Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji
OK
Utwórz konto
[zamknij]     

LOCTITE 2400 - 50ml (klej anaerobowy do zabezpieczania połączeń gwintowych, średnio demontowalny, niebieski)

LOCTITE 2400 - 50ml (klej anaerobowy do zabezpieczania połączeń gwintowych, średnio demontowalny, niebieski) (IDH.1947402)

przykład użycia
Opis produktu:
Klej LOCTITE 2400 jest metakrylanowym, jednoskładnikowym produktem anaerobowym do zabezpieczania oraz uszczelniania połączeń gwintowych. Został on wyprodukowany w oparciu o technologie akrylową. Utwardzona postać kleju to wysokowytrzymałe, termoutwardzalne tworzywo, które chroni złącza, nakrętki i śruby przed poluzowaniem spowodowanym występowaniem niepożądanych zjawisk fizycznych, takich jak:
 • Drgania, wibracje oraz wstrząsy.
 • Różna rozszerzalność temperaturowa materiałów złącza.
 • Relaksacja napięcia śruby.
 • Korozja.
  Utwardzanie produktu następuje po odcięciu kontaktu z powietrzem w momencie, kiedy klej znajduje się pomiędzy ściśle przylegającymi powierzchniami metalowymi. Czas utwardzania kleju nie jest wielkością stałą i jest zależny od rodzaju metalu (pasywny, pośredni bądź aktywny), z którego zostało wykonane połączenie, szczeliny w gwintowanych elementach złącznych oraz temperatury aplikacji (patrz karta techniczna lub podpunkt parametry robocze).
  Ze względu na swe parametry techniczne, klej ten jest przeznaczony do zabezpieczania oraz uszczelniania gwintów metalowych o średnicy nie większej niż 36 mm.
 • Zalety i korzyści produktu:
 • Klej LOCTITE 2400 to jeden z produktów koncernu Henkel spełniających zaostrzone normy BHP. Produkt posiada tzw. "białą kartę charakterystyki" co oznacza, że produkt ten nie zawiera niebezpiecznych substancji w ilościach przekraczających granice ustalone w regulacjach prawnych Unii Europejskiej.
 • Substancja lub mieszanina nie stwarza zagrożenia (wg rozporządzenia (WE) Nr 1272/2008 (CLP)) dla osób mających bezpośredni kontakt z tym produktem.
 • Skuteczny też dla materiałów mniej aktywnych np.: stali nierdzewnej czy powierzchni platerowanej.
 • Zabezpiecza narażone na drgania części instalacji technicznych (takie jak śruby mocujące, nakrętki lub kołki pomp, skrzyń biegów i pras) przed luzowaniem.
 • Dedykowany dla aplikacji w przypadku, gdy wymagany jest serwisowy demontaż zwykłymi narzędziami.
 • Nadaje się do stosowania na połączenia gwintowe wykonane z szerokiego spectrum metali.
 • Dedykowany też dla materiałów mniej aktywnych np.: stali nierdzewnej czy powierzchni platerowanej.
 • Utwardzony produkt wykazuje doskonałą odporność chemiczną zarówno jak i termiczną.
 • Właściwości tiksotropowe tego kleju ograniczają spływanie ciekłego produktu po jego nałożeniu na powierzchnie metalową, co w znacznym stopniu ułatwia montaż.
 • Skutecznie zabezpiecza przed luzowaniem części instalacji technicznych, które są stale narażone na różnego rodzaju wibracje oraz drgania.
 • W całości wypełnia i nie dopuszcza do powstania szczelin, które mogłyby się pojawić w wyniku różnej rozszerzalności temperaturowej materiałów złącza.
 • Chroni połączenia gwintowe przed relaksacją napięcia śruby, spowodowaną długotrwałą bądź ekstremalną eksploatacją.
 • Skutecznie (do 100% całej powierzchni) wypełnia szczeliny złącza gwintowego, zamykając drogę wnikania niepożądanym substancjom oraz wilgoci, niwelując w ten sposób ryzyko pojawiania się korozji.
 • Właściwości fluorescencyjne kleju (pod wpływem światła UV) w znacznym stopniu ułatwiają proces monitorowania aplikowanej dawki oraz kontrolę jakości zabezpieczonego złącza.
 • Posiada Atest (BS 6920): 1104507 WRAS.
 • Systemy dozowania (dozowniki ręczne oraz półautomatyczne i automatyczne systemy dozujące):
  1. Dozowniki ręczne do butelek 50ml oraz 250ml: LOCTITE Pro Pump oraz dozownik perystaltyczny LOCTITE 97001.
  2. Podstawowy system dozujący (manualna kontrola dozowania) do butelek 250ml: zbiornik LOCTITE EQ RC30 + zawór typu Vari-Drop LOCTITE 97131.
  3. Półautomatyczny, pneumatyczny system dozujący jedno- lub dwu- kanałowy (manualna kontrola dozowania lub kontrola dozowania za pomocą sygnału PLC) do butelek 250ml: zintegrowany zbiornik ze sterownikiem LOCTITE EQ RC40 / LOCTITE EQ RC50 + zawór LOCTITE 97112 "Flex" / zawór membranowy LOCTITE 98013 + włącznik nożny LOCTITE 97201 / włącznik palcowy LOCTITE 97236.
  4. Automatyczny system dozujący dwukanałowy (kontrola dozowania za pomocą sygnału PLC) do butelek 250ml: zbiornik automatyczny z czujnikiem poziomu produktu LOCTITE EQ RC34 + sterownik automatyczny, dwukanałowy LOCTITE 97152 + rotospray LOCTITE 97115 + zawór dozujący LOCTITE 97113.
  Uwaga!
  Powyższy sprzęt nie stanowi kompletu naszej oferty w zakresie dozowania, pozostały asortyment sprzętu dozującego (Loctite Equipment): systemy dozujące i wyposażenie.
  Wskazówki dotyczące stosowania:
 • Montaż:
  1. W celu osiągnięcia najlepszej adhezji i rezultatów klejenia, wyczyść powierzchnie zmywaczem LOCTITE SF 7063, a następnie pozwól im wyschnąć.
  Ważne: Do czyszczenia części nie należy używać zmywaczy na bazie ropy naftowej, takich jak: rozpuszczalniki, nafta czy benzyna, gdyż pozostawiają one ślady oleju!
  2. Wstrząśnij opakowaniem przed użyciem produktu.
  3. a) Otwory przelotowe: nanieś kilka kropel produktu na początkowe zwoje gwintu śruby.
      b) Otworzy nieprzelotowe: nanieś kilka kropel produktu na dno otworu.
     c) Uszczelnianie: nanieść zamkniętą wstęgę produktu (360°) wzdłuż drugiej nitki gwintu (nie pokrywając pierwszej nitki gwintu). Ilość produktu należy dobierać odpowiednio do geometrii uszczelnianych złączy, że szczególnym uwzględnieniem rozmiarów gwintów.
  4. Zmontuj złącze i dokręć według wymagań.
 • Demontaż:
  1. Rozkręć złącze przy użyciu narzędzi ręcznych.
  2. W przypadku uzyskania zbyt mocnego złącza, należy je podgrzać (nakrętkę lub śrubę) do temperatury ok. 250°C, a następnie rozkręcać na gorąco.
 • Czyszczenie:
  1. Utwardzony produkt można usuwać z wykorzystaniem środka czyszczącego na bazie rozpuszczalnika LOCTITE SF 7200 lub używając obróbki mechanicznej np.: szczotką drucianą.
  2. Zakończ proces czyszczenia wycierając powierzchnie robocze miękką ściereczką zwilżoną środkiem LOCTITE SF 7063
 • Uwagi !
  1. Jeśli materiał jest pasywny lub szybkość utwardzania jest zbyt mała, natryśnij na powierzchnie gwintów aktywator* LOCTITE SF 7471 lub LOCTITE SF 7649, a następnie zaczekaj aż odparuje.
  2. Aby zapobiec zatykaniu się dyszy dozującej, nie pozwól podczas aplikacji na kontakt dyszy z powierzchniami metalowymi.
  3. Resztek materiału nie należy umieszczać z powrotem w jego oryginalnym pojemniku, gdyż mogłoby dojść do zanieczyszczenia produktu i w konsekwencji naruszenia jego właściwej adhezji i kohezji.
  4. Przy zabezpieczaniu gwintów w przedziale temperaturowym od +5°C do +15°C należy nanieść na jedną z powierzchni aktywator* LOCTITE SF 7649 lub LOCTITE SF 7471. W przypadku, gdy temperatura aplikacji spada poniżej +5°C odradzamy bezpośredniego nanoszenia kleju, należy najpierw zabezpieczyć złącze w wyższej temperaturze otoczenia i poczekać, aż klej się utwardzi. Po utwardzeniu nie będzie tracić swoich właściwości w miarę obniżania temperatury (nawet do -55°C).
  5. Nie zaleca się stosowania tego produktu do urządzeń z czystym tlenem lub bogatych w tlen.
  6. Nie używać do instalacji z chloremlub innymi materiałami silnie utleniającymi. Pełną informację patrz w karcie charakterystyki.
  7. Nie zaleca się stosowania wodnych systemów myjących do czyszczenia powierzchni przed klejeniem.
  8. Nie stosować do termoplastycznych tworzyw sztucznych (czyli takich, które są podatne na pękania naprężeniowe).

  * W celu weryfikacji przyspieszenia polimeryzacji oraz wytrzymałości końcowej kleju zapoznaj się z kartą techniczną produktu.
 • Przechowywanie oraz magazynowanie:
 • O ile na etykiecie produktu nie ma innych wskazań, idealnym sposobem jego przechowywania będzie pozostawienie go w zamkniętych, fabrycznych pojemnikach w chłodnym i suchym pomieszczeniu.
 • Kupując określoną objętość (np. 50ml) produktu anaerobowego Loctite należy się spodziewać, że opakowanie takiego produktu będzie miało dwa razy większą objętość (100ml) i to wcale nie przypadkowo. Pozostała "wolna" objętość opakowania (100ml-50ml=50ml) jest w rzeczywistości celowo wypełniana tlenem, który jest naturalnym stabilizatorem i uniemożliwia utwardzenie produktu anaerobowego w środku opakowania.
 • Opakowania anaerobowych produktów firmy Loctite mają zdolność przepuszczania cząsteczek tlenu z otoczenia do swojego wnętrza, więc nie należny przelewać ich zawartości do pojemników o innym przeznaczeniu.
 • Optymalna temperatura magazynowania: od +8°C do +21°C. Przechowywanie w temperaturze poniżej +8°C lub powyżej +28°C może nieodwracalnie zmienić własności produktu.
 • Przechowywanie produktów anaerobowych niezgodnie z powyżej opisanym sposobem może w znacznym stopniu pogorszyć ich efektywność działania.
 • Parametry robocze:
 • Rozmiar gwintu zabezpieczanego: do M36.
 • Wytrzymałość połączenia: średnia (produkt średnio demontowalny).
 • Moment zerwania dla nakrętki oraz śruby M10 (stal, 24h, 22°C, ISO 10964): 20 Nm.
 • Moment odkręcenia po zerwaniu dla nakrętki oraz śruby M10 (stal, 24h, 22°C, ISO 10964): 2 Nm.
 • Moment luzowania dla nakrętki oraz śruby M10 (stal, 24h, 22°C, ISO 10964, naprężane momentem do 5 Nm): 18 Nm.
 • Wytrzymałość na ścinanie wałki i tuleje (stal, ISO 10123): 5 N/mm².
 • Czas uzyskania pełnej wytrzymałości (szczelina 0,05 mm, 22°C):
  - Stal: 6 godz.
  - Mosiądz: 6 godz.
  - Stal nierdzewna: 24 godz.
  - Dwuchromian cynkowy: 3 godz.
  - Platynowany nikiel: 72 godz.
 • Czas uzyskania początkowej wytrzymałości (szczelina 0,05 mm, 22°C):
  - Stal: 10 min.
  - Mosiądz: 3 min.
  - Stal nierdzewna: 10 min.
  - Dwuchromian cynkowy: 5 min.
  - Platynowany nikiel: 20 min.
  - Miedź: 8 min.
 • Temperatura pracy: od -55°C do +150°C.
 • Fluorescencja (światło UV): występuje.
 • Tiksotropowość: występuje.
 • Lepkość: (225 - 475) mPa*s.
 • Konsystencja (przed utwardzeniem): jednoskładnikowa ciecz.
 • Związek chemiczny: ester dimetakrylowy.
 • Kolor: niebieski.

  Pełna informacja techniczna znajduje się w karcie technicznej produktu.
  Na życzenie naszych klientów dostarczamy m. in. atesty/certyfikaty: COA (Certyfikat Jakości), COC (Certyfikat Zgodności), COO (Certyfikat Pochodzenia Produktu).
 • Zapraszamy Państwa do zapoznana się z naszym Blogiem, znajdziecie tam Państwo wiele ciekawych oraz użytecznych artykułów wyjaśniających zasady prawidłowego działania oraz stosowania produktów z naszej oferty.
  W celu konsultacji lub doboru produktu prosimy o kontakt z biurem:
  e-mail: biuro@woronko-kleje.pl
  tel.: +48 607404319

  Asortyment