Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji OK
english

english     tel.: +48 607 404319, +48 71 3735340

Spróbuj znaleźć produkt odpowiedni do Twoich potrzeb:

[zamknij]     

Loctite Frekote 1-STEP-5 L (środek antyadhezyjny do form)

brak obrazka

Loctite Frekote 1-STEP-5 L (środek antyadhezyjny do form)

Cena

937,20 PLN netto

Nr kat.

IDH.380914

kupuję
Opis produktu:
Frekote LOCTITE FREKOTE 1-STEP zawiera unikalny polimer o działaniu antyadhezyjnym do wszystkich kompozytów wzmacnianych włóknem szklanym, pokrytych żelkotem i kompozytów poliestrowych. Aplikacja środka antyadhezyjnego jeszcze nigdy nie była łatwiejsza, należy go po prostu natrysnąć na formę i pozostawić bez potrzeby polerowania. Powstała w ten sposób powłoka polimerowa zachowuje oryginalny połysk formy i gwarantuje przydatność jej do wielokrotnego użycia. Dalsze informacje o produkcie można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące stosowania:
1. Przed zastosowaniem LOCTITE FREKOTE 1-STEP formę należy oczyścić z kurzu stosując nadmuch suchym i niezaolejonym powietrzem.
2. LOCTITE FREKOTE 1-STEP należy natryskiwać przy pomocy niskociśnieniowego pistoletu o dużej mocy. Ciśnienie należy ustawić na 3 do 6 psi a ciśnienie atomizacji powietrza na 35 do 50 psi. Produkt należy natryskiwać stosując końcówkę o średnicy 1,3 mm.
3. Głowicę rozpylającą należy trzymać w odległości 20 do 25 cm od powierzchni formy w trakcie aplikacji. Przepływ powietrza iproduktu powinny być tak ustawione, aby zapewnić dozowanie cienkiej i jednolitej powłoki LOCTITE FREKOTE 1-STEP która pozostanie wilgotna przez około 15 do 30 cm po jej nałożeniu. Ustawienie ciśnienia powietrza na 35 do 50 psi spowoduje efekt mgły. W celu nałożenia cienkiej i jednolitej warstwy produktu należy nieznacznie regulować ustawienia przepływu powietrza i produktu w trakcie aplikacji. W przypadku trudnodostępnych obszarów niższe ciśnienie powietrza da nieco bardziej wilgotną powłokę, którą łatwiej zauważyć i pomoże równomiernie rozprowadzić warstwę produktu.
4. Produkt należy nakładać systematycznie na całą powierzchnię formy prostopadle do poprzedniej formy (ruchy w górę i w dół, anastępnie od jednego boku do drugiego). Należy uważać, aby kolejne rozpylane warstwy zachodziły na siebie tak, aby zapewnić równomierne i całkowite pokrycie formy produktem. Natryskiwanie produktu na skomplikowanych lub głębokich formach lub w trudno dostępnych obszarach może utrudnić nałożenie jednolitej warstwy w tych obszarach. W takim przypadku zaleca się wstępne nałożenie cienkiej warstwy lub dwóch warstw LOCTITE FREKOTE 1-STEP ściereczką, a następnie zastosowanie normalnej aplikacji natryskowej na całą formę. W przypadku nanoszenia wielu warstw należy odczekać jedynie na odparowanie rozpuszczalnika przed rozpoczęciemponownego natryskiwania produktu.
5. Aplikację należy powtórzyć, aby zapewnić ostateczne pokrycie formy 3,8 litra LOCTITE FREKOTE 1-STEP na 61 metrówkwadratowych powierzchni formy, przy czym forma jest pokryta zazwyczaj 5 lub 7 warstwami produktu. W miejscach narażonychna wysokie zużycie można nałożyć kilka dodatkowych warstw, aby zapewnić lepszy poślizg. Warstwy należy nakładać jedna podrugiej. Nie ma konieczności odczekania, aż nałożona warstwa się utwardzi przed nałożeniem kolejnej. Po nałożeniu ostatniej warstwy należy odczekać 20 do 30 minut przed nałożeniem warstwy żelkotu. Wysokie letnie temperatury sprawiają, że LOCTITE FREKOTE 1-STEP odparowuje szybciej niż zazwyczaj. Należy odpowiednio dostosować ustawienia pistoletu, aby zapewnić, że nałożona zostanie warstwa będzie wystarczająco wilgotna i równomierna.
6. UWAGA: W przypadku natryskiwania produktu na formę tak dużą, że konieczne jest chodzenie po niej, zaleca się zastosowania prostej techniki – natryskiwanie należy rozpocząć od jednego końca formy i nałożyć wszystkie zalecane warstwy na raz na konkretną partię formy. Zastosowanie tej techniki jest możliwe, ponieważ po odparowaniu jednej warstwy LOCTITE FREKOTE 1-STEP można od razu nakładać kolejną warstwę. Proces ten należy powtarzać przesuwając się sekcja po sekcji ku przeciwległej stronie formy. Po zakończeniu aplikacji należy odczekać 20 do 30 minut aż produkt się utwardzi. Technika ta wyeliminuje chodzenie po formie w trakcie pierwszej aplikacji. Przy wchodzeniu na formę w celu nałożenia produktu zaleca się zawsze nałożenie ochraniaczy na obuwie.

Magazynowanie:
Produkt jest sklasyfikowany jako produkt łatwopalny i musi być przechowywany w odpowiedni sposób, zgodnie z obowiązującymiprzepisami bezpieczeństwa. Produktu nie należy przechowywać w pobliżu środków utleniających lub materiałów palnych. Produkt należy przechowywać w zamkniętym pojemniku w suchym i chłodnym pomieszczeniu. Wskazania odnośnie warunków przechowywania mogą być podane na etykiecie produktu. Optymalna temperatura magazynowania: +8 °C do +21 °C. Przechowywanie w temperaturze poniżej +8 °C lub powyżej +28 °C może nieodwracalnie zmienić własności produktu. Produkt może ulec zanieczyszczeniu po wyjęciu go z pojemnika. Aby zapobiec zanieczyszczeniu nieużywanego jeszcze produktu, nie należy umieszczać resztek materiału w oryginalnym pojemniku. Korporacja Henkel nie ponosi odpowiedzialności za produkt, który został zanieczyszczony lub był przechowywany w warunkach innych niż zalecane.

Parametry:
 • Wygląd : przezroczysty, bezbarwny płyn
 • Zapach : węglowodoru
 • Stabilność termiczna po utwardzeniu : ≤400 °C
 • Temperatura aplikacji : 13 do 43 °C
 • Wykończenie "na wysoki połysk"
 • Łatwa aplikacja
 • Maksymalne wykorzystanie formy
 • Bez konieczności polerowania
 • Minimalny efekt nawarstwiania się

  Pełna informacja techniczna znajduje się w karcie technicznej produktu
 • Asortyment

  Rok zał. 1992

  PREMIUM PARTNER

  Premium partner

  dotpay
  Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem są wykonywane za pośrednictwem Dotpay.pl.