Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji OK
english Deutsch

english Deutsch     tel.: +48 607 404319, +48 71 3735340

Spróbuj znaleźć produkt odpowiedni do Twoich potrzeb:

[zamknij]     

Loctite 603-250ml (mocowanie części współosiowych)

przykład użycia
Opis produktu:
Produkt LOCTITE 603 jest jednoskładnikowym klejem anaerobowym do mocowania połączeń cylindrycznych.
Utwardzenie produktu następuje po odcięciu kontaktu z powietrzem, kiedy znajduje się on pomiędzy ściśle przylegającymi powierzchniami metalowymi. Adhezja ma miejsce nawet na lekko zanieczyszczonych olejem powierzchniach. Służy do klejenia pasowanych części cylindrycznych, szczególnie w przypadkach, gdy nie można zapewnić dokładnego oczyszczenia powierzchni.
Do zastosowań tego produktu należy także wklejanie do obudowy łożysk wałeczkowych lub impregnowanych olejem tulei. Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące stosowania:
1. Aby uzyskać jak najlepsze wyniki, należy dokładnie oczyścić i odtłuścić powierzchnie za pomocą LOCTITE 7063.
2. Złącze musi być całkowicie wypełnione klejem. Aby to osiągnąć, w połączeniach pasowanych luźno należy nanieść klej wokół wałka i krawędzi wlotu tulei, ruch obrotowy części podczas montażu zapewni dokładne rozprowadzenie kleju.
3. W połączeniach wtłaczanych, trzeba starannie pokryć produktem obie klejone powierzchnie i wykonać szybki montaż pod dużym naciskiem.
4. W połączeniach pasowanych skurczowo klej nanosi się na wałek; tuleję należy rozgrzać, aby powstał dostateczny luz dla swobodnego montażu.
5. Nie należy ruszać części aż do osiągnięcia pełnej wytrzymałości. Produkt ten ma zdolność utwardzenia się nawet poprzez cienką warstwę większości olejów konserwacyjnych.
6. Niektóre oleje zawierają składniki zabezpieczające przed rdzą (np. azotyn sodowy), które działają hamująco na proces utwardzania kleju. Szybkość utwardzania i wytrzymałość końcowa na powierzchniach zaolejonych będą zależały od rodzaju oraz ilości użytego oleju.
7. Dalsze informacje na temat klejów służących do mocowania połączeń współosiowych można uzyskać w lokalnym ośrodku obsługi technicznej.

Magazynowanie:
O ile na etykiecie nie ma innych wskazań, idealnym sposobem jego przechowywania będzie pozostawienie go w zamkniętych pojemnikach w chłodnym i suchym pomieszczeniu w temp. pomiędzy 8 °C a 28 °C.
Resztek materiału nie należy umieszczać z powrotem w jego oryginalnym pojemniku, gdyż mogłoby dojść do zanieczyszczenia produktu.


Parametry:
 • Wytrzymałość na ścinanie: 26 N/mm²
 • Czas uzyskania pełnej wytrzymałości (22 °C):
  -Stal : 6 godz.
  -Dwuchromian cynkowy: 7 godz.
  -Aluminium : 72 godz.
 • Czas uzyskania początkowej wytrzymałości (22 °C):
  -Stal : 10 min
  -Dwuchromian cynkowy : 50 min
  -Aluminium : 25 min
 • Temperatura pracy : od -55 °C do +150 °C
 • Kolor : zielony


Pełna informacja techniczna znajduje się w karcie technicznej produktu.

Asortyment

bez grupy K1
bez grupy H1
bez grupy H2
bez grupy P1

Rok zał. 1992

PREMIUM PARTNER

Premium partner

dotpay

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem są wykonywane za pośrednictwem Dotpay.pl.