Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji
OK
Utwórz konto
Jesteś tutaj: Wygłuszanie hałasu

Materiały wygłuszające hałas: maty, pianki i masy wygłuszające

Zasadniczo, są dwie możliwości kontrolowania poziomu hałasu: izolacja lub pochłanianie. Ponieważ oba sposoby można stosować zarówno do wygłuszania hałasu przenoszonego przez powietrze, jak i hałasu przenoszonego przez konstrukcję, to faktycznie istnieją cztery metody kontrolowania poziomu hałasu:

Po co stosować powłoki TEROSON wygłuszające hałas?


1. Pochłanianie hałasu przenoszonego przez konstrukcję:

Pochłanianie hałasu przenoszonego przez konstrukcję jest możliwe poprzez przekształcenie części energii dźwięku w energię termiczną, podczas gdy dźwięk przemieszcza się przez jednorodne materiały przymocowane lub przyklejone do korpusu. W ten sposób hałas przenoszony przez konstrukcję jest pochłaniany, zanim wygeneruje on hałas przenoszony przez powietrze. Im lepsza jest absorpcja takich wygłuszających materiałów, tym lepiej jest pochłaniany hałas przenoszony przez konstrukcję. "Współczynnik strat" to parametr stosowany do mierzenia tego rezultatu.

2. Izolowanie przed rozprzestrzenieniem się hałasu przenoszonego przez konstrukcję:

Izolację zapobiegającą rozprzestrzenianiu się hałasu przenoszonego przez konstrukcję, można uzyskać ograniczając przenoszenie dźwięku, poprzez zastosowanie elastycznego materiału do izolacji dźwiękochłonnej. Im zastosowany materiał jest bardziej miękki i o większej powierzchni tym lepsza jest izolacja dźwiękochłonna.

3. Pochłanianie hałasu przenoszonego przez konstrukcję:

Pochłanianie hałasu przenoszonego przez powietrze jest możliwe poprzez przekształcenie części energii dźwięku w energię termiczną, podczas, gdy dźwięk przenika włókniste lub piankowe materiały. Im włókniste lub piankowe materiały są bardziej gęste i grubsze, tym lepsza jest absorpcja hałasu przenoszonego przez powietrze.

Prawidłowy pomiar, ocena oraz wygłuszenie hałasu:

Ciśnienie fal dźwiękowych przenoszonych przez powietrze jest mierzone przez miernik poziomu dźwięku wyposażony w mikrofon. Poziom dźwięku jest mierzony w decybelach (dB). Ze względu na subiektywny odbiór hałasu przez ludzkie ucho, reagujące zależnie od spektrum częstotliwości dźwięku, przyrządu do pomiaru hałasu wyposażone są w odpowiednie korekcyjne filtry częstotliwości. Dźwięk mierzony przy pomocy krzywej korekcyjnej A, wyrażony w dBA, jest wystarczająco dokładny do porównawczych pomiarów hałasu.

Współczynnik strat "d" w wygłuszaniu hałasu:

Współczynnik strat akustycznych "d" jest wykorzystywany jako miara zdolności absorpcji hałasu dla danego materiału. Ten współczynnik pokazuje jak duża część energii dźwięku rozprzestrzeniającego się w formie fal sprężystych zostanie wchłonięta i przekształcona w energię cieplną. Współczynnik strat materiału zależy od częstotliwości i temperatury. Nie wskazuje on jednak znaczącego wskaźnika faktycznego zmniejszania poziomu hałasu, jaki można uzyskać. Dlatego też każdorazowo muszą być dokonane pomiary rzeczywistego efektu. Biorąc pod uwagę koszty i korzyści, przyjmuje się, że współczynnik strat wynoszący 0,1 jest akceptowalny w większości przypadków.

Produkty wygłuszające hałas dzielimy na grupy:

 • Maty wygłuszające,
 • Pianka wygłuszająca,
 • Masy wygłuszające,
 • Pianka wzmacniająca.

  Dalsze informacje na temat produktów można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl
 • Tryb wyświetlania: lista miniaturki

  TEROSON BT SP 100 6 szt. - 50cm x 25cm x 2mm (mata wygłuszająca, dawny TERODEM SP 100) (IDH.150012)

  230,79 PLN netto / szt.

  TEROSON PU SP 200 2szt - 100cm x 50cm x 10mm (pianka wygłuszająca, dawny Terodem SP 200) (IDH.268286)

  333,36 PLN netto / kart

  TEROSON WT 112 DB - 40kg (masa natryskowa wygłuszająca) /TEROPHON-112DB (IDH.691488)

  34,50 PLN netto / kg

  Asortyment