opakowania kleju. Włożenie kartuszy. Zabezpieczenie przesuwu wyciskacza Teromix przesunąć do góry i pociągnąć tłoczysko do tyłu aż do oporu. Podwójną kartuszę włożyć do zamka i zabezpieczyć. Zdjąć kapturek z kartuszy, wycisnąć materiał klejący do momentu jednoczesnego wypływania obydwu składników i nałożyć dyszę mieszającą. Końcówkę dyszy mieszającej przyciąć na żądany kształt ściegu materiału klejącego.

Nakładanie kleju:
Przy równoczesnym wyciskaniu obydwu składników kleju i przepływaniu przez dyszę mieszającą, zostają one automatycznie i dokładnie wymieszane. Wyciśnięte pierwsze 0,5 - 1centymetra ściegu kleju należy odrzucić, ponieważ obydwa składniki na początku mogą być niedokładnie wymieszane. Teromix 6700 nakładamy bezpośrednio na powierzchnie klejone bez stosowania specjalnego podkładu. Nadmiar wypływającego kleju należy usunąć. Jeżeli zawartość kartuszy nie została do końca zużyta, należy dyszę mieszającą wyrzucić, a kartuszę z powrotem zamknąć kapturkiem. Do ponownego nakładania kleju musi być użyta nowa dysza mieszająca.

Utwardzanie:
W temperaturze pokojowej połączenia klejone można już po 2 godzinach obrabiać mechanicznie. Przy użyciu lampy IR (promiennik podczerwieni) można skrócić czas utwardzania do 10 minut. Odległość lampy od powierzchni klejonej powinna wynosić około 30 cm.

Czyszczenie:
Świeży, nieutwardzony materiał ( czyszczenie przyrządów / narzędzi roboczych, zabrudzeń substratami itp.), można najpierw zebrać szpachelką, a następnie zmyć odpowiednim rozpuszczalnikiem (np. acetonem, nitro, zmywaczem FL, lub zmywaczem D). Utwardzony materiał klejący można usunąć tylko mechanicznie.

Magazynowanie:
 • Odporność na mróz: nie
 • Zalecana temperatura składowania: 10°C do 25°C
 • Czas składowania: 9 miesięcy

  Parametry:
  KOMPONENT A:
  • Kolor: beżowy
  • Gęstość: około 1,4 g/cm³
  KOMPONENT B:
  • Kolor: czarny
  • Gęstość około 1,7 g/cm³
  MIESZANINA (SKŁADNIK A + B):
  • Kolor : ciemny szary
  • Suchy w dotyku : (23°C ) około 10 min
  • Czas utwardzania w 23 °C około: 6 godz.
  • Twardość, Shore'a A : około 90
  • Wytrzymałość na ścinanie ( temperatura 23 °C, grubość warstwy 1 mm) : około 13 MPa

  Pełna informacja techniczna znajduje się w karcie technicznej produktu.
 • Asortyment