Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji
OK
Utwórz konto
[zamknij]     
Opis produktu:
Terostat-92 jest jednoskładnikową masą klejąco-uszczelniającą o konsystencji pasty na bazie poliuretanu. Utwardza się poprzez wchłanianie wilgoci zawartej w powietrzu do postaci elastyczno-gumowej. Tworzenie się naskórka na powierzchni masy i czas utwardzania się, zależą od wilgotności i temperatury powietrza oraz od grubości nałożonego ściegu. Przez podwyższenie temperatury i wilgotności można ten czas skrócić; niskie temperatury, a także mała wilgotność opóźnia proces utwardzania. Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Terostat-92 charakteryzuje się następującymi właściwościami:
- dobra przyczepność bez gruntowania do wielu metali i tworzyw sztucznych,
- może być lakierowany, także metodą „mokre na mokre”,
- stabilny,
- szybkie utwardzanie się,
- doskonała elastyczność,
- wysoka odporność na starzenie,
- może być szlifowany.

Zastosowanie:
Terostat-92 stosuje się do elastycznego uszczelniania i klejenia, szczególnie spoin i małych szczelin w następujących przypadkach:
- w budowie karoserii i pojazdów,
- w budowie wagonów i kontenerów,
- w budowie łodzi i okrętów,
- w budowie aparatów, elewacji i w przemyśle metalowym,
- w technice klimatyzacji i wentylacji, szczególnie tam gdzie uszczelnienie musi być lakierowane. Szwy zewnętrzne muszą zasadniczo być lakierowane.

Masa Terostat-92 może zastępować mechaniczne metody łączenia, takie jak skręcanie na śruby, spawanie, klamrowanie. Do czasu pełnego utwardzenia się produktu konieczne jest w takich zastosowaniach tymczasowe pozycjonowanie i stabilizacja łączonych elementów np. za pomocą taśmy klejącej. Zaletą Terostatu-92 jest to, że jest równocześnie klejem i uszczelniaczem. i jednocześnie uszczelnić.

Wskazówki dotyczące stosowania:
Przygotowanie powierzchni:
Powierzchnie klejone muszą być suche, wolne od kurzu, tłuszczu i piasku jak również od pozostałych elementów zmniejszających przyczepność. Do przemywania właściwe są zmywacze: Reiniger-A, Reniger-D i Reiniger-FL.

Nakładanie:
Do nakładania masy Terostat 92 z kartuszy 310 ml stosuje się pistolet ręczny Teroson-Staku-Pistole lub pneumatyczny Teroson-Pistole Do opakowań foliowych 570 ml stosuje się pistolet pneumatyczny Teroson-Druckluftpistole. Ciśnienie powietrza roboczego w pistoletach pneumatycznych powinno wynosić od 2 do 5 bar. Niska temperatura materiału masy uszczelniającej prowadzi do podwyższenia lepkości, co jest zauważalne jako obniżenie łatwości wyciskania. Żeby tego uniknąć, należy przed aplikowaniem wyrównać temperaturę masy uszczelniającej. Przy nanoszeniu na substraty o zbyt niskiej temperaturze może dojść do przekroczenia punktu rosy i gromadzenia się wody. Aby tego uniknąć należy analogicznie jak w przypadku samego produktu zrównoważyć i podnieść temperaturę substratów. Przy nanoszeniu Terostatu-92 z hoboków lub beczek stosowane są specjalne pompy stemplowe o następujących własnościach podstawowych:
- całe urządzenie włącznie z przewodami musi być szczelne
- silnik pompy musi być ustabilizowany na ramie
- przełożenie ciśnienia musi wynosić minimum 24:1
- pojemnik z którego aplikowany jest klej musi być przytrzymywany dla utrzymania stabilności jego pozycji

Nakładanie odbywa się albo pistoletem ręcznym albo specjalną dyszą podłączoną do automatycznego systemu (CCN/Roboter). Po nałożeniu można wyrównać powierzchnię Terostatu-92 szpachelką. Do czyszczenia narzędzi (przed utwardzeniem materiału) polecamy Reiniger-D.

Magazynowanie:

- Zagrożenie przemarznięciem: brak
- Zalecana temperatura składowania: 10 do 25 C
- Czas składowania: 12 miesięcy w oryginalnym opakowaniu

Parametry:
 • Kolor: biały, szary, czarny
 • Zapach: aromatyczny (po utwardzeniu się bez zapachu)
 • Konsystencja: pasta; może być rozsmarowywana
 • Gęstość: ok. 1,15 g/cm3
 • Stabilność: bardzo dobra
 • Rodzaj utwardzania się: przez wchłanianie wilgoci
 • Czas tworzenia się naskórka: 30 – 60 min
 • Twardość wg Shore’a: ok. 35 ( DIN 53505)

  Pełna informacja techniczna znajduje w karcie technicznej produktu
 • Asortyment